Конкуренція омбундесменів не тільки збільшить кількість арбітрів…
В Україні скоро з'являться два альтернативних омбудсмени. Такі собі захисники бізнесу від Уряду та від ЄС, призначення яких рятувати країну від недбайливих та повільних чиновників. Вказані посадовці неодмінно конкуруватимуть один з одним і вже сьогодні мож
Першоджерелом появи бізнес-суперменів є один і той жедокумент - Меморандум Антикорупційної ініціативи, підписаний в 2014 році міжУрядом України та одним з найбільших інвесторів України Європейським банкомреконструкції та розвитку ЄБРР.
Наш Уряд буде фінансувати українського омбундесмена, якийдбатиме про підвищення прозорості діяльності держвлади, атакож суб’єктів господарювання, які перебувають у сфері їх управління,попередження недобросовісної (нечесної) поведінки серед суб’єктівгосподарювання, які займаютьсяпідприємництвом в Україні.
Прикладфункціонування подібного інституту, який щоправда мав назву Державна служба Україниз питань регуляторної політики та розвитку підприємництва національний бізнестак і не відчув. Здебільшого діяльність служби зводилася до спроб впливати направове поле, які були неефективними. Отже, є побоювання що навіть із новоюназвою справи не зрушаться із мертвої точки, а зарегульованість та повільністьреформ залишаться прикметами часу.
Європейського омбундесмена фінансуватиме мальтідонорзпул, а якщо по-простому незалежні інвестори з ЄС. Основні функції єврозахисникабізнесу - розгляд скарг від бізнесу на несправедливі рішення влади, фактикорупції, вирішення проблем, визначення системних причин несправедливогоставлення. Омбундесмена ЄС буде фінансувати європейська сторона, якарозглядатиме на цю посаду переважно досвідчених кандидатів-іноземців.
Зрозуміло, що європейський омбундесмен це інституція,яка на певному етапі реформ скаже українському бізнесу, що дія нульового митаскінчилася, бо це заважає розвитку європейського бізнесу в Україні, обмежуєприбутки та уповільнює підвищення ліквідності. І при цьому навіть подвійнаназва посади (бізнес-омбундесмен = керівник антикорупційного офісу) ще непереконує, що ця людина справді допоможе створити умови для підвищеннясприятливого регуляторного середовища та інвестиційної привабливості України.
Крім того, обидві інституції здебільшого будутьперейматися наглядом за дотриманням законодавства (України та ЄС) в межахвідповідних правових просторів. При цьому навіть в їхні завдання здебільшоговходить функція контролю та спостереження, ніж створення умов для розквітуукраїнського бізнесу.
Звісно, тішить, що, за словами функціонерів ЄС, підегідою ЄБРР зібрано європейський пул фінансових донорів, які хочуть прискоренняекономічних реформ в Україні. Акумульовані фінансовими колами кілька сотеньмільйонів євро будуть спрямовані на фінансування антикорупційних, банківських,енергетичних, транспортних, муніципальних проектів. За задумом європейців всеце поліпшить інвестиційну привабливість та сприятиме збільшенню капіталовкладеньв нашу країну.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13673
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 7233
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6645
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4194