100 днів пам'яті Небесної сотні присвячується!
Пам’ять потрібна не тільки мертвим – пам’ять потрібна, насамперед, живим, бо Народ, осяяний пам'яттю, - безсмертний!
Сльози матерів і дружин, відчай та біль батьків, смуток рідних та близьких– це все лишилося в пам’яті про "Небесну сотню" - учасників Майдану, які героїчно віддалисвоє життя за волю України.
Цими днями виповнилося сто днів з часу загибелі «Небесної сотні», Героїв Майдану,які віддали своє життя за вільну та незалежну Україну. Сто днів минуло, але зацей час ми постійно чули від політиків лише про "наш обов’язок передНебесною сотнею...", але реальних дій щодо виконання вимог Революціїгідності ми так і не побачили.
За сто днів «правління» нової влади жодного підозрюваного у вбивствах, яківідбулися на Майдані затримано не було. Більше цього, напередодні Рада незмогла прийняти рішення про позбавлення депутатського імунітету сепаратистаЦарьова, а заступник глави Адміністрації Президента України А.Сєнченкододумався навіть утриматися під час голосування!
Задекларована обіцянка щодо повернення вкрадених грошей режимом Януковича у державну скарбницю також невідбулося. За цей час Адміністрація Президента спромогласялише ініціювати створення Міжвідомчої комісії щодо повернення державі коштів,одержаних та виведених за кордон внаслідок корупції, а у Верховній Раді Українизареєстровано законопроект щодо початку процедури повернення в Україну зофшорних зон вкрадених колишнім урядом коштів. На цьому і розійшлися!
Люстрація! За всіма ознаками, влада не поспішає розпочати потужнулюстраційну кампанію. Очікувалася хоча б часткова люстрація чиновників, протезараз стало відчуватися певне гальмування цього процесу, нардепи не поспішаютьвиносити на голосування законопроекти про люстрацію, хоча таких документів у ВРзареєстровано вже більше десяти. Тому маємо те, що маємо… ми побачили змінилише перших осіб у відомствах і урядових кабінетах, а решта - ті самі обличчя.
Корупція – одна із причин чому українці вийшли на Майдан. На цьому питанніспекулювали і однією із головнихобіцянок тодішніх лідерів Майдану було подолання корупції. Влада змінилася, але ідея про створенняАнтикорупційного бюро досі залишилася нереалізованою. За цей час народнимобранцям вдалося лише зареєструвати в ВР два проекти про створенняАнтикорупційного бюро. Але чи скоро їх винесуть на розгляд у зал - не відомо. Атим часом в Україні і далі процвітає практика хабарництва за посади.
Децентралізація влади. Уряд вирішив під егідою децентралізації влади внестизміни до Конституції, які передбачають зменшення повноважень Президента. Причому тут повноваження Президента до децентралізації влади так ніхто і непояснив. Більше того, діюча Конституція дає усі можливості розширити праваорганів місцевого самоврядування керуючись статтями 92 і 144 діючоїКонституції.
Зміна системи влади! Кілька несистемних рішень у судовій системі.
За цих сто днів Україна отримала кілька поразок: анексію Криму ідестабілізація ситуації на Донбасі, а також нові жертви внаслідок дійсепаратистів.
Одну перемогу все ж таки вдалося здобути – українці обрали новогопрезидента. Сподіваємося, що змінилося не лише прізвище і обличчяпрезидента, а з його перебуванням на ційпосаді зміниться і сама країна.
Час декларацій вже минув і новообраний керманич держави має продовжитивиконувати не лише свої передвиборчіобіцянки, але і вимоги Майдану, які досі не виконані. Порошенку такождоведеться зважати на суспільний запит щодо дострокових парламентських виборів. Адже як показалидослідження, то розпуск Ради підтримують 68% українців. Крім того, мипам’ятаємо, що однією з головних тез новообраного Президента України -перевибори Ради мають пройти "на пропорційній основі з відкритимисписками".
Майдан став феноменом прямої демократії і питання реалізації вимог Майдану не слід відкладати. Як же ж нехочеться, щоб жертви, які поніс Український Народ з 22 січня 2014 року булидаремні!!! Як же не хочеться більше такою дорогою ціною платити за нашусвободу!!!
Пам’ять потрібна не тільки мертвим – пам’ять потрібна, насамперед, живим, бо Народ, осяяний пам'яттю, - безсмертний!
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13661
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5613
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5604
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5005