ТЦУ: незнання не звільнить від відповідальності
Часто платники податків-фінансові установи не відображають контрольовані операції у звітах про ТЦУ. Якою б не була причина, відповідати їм за це доведеться
Спектр питань, з якими доводиться мати справу ревізорам-фахівцям Офісу при проведенні документальних перевірок фінансових установ, є досить широким та різноманітним – починаючи від правильності відображення компаніями податкових різниць і закінчуючи повнотою виконання банками функцій податкового агента при виплаті різноманітних доходів.
Проте, коло питань, що виносяться на порядок денний командою аудиторів, не обмежується лише перевіркою задекларованих показників податкової звітності.
Так, із імплементацією в українське законодавство поняття контрольованої операції, нерідко в ході проведення податкового аудиту виникає питання: а чи всі операції, що відповідають критерію контрольованих, платник податків у повному обсязі відобразив у звіті про ТЦУ?
Найчастіша відповідь на таке запитання – ні. Далеко не завжди платники податків-фінансові установи відображають контрольовані операції у звітах про ТЦУ достовірно й у повному обсязі. Навіть більше – маємо доволі випадків, коли вони взагалі не подають такі звіти.
Наприклад, нещодавно під час перевірки банківської установи, засновником якої є поважна іноземна фінансова група, було встановлено факти повного невідображення у звітах з ТЦУ проведених із пов’язаними особами операцій – відступлення права вимоги по кредитах та участі материнської компанії у ризиках, що несе український банк.
З огляду на виявлені факти, фахівці Офісу зафіксували порушення банком податкового законодавства – як у частині неподання звітів по ТЦО, так і у частині невідображення у звітах контрольованих операцій.
Звичайно, до банку було застосовано штрафні санкції, передбачені Податковим кодексом, що в повному обсязі було підтримано ДФС України під час розгляду апеляційної скарги банківської установи.
Тому дуже рекомендую банкам уважно вивчити статтю 39 Податкового кодексу і не соромитися звертатися за роз’ясненнями до своїх консультантів з приводу звітів про ТЦО та КО. Під час перевірок ми все одно зафіксуємо проблеми ненадання або наданя неправдивої інформації, якщо це матиме місце. Тож зверніть, будь ласка, увагу на ці різновиди вашої діяльності при складанні звітності. Це дасть змогу всім сторонам уникнути непорозумінь при співпраці та заощадити час для вирішення більш складних питань оподаткування.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 151
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 77
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 75
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3032
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1836
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 1729
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1376
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1300