Чому залізничники не задоволені рівнем страхування в Укрзалізниці?
Не дивлячись на мільярдні витрати «Укрзалізниці» на медичне обслуговування працівників, залізничники та пенсіонери скаржаться на рівень страхування. Нова стратегія страхування покликана це виправити!
У 2019 році АТ «Укрзалізниця» витратила понад один мільярд гривень на медичне обслуговування залізничників та пенсіонерів, із них 111 млн на страхування співробітників, а 93 млн на пенсіонерів. «Центр охорони здоров’я» акціонерного товариства постійно отримує скарги на рівень страхування: або поліс не покриває і третини витрат, або і взагалі лікарі відмовляються надавати медичну допомогу за страховкою.
Після аналізу цих скарг, а також на виконання Стратегії УЗ 2019-2023, ми почали працювати над новою програмою страхування залізничників. Детально про це йдеться в моєму попередньому блозі Страхування по-новому: Укрзалізниця розробляє нову програму страхования.
Коротко про її суть: розмір нового страхового «покриття» для залізничників передбачає 150 тис грн., пенсіонерам 100 тис грн., але без нинішніх лімітів. Нагадаємо, що наразі середня сума виплат складає 2 тис грн. Замовником послуг виступатиме Укрзалізниця. За цих умов у Товариства з’явиться можливість здійснювати якісний контроль за страховою послугою.
Сьогодні з УЗ працюють 8 страхових компаній, і у кожній різні умови, правила, угоди. Є компанії, які за пів року не підписали жодної угоди з лікарнями щодо роботи за новими затвердженими тарифами.
Всі негативні моменти будуть усунені, тому що страхові компанії обиратимуть на відкритих торгах на майданчику Прозорро.
Це перспектива майбутнього, хоча і найближчого. Розберемося в сьогоденні.
Чому з’явилася ініціатива розробки нової програми страхування залізничників?
Згідно з даними на травень 2020 року безкоштовно користуватись послугами закладів охорони здоров’я УЗ можуть понад 400 тис людей, у тому числі майже 175 тис пенсіонерів.
75% з них мають поліси добровільного страхування (191 тис співробітників АТ «Укрзалізниця» та 141 тис пенсіонерів залізничного транспорту).
Тут варто звернути увагу на те, що у залізничної медицини є одна особливість. Всі її заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, розташовані лише в 5 великих містах: Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків! А переважна частина нинішніх і екс - співробітників УЗ знаходяться на віддаленні від них і обслуговуються в інших мед закладах за місцем проживання.
І тут увага! Аналіз майже 58 тис випадків лікування показав, що тільки 38,3% залізничників і 39,8% пенсіонерів залізниці проходять лікування в закладах охорони здоров’я залізничної медицини. Тобто більше 60% залізничників лікуються за її межами.
У той же час, відсоток пацієнтів, які не були ані залізничниками, ані пенсіонерами, сягає понад 50%. Про що це свідчить? Це свідчить про те, що в залізничній медицині спостерігається низька географічна доступність спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги. Простими словами: великий відсоток залізничників не можуть отримати медичну допомогу у відомчих лікарнях Укрзалізниці, бо лікарні знаходяться занадто далеко. Залізничники є у кожному місті, селищі, селі (співробітників УЗ понад 250 тис.), а залізничні лікарні тільки у 5-ти великих містах України.
Наразі утримання залізничної медицини «УЗ» коштує понад 1 млрд грн., але це не вирішує більшості питань з медичного обслуговування!
Який вихід? «Гарантований державою пакет» та нова програма страхування, що розробляє Центр охорони здоров’я УЗ.
Щодо гарантій держави - другий етап реформи охорони здоров’я (розпочався 1 квітня 2020 р), передбачає, що держава відшкодовуватиме надання всіх послуг з первинної та екстреної медичної допомоги та більшості послуг спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги (що входять в так званий «гарантований державою пакет»).
Послуги, що не входять до «гарантованого державою пакету» сплатити можна буде з будь яких інших джерел. Але щоб не шукати інші джерела, варто буде скористатися добровільним медичним страхуванням.
Страховий поліс «покриє» всі затрати на обстеження, медикаменти, лікування, навіть у випадках складної патології. Пенсіонери можуть розраховувати на 100 тис. грн, працюючі залізничники – 150 тис. грн. Ці кошти розподіляться на амбулаторне та стаціонарне лікування.
Згідно зі статистикою медобслуговування у 99% лікарняних випадків цієї суми достатньо для повноцінного лікування. І тільки 1% може вимагати більш серйозних витрат.
Важливо, що медичне страхування також покриватиме і випадки онкології, а саме 2 курси хіміотерапії, туберкульоз, цукровий діабет. Всі критичні захворювання для життя людини будуть у повному обсязі покриті страховим полісом. Це інсульти, інфаркти, не кажучи про більш прості захворювання, такі як апендицит, холецистит тощо.
Важливо, що при цьому пацієнт сам вирішуватиме, в який медзаклад йому звертатись!
За умов, що склалися, всім залізничникам, як працюючим, так і пенсіонерам, АТ «Укрзалізниця» може забезпечити доступність безоплатних високоякісних медичних послуг за місцем проживання. УЗ створить умови для їх надання у відповідності до державної програми медичних гарантій та забезпечить повне покриття добровільним медичним страхуванням.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 156
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 80
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3116
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2055
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1884
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1471
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1336