Виклик лікаря додому: право лікаря на відмову
З приходом осені, частої зміни погоди і початком шкільних занять зростають ризики захворювань, особливо серед дітей.
З приходом осені, частої зміни погоди і початком шкільних занять зростають ризики захворювань, особливо серед дітей. Не всі встигли ознайомитися з нововведеннями в правилах надання первинної медичної допомоги та в зміні порядку виклику лікаря додому. Саме на це ми хочемо звернути увагу в даній статті.
Так, Міністерство охорони здоров’я України в рамках проведення медичної реформи відмінив значну кількість первинних документів, які підлягали заповненню лікарем та іншими медичними працівниками з метою обліку пацієнтів. Вся ця «паперова, бюрократична» робота з видачі, заповнення «талонів на талони» повинна відійти в минуле і звільнити час на консультації та лікування. Замість звернення в реєстратуру і запису в книзі запису викликів лікарів додому, пацієнти отримали безпосередній доступ до лікаря.
Звернення пацієнта обмежено годинами роботи закладу первинної медичної допомоги, а графік його роботи визначається власником такого закладу самостійно і заклад може відокремити час на прийом пацієнтів, час на телефонні консультації та час на відвідування пацієнтів вдома. Це необхідно для того, щоб пацієнти, які прийшли на прийом до лікаря не очікували поки він закінчить телефонну консультацію, і навпаки.
Кожен заклад, який надає первинну медичну допомогу, повинен надати пацієнтам можливість записатися на прийом до лікаря особисто, по телефону, електронною поштою або іншими засобами телекомунікації. Кожен заклад первинної медичної допомоги може самостійно розробити правила для себе і своїх пацієнтів, яким чином обробляти телефонні виклики. Звичайно, що на даний час багато медичних закладів не комп’ютеризовані, але зменшення «паперового навантаження» і автоматизація інформації про пацієнтів – це одна із основних завдань медичної реформи в Україні.
Лікар матиме можливість передзвонити пацієнту, детально обговорити симптоми, а також прийняти рішення про необхідність та час візиту до пацієнта. Звертаємо увагу на те, що раніше при записі реєстратурою в книгу запису викликів лікарів додому, лікар зобов’язаний був здійснити візит до пацієнта і відзвітуватися за кожним із записів. Тепер лікар має можливість відмовитися від виклику, і на підставі інформації, отриманої від пацієнта - прийняти зважене рішення – про необхідність виклику швидкої у разі гострого стану пацієнта, необхідність попереднього отримання аналізів, візиту пацієнта до лікаря в медичний заклад з метою проведення огляду з використанням спеціальних медичних приладів тощо. Лікар не буде звітувати про візити всіх пацієнтів, які звернулися з викликом. Все зведеться до інформації щодо загальної кількості дітей та дорослих, що звернулися з викликом, та кількості візитів до пацієнтів додому.
Добре це чи погано – покаже час. Важко, а іноді практично неможливо по телефонному дзвінку оцінити стан пацієнта. Але сімейний лікар, якого обрав пацієнт і який роками вестиме сім’ї своїх пацієнтів знатиме їх індивідуальні особливості, реакції на захворювання та зможе прийняти зважене рішення, щоб своєчасно надати допомогу.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 368
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 213
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 155
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 130
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 118
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
38163
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 12703
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11979
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11944
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 11493