Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання
Огляд сучасних інструментів автоматизації для бізнесу.
На початку 2025 року компанія OpenAI, яка розробила ChatGPT, Dall-E і Sora, представить новий інструмент – AI-агент «Оператор», що здатний виконувати дії від імені людини: писати код, бронювати поїздки, виконувати завдання в браузері. Також у цьому напрямку працює Anthropic, а торгові AI-агенти вже працюють на ринку.
З кожним роком автоматизація – не тільки за допомогою AI, а й інших інструментів – стає все більш важливим фактором для швидкого і стабільного зростання. Будь-які операційні, рутинні завдання забирають левову частку часу, залишаючи менше можливостей на розвиток. Автоматизація ж пропонує практичне рішення – скорочує час на рутину і перерозподіляє ресурси на важливі напрямки.
Ми розглянемо 4 сторони будь-якого бізнесу, які можна без побоювання віддати на відкуп інструментам автоматизації.
1 – Інтеграція фінансових інструментів
Фінансовий бік бізнесу – його основа. Її автоматизація дає змогу зменшити вплив людського фактора, уникнути помилок. Усі знають або використовують такі засоби для платежів, як, наприклад, Payoneer, але це лише верхівка айсберга.
Автоматизація обліку – системи, що обробляють платежі, виставляють і оплачують рахунки. Фіксують усі надходження і відтоки коштів, складаючи звіти.
Приклад: QuickBooks – інтегрований із банками сервіс для контролю витрат. Xero – хмарна платформа (звірка даних, робота з рахунками, повна звітність).
Але це не все. Останніми роками набирають обертів рішення на основі блокчейна і криптовалют – системи, що дають змогу проводити міжнародні платежі без затримок і високих комісій, знижуючи вплив людини майже до нуля. Серед таких рішень можна назвати Stripe, BitPay і OpenNode для обробки Bitcoin-платежів.
Фінансова аналітика і прогнозування – автоматизована аналітика дає змогу виявити тренди, оцінити прибутковість і навіть запропонувати різні рішення на їхній основі, скласти автозвіт і візуалізувати його для презентації. Приклад: Tableau – аналітика і збір даних з маси різних джерел. Power BI – рішення від Microsoft для аналізу та візуалізації на всіх доступних платформах.
Ще одне рішення: дванадцять безкоштовних модулів Research&Analysis від ChatGPT.
2 – E-commerce та інтернет-продажі
Якщо бізнес планує масштабуватися, то його найкраще рішення – вийти в онлайн. Отримати більше клієнтів, а значить продажів. Але щоб впоратися з потоком будь-якого розміру варто інтегрувати у роботу інструменти для платежів і логістики.
Керування товарами та замовленнями – запустивши онлайн-магазин, найкраще мати під рукою сервіс, що позбавить вас від ручного оновлення статусів та іншої інфо. Допоможе у відстеженні замовлень, спростить облік залишків і оплату. Приклад: WooCommerce – багатомовне рішення для електронної комерції (кошик, оформлення, оплата). Shopify – платформа для запуску та підтримки магазинів і їх просування. Oberlo – автоматизація пошуку та відправлення товарів.
Персоналізація досвіду – аналіз вподобань і поведінки клієнтів на веб-сайті для підвищення конверсії за рахунок персоналізованих пропозицій. Приклад: Algolia – рішення для впровадження системи пошуку і персоналізованих рекомендацій на основі AI. Exponea/Bloomreach – платформа для автоматизації (управління даними, персоналізація повідомлень, багаторівнева аналітика). Recommender Systems API – хмарний сервіс, що дає змогу створювати продукти на основі поведінки користувачів.
Логістика і доставка – відстеження шляхів поставок і роботи з кур'єрами. Приклад: AfterShip – рішення для контролю місцезнаходження товарів безлічі перевізників. BoxC – управління логістикою на рівні міжнародних поставок.
3 – Автоматична робота з клієнтами
Що більше клієнтів приходить до вас через сайт, то більше навантаження на службу підтримки та консультантів. Щоб масштабувати його, але не впасти в якості, можна використовувати мовні AI, оптимізацію тікетів і автозбір зворотного зв'язку.
Клієнтська підтримка (чат-боти) – якщо ще кілька років тому боти могли підтримувати очевидно «роботизований» діалог, то сьогодні їх легко сплутати з реальними людьми. Вони дають змогу не тільки розвантажити підтримку сайту, а й вести клієнта від моменту входу до купівлі, консультувати і відповідати на будь-які запитання. Приклад: Chatfuel – конструктор ботів із масою готових шаблонів. Tidio – бот для продажу квитків і система управління чатом. ManyChat – сервіс візуального конструювання чат-ботів для замовлень, бронювання та програм лояльності.
Збір зворотного зв'язку та аналізу – автоматизація процесів збору відгуків дає змогу швидко отримувати реакцію на нововведення і реагувати на критику. Приклад: SurveyMonkey – автоматизація опитувань і аналізу, Trustpilot – збір і публікація відгуків, Google Forms – інтеграція з Analytics для аналізу відгуків.
Оптимізація служби підтримки – розвантаження консультантів від простих і часто повторюваних запитань і проблем, підтримання діалогу навіть у нічні години. Приклад: Zoho Desk – контроль завдань (тікетів) служби підтримки та налаштування повідомлень для клієнтів, Freshdesk – хмарне рішення для опрацювання заявок, Zendesk – тікет-платформа для відстеження й автоматизації запитів клієнтів.
4 – Автоматизація маркетингу
Один із найважливіших напрямків для автоматизації, що дає змогу ефективно – швидко і недорого – знаходити нових клієнтів, підвищувати конверсію, розповідати про свій бізнес на величезну аудиторію і спілкуватися з нею практичні напряму.
Сегментація аудиторії – дані про покупки, поведінку та вподобання, сегментація за віком та інтересами: все, що може стати в пригоді для маркетингу. Приклад: Drip – сегментація клієнтів і тригерні розсилки, HubSpot – сервіс для пошуку клієнтів на основі поведінки, Klaviyo – платформа для персоналізації.
Контент для соціальних мереж і його публікація – системи управління контентом допомагають підтримувати активність у соціальних мережах, блогах і сайтах. Приклад: Hootsuite – планування й аналіз постів у соцмережах, Buffer – управління і зручне планування, Content Studio – ведення кількох каналів одразу. +ChatGPT – допомога у формуванні стрункого тексту на основі ваших запитів.
Email-маркетинг – система, що допомагає будувати складні ланцюжки листів, які надсилають залежно від дій, статусу та вподобань користувачів. Приклад: ActiveCampaign – створення складних сценаріїв, ConvertKit – розсилки для малого бізнесу, Mailchimp – запуск рекламних email-кампаній і сегментація бази.
Автоматизація ретаргетингу – інструменти, що допомагають повертати клієнтів, які вже зробили покупку, або нагадувати про себе тим, хто проявив інтерес. Приклад: AdRoll – мультиканальний ретаргетинг з аналізом, Facebook Ads Manager – динамічна реклама для повернення клієнтів для конкретної соціальної мережі, Google Ads – автоматизація ретаргетингу через пошукову та медійну мережі.
І це лише варіанти того, як автоматизація змінює світ бізнесу просто зараз, і тільки частина популярних інструментів, що допомагають йому розвиватися. Наступного року з'являться нові інструменти та нові варіанти використання AI та інших технологій – і ваше завдання, як бізнесу, вивчати їх і впроваджувати у свою роботу.
Тільки перегони за інноваціями здатні спричинити швидке зростання вашого бізнесу.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 213
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 8233
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7675
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 6801
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3495
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3245