Банки стають paperless
Банки не лише спрощують свої взаємовідносини з клієнтами, але й переходять на безпаперову роботу, що відповідає загальним тенденціям, які на сьогодні простежуються на державному рівні.
В цьому році НБУ зробиввеликий крок в напрямку запровадження paperless у такій консервативній сфері,як банківська. Так, українським банкам надано можливість перейти на електроннийдокументообіг зі своїми клієнтами. 17 серпня 2017 р. набрала чинності відповіднапостанова Правління НБУ №78 «Про затвердження Положення про застосуванняелектронного підпису в банківській системі України», яка допомогла врегулювати це питання. Положеннязобов'язало банки розробити внутрішні документи, які регулюватимуть роботу зелектронними документами, завіреними електронним підписом. Таким, чином, банки повиннігарантувати можливість клієнтам взаємодіяти з ними в електронному вигляді.
31 жовтня 2017 рокунабрала чинності Постанова № 106 «Про затвердження змін до деякихнормативно-правових актів Національного банку України». Даним документомпередбачені наступні нововведення, які стосуються електронного документообігу.
По-перше,дозволено укладення договорів про відкриття банківського рахунку табанківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта допублічної пропозиції укладення договору. Так, Постановою № 106 передбачено, щодоговір банківського рахунку та договір банківського вкладу укладаються вписьмовій формі (паперовій або електронній). Електронна форма договору маємістити електронний підпис/електронний цифровий підпис клієнта (представникаклієнта) та уповноваженої особи банку відповідно до вимог, установленихнормативно-правовим актом НБУ з питань застосування електронного підпису вбанківській системі України.
Договір банківського рахунку та договірбанківського вкладу можуть укладатися шляхом приєднання клієнта до публічноїпропозиції укладення договору (оферта), який розміщений у загальнодоступномудля клієнта місці в банку та на його офіційному сайті в мережі Інтернет. Банкзобов’язаний надати клієнту у спосіб, визначений банком та клієнтом, у томучислі за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних,інформаційно-телекомунікаційних систем примірник договору, що дає змогувстановити дату його укладення.
По-друге, скасованообов’язок щодо використання суб’єктом господарювання печаток на документах (утому числі на розрахункових документах). Це значно полегшує використаннясистеми електронного документообігу між банком та клієнтом.
По-третє, надано правоклієнтам, які вже мають рахунки в банку, на відкриття наступних рахунків уцьому банку без особистої присутності, шляхом подання документів в електронномувигляді. Постанова № 106 передбачає, що якщо клієнт уже має вбанку рахунок, цей клієнт ідентифікований та верифікований банком і сформованасправа з юридичного оформлення рахунку, то відкриття нового рахунку можездійснюватися банком на підставі поданих клієнтом за допомогою засобівінформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем документівв електронній формі, визначених Інструкцією «Про порядок відкриття,використання і закриття рахунків унаціональній та іноземних валютах», оформлених з урахуванням вимог ЗаконівУкраїни «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електроннийцифровий підпис» та нормативно-правового акту НБУ з питань застосуванняелектронного підпису в банківській системі України (тобто постанови ПравлінняНБУ №78).
Такимчином, банки не лише спрощують свої взаємовідносини з клієнтами, але й переходятьна безпаперову роботу, що відповідає загальним тенденціям, які на сьогодні простежуютьсяна державному рівні.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13661
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5599
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5596
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 4984