Онлайн-петиції або Почути кожного, щоб жити по-новому
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активними користувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії, япотрібно осучаснюватися й припиняти бюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшо
Майдан ставфеноменом української демократії. Проте після перемоги українців на Майдані та поваленнярежиму Януковича, в мене весь час буловідчуття, що все і далі відбувається не так. Ті політики, що ще вчора зі сцениМайдану горлали про демократію, сьогодні сидять у чиновницьких кріслах іповторюють дії злочинних «папєрєдніков».
Втім, Громадянська кампанія«За відповідальну владу» ще рік тому розпочалапрацювати над втіленням в життя ідеї запровадження принципів прямої демократії –розробку інструменту, який би давав громадянам визначати самостійно, хтодостойний ними керувати, а хто ні. Без партійних квот, торгівлі портфелями й політичногоблюзнірства. Як наслідок розроблено законопроект «Про вотум недовіри посадовихосіб», який дозволить громадянам звільняти посадовців своїм рішенням.
А вчора у ВерховнійРаді був презентований ще один розробленийнами законопроект, застосування якого зруйнує монополію політиків назаконотворення. Не секрет, що сьогоднівся нормотворчість в Україні відбувається обраними особами, які монополізувалице право і використовують свої посади для лобіювання власних інтересів іполітичної корупції .Спілкування з посадовцями відбувається в традиційній радянській формі -через звичайну пошту, або чергуванням у приймальнях. Законопроект «Про правогромадян ініціювати розгляд нормативних документів органами державної влади тамісцевого самоврядування» дає можливістьгромадянам ініціювати розгляд насущних питань Радами без набридливих звернень додепутатів, які частіше ігноруються. Також спеціально розроблений Інтернетресурс - www.petition.kiev.ua, на якому кожен громадянин України, можерозміщувати і збирати підписи під своєю петицією. Така собі спроба реалізувати гаслоколишнього президента «Почути кожного!»
Цей документ є важливим кроком до суспільного миру вУкраїні. Законопроект дає право громадян без коктейлів Молотова донести свої вимоги та пропозиції до влади. Намне потрібно стояти на сцені Майдану і сподіватися, що влада почує кожного, адостатньо зайти на сайт, створити петицію та шукати однодумців, які зголосятьсяпідписати її. Пропозиції, за які впродовж 30 днів підписалися 0,5% виборців, або 177 тис. українців, які мають право голосу, – обов’язкові дорозгляду органами влади.
З іншого боку влада позбавиться гіперактивнихлюдей, які носяться з нікому не потрібними ідеями і змушують чиновниківпереводити стоси паперу для відписок.
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активнимикористувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії,які активно використовуються у сучасному світі. Потрібно осучаснюватися й припинятибюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшов часОнлайн-петицій!
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 178
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6195
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 5988
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 5797
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5520
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3256