Круглий стіл єдності, чи намагання протягнути зміни до Конституції?
Поки учасники конфлікту воюють за своє, політики намагаються в цей час вирішити свої вузько політичні інтереси та особисті питання
Учора в конференц-залі ВерховноїРади відбувся загальноукраїнський круглий стіл національної єдності, який бувпокликаний припинити сепаратизм на Донбасі. Захід був грандіозно анонсований іорганізатори ставили собі за мету знайти шляхи вирішення кризи на сході України.Проте на круглий стіл чомусь не було запрошено лідерів сепаратистського рухуДонбасу, які контролюють ситуацію в регіоні. Можливо вони братимуть участь у подібному заході в Донецьку, депланується проведення наступногокруглого столу? Їхня участь, важлива хоча б тому, щоб і влада і все суспільствоврешті почули чого хочуть сепаратисти. Все інше, нагадувало засідання Верховної Ради, де одні й ті ж персони озвучувалиодні й ті ж тези.
Склалося враження, що не вся присутняполітична еліта зрозуміла ціль зустрічі, і ставила перед собою різні пріоритети.Так виглядало, що ніхто ні з ким взагалі не має наміру домовлятися і вирішуватипитання припинення протистояння на Сході України. Представники Партії Регіоніввимагали припинення АТО. Провладні політики гнули свою лінію про зміниКонституції до 25 травня. Проте навіщо зупиняти АТО, коли в регіоні тисячі бойовиківі диверсантів - ніхто не пояснив. Навіщо вносити зміни до Конституції також поки не зрозуміло. Длядецентралізації влади потрібно міняти закони, а не Конституцію. АджеКонституція допускає і створення виконкомів при радах (Розділ ХІ), встановлюєобмеження діяльності місцевих адміністрацій (стаття 119) і децентралізацію фінансових потоків і змінуподаткової системи на користь регіонів. Більше того, стаття 144 Конституціїгласить, що: «Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначенихзаконом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповіднійтериторії». Що ж тоді треба міняти Конституцію, чи закони, які обмежили праватериторій і були узурповані попередніми урядами?
Якщо ж проблема Донбасу лежить у площині розширенняповноважень місцевих органів влади, в чому я дуже сумніваюся, то парламентськіполітичні партії у цій ситуації мали б діяти по іншому. Насамперед мали б створити робочу групу позміні законодавчих актів, які б розширювали права територіальних громад. А цене Конституція! Це закони: «ПроДержавний бюджет», «Податковий кодекс України», «Земельний Кодекс України»,«Про Кабінет Міністрів України», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Промісцеві державні адміністрації», «Про засади державної мовної політики», іншіпідзаконні акти КМУ та нормативні акти центральних органів влади, які, всуперечКонституції, роками перетягували на себе не властиві їм повноваження. Проте,Верховна Рада 13 травня поточного року навіть не змогла передати місцевиморганам влади функцій Держархітбудконтролю щодо регулювання містобудівної діяльності,яким донедавна керував син спікера ВР В.Рибака і який прославився масовимхабарництвом. Чому? Напевно хтось хоче відновити відпрацьований механізм збирання хабарів? Аледо чого тут зміни до Конституції?
Так і з врегулюваннямсуспільно-політичної кризи на Донбасі. Поки учасники конфлікту воюють за своє, політикинамагаються в цей час вирішити свої вузько політичні інтереси та особисті питання.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 213
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 8653
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7901
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 7192
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3533
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3246