Сплата ПДФО за місцем діяльності – вже у найближчій перспективі
Велике значення для наповнення бюджетів територіальних громад має податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).
Податок, згідно чинного законодавства, адмініструють податкові агенти (наприклад, юридичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності) за місцем їх розташування, або за місцем безпосереднього господарювання.
Проте податок на доходи фізичних осіб за працівників (найманих осіб), які працюють у таких підрозділах сплачується до бюджетів не за їх фактичним місцезнаходженням, а за місцем реєстрації центрального офісу юридичної особи. Такий стан справ спричиняє суттєві перекоси, що позбавлені економічного сенсу оскільки не відображають реального стану справ з господарською активністю в громаді. Це також впливає на розміри дотацій вирівнювання (базову, реверсну).
З метою виправлення ситуації, що склалась з реєстрацією (перереєстрацією) суб'єктів підприємницької діяльності, фахівці Асоціації міст України долучились до напрацювання відповідних норм до Податкового та Бюджетного кодексів. Все це узагальнено в проекті Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення сплати податку на доходи фізичних осіб за місцезнаходженням (місцем здійснення діяльності) юридичної особи та її відокремлених підрозділів, що вже з 12 квітня 2021 року знаходиться в стінах Верховної Ради за № 5364.
Зокрема, з основного, в цьому законопроекті пропонується:
- дати більш чітке формулювання визначення, що таке відокремлені підрозділи та їх податкові адреси;
- розширити функції контролюючих органів в частині контролю за порядком сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів, власне щодо місця безпосередньої діяльності;
- встановити штрафні санкції щодо податкового агента в розмірі 10 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, якщо суми нарахованих податків не сплачуються до бюджетів за місцем діяльності.
Дані норми покликані впорядкувати, для прикладу, рішення деяких обласних рад щодо перереєстрації закладів культури, охорони здоров'я з одних територіальних громад до інших. Більш того публічним та політичним особам доцільно у майбутньому більш прискіпливо відноситись до своїх вольових рішень, оскільки такі дії призводять до значних економічних втрат, як для громад, так і для України в цілому.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 179
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6199
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 6073
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 5955
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5579
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3259