Чи є "зелене світло" для енергоефективності у Броварах?
Економічне зростання та розвиток держави неодмінно призводить до збільшення споживання енергетичних носіїв і, як наслідок, до їх стрімкого подорожчання. Постійне зростання цін на енергоресурси ставить перед владою нелегку задачу – яким чином зекономити,
Економічне зростання та розвиток держави неодмінно призводить до збільшення споживання енергетичних носіїв і, як наслідок, до їх стрімкого подорожчання. Постійне зростання цін на енергоресурси ставить перед владою нелегку задачу – яким чином зекономити, та ще й зробити це якомога швидше? У Броварах до вирішення цього питання ми підійшли раціонально. Провівши якісну оцінку та аудит енергетичних витрат, було виявлено вузькі місця в б’єктах які потребували першочергового втручання. Задля їх усунення було запроваджено систему заходів з енергоефективності та енергозбереження.
Як показали результати перевірки, найбільш енергоємною галуззю у Броварах була і залишається житлово-комунальна сфера. За рівнем грошових витрат на енергетичні ресурси сектор ЖКГ посідає друге місце після промисловості, а обсяги споживання енергії у ньому становлять третину від усіх обсягів у місті. В Україні вже декілька років діють Національна та Місцеві програми з енергоефективності, які передбачають надання «теплих» кредитів для населення на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Згідно цих програм держава відшкодовує 30-70% суми на енергомодернізацію для населення, ОСБ/ЖКБ та отримувачів субсидій. Зараз ці програми стають все більш затребуваними серед громадян. Ми, з свого боку, також допомагаємо жителям Броварів скоротити споживання енергоресурсів, реалізовуючи власні енергоефективні проекти.
За рахунок коштів з місцевого бюджету та внесків інвесторів деякі державні установи були оснащені твердопаливними котлами, що прийшли на зміну газовим. Першим проектом стала модульна котельня, що опалює басейн «Купава». Як виявилось після розрахунків, цей проект отримав позитивний економічний результат, тому було прийнято рішення збільшити його масштаби. Загалом збудовано 8 котелень, що живляться за рахунок альтернативних видів палива, 6 з яких обслуговують навчальні заклади, а 1 центральну районну лікарню. Це дозволило заощадити близько 6 млн. грн. по оплаті за тепло у минулому році.
У порівнянні з 2013 роком економія теплової енергії у закладах освіти у 2014 році становила 24,74%, у 2015 році – 34,63%.
За рахунок виключно міського бюджету вдалось утеплити та відремонтувати фасади двох шкіл, провести капітальний ремонт дахів двох дитячих садочків, а ще у двох замінено старі вікна на енергозберігаючі. Наступним кроком, який допоміг знизити використання теплової енергії, стали заходи з енергозбереження для ЖКГ. Протягом останніх 3 років вдалось провести роботи з утеплення 9 багатоповерхових житлових будинків, забезпечити лічильниками 90% житлового фонду, а старі освітлювальні лампи замінити на енергозберігаючі.
Та навіть з урахуваннях таких результатів, стрімкий процес розвитку енергозбереження та енергоефективності у Броварах, як і в Україні загалом, продовжують гальмувати ряд чинників. Це й недостатня мотивація з боку громадян, нестача інформаційного забезпечення та досвіду з фінансування проектів енергозбереження та, що найголовніше, некоординованість вищих органів державної влади у процесах організації та контролю дій вже готових рішень.
Тому, пріоритетним завданням, яке зараз стоїть перед нами, є залучення інвестицій і впровадження інновацій у сферу енергозбереження та збільшення інвестиційних можливостей для реалізації проектів регіонального розвитку місцевих громад Київщини. Саме ці питання стали головною темою форуму «Інвестиційні можливості для регіонального розвитку Київщини», що відбувся у Броварах наприкінці травня.
Успішним прикладом для нашого міста слугує й іноземний досвід країн, котрі вже протягом багатьох років є лідерами у сфері енергозбереження та енергоефективності. Так, у травні відбулась робоча зустріч із делегацією з КНР. Очолив її Голова ради директорів Китайської національної корпорації імпорту та експорту комплектного обладнання Лю Сюєн. У ході робочого візиту було обговорено можливість співпраці у сфері теплоенергетики, зокрема розвитку новітніх технологій з впровадження альтернативних джерел енергії.
Нещодавно Бровари вітали учасників Форуму ОСББ, який проходив у місті 11 червня. У ході зустрічі обговорювали не лише питання та проблеми, що стосуються створення та функціонування ОСББ в Україні. Значну увагу було приділено й державній підтримці впровадження енергоефективних заходів у будівлях та окупністі заходів з енергозбереження в ОСББ.
Наразі в планах нашого міста запровадження кількох програм, що сприятимуть енергозбереженню й економії коштів та зможуть вивести Бровари на якісно новий європейський рівень розвитку. Той факт, що у 2015 р. нам вже вдалось заощадити близько 6 млн. грн., замінивши у 8 котельнях газові котли твердопаливними, свідчить про те, що відмова від газової залежності у майбутньому не здається примарною. Тож, ми не припиняємо роботу над створенням нових енергоефективних проектів та відкриті для співпраці.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2880
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1949
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1758
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1459
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1274