Гранти для розвитку господарства: як отримати фінансову підтримку від Держави
Для допомоги фермерам розроблена онлайн-форма оцінки відповідності господарства вимогам отримання гранту
На сьогодні найбільша та найдоступніша грантова програма – це державна «єРобота». Детальну інформацію можна отримати на сайті Мінцифри.
У 2023-му «єРобота» надає п'ять типів грантів:
- на запуск або розвиток власної справи
- на створення саду чи виноградника
- на побудову тепличного господарства
- на організацію переробного підприємства
- для ветеранів та членів їхніх сімей
Для отримання будь-якого з грантів необхідно зареєструватися чи авторизуватися в особистому кабінеті на порталі Дія через BankID або електронний підпис, далі заповнити онлайн-заявку та прикріпити бізнес-план за шаблонною формою. На фінальному етапі всі документи потрібно підписати електронним підписом і надіслати їх.
Тож заяву можна подати дистанційно через сервіс держпослуг «Дія», та й саму відповідь отримати в онлайн-режимі. Рішення про видачу коштів ухвалює Міністерство економіки, а фінансування забезпечує Ощадбанк. Цілком імовірно, що список доступних пропозицій незабаром буде розширено.
Українські фермери, які планують подаватися на гранти, зможуть самостійно оцінити перспективи свого господарства, основні параметри свого проєкту та заяви для отримання гранту. На сайті Мінагрополітики запрацювала відповідна онлайн-форма «Оцінка відповідності господарства вимогам отримання гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства».
Фермер, заповнивши онлайн-форму, отримає інформацію щодо того, чи можна отримати грант на заплановану культуру в його регіоні, чи правильно розраховано суму запиту гранту, чи є у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, заявлений сорт садивного матеріалу тощо.
Онлайн-форма розроблена Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) та проєктом ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики» (EU IPRSA).
Перевірити можливість отримання гранту можна за посиланням.
Крім того, щоб не бути забракованим ще на етапі подання заявки на грант, слід подбати про коректність оформлення документів. Серед найчастіших помилок зазвичай називають такі:
- Неточності в паспортних та реєстраційних даних. Наприклад, ім’я та прізвище в паспорті не збігаються з даними в ІПН або ж паспорт взагалі недійсний.
- Є невиплачені кредити, податкова заборгованість, діє арешт майна на момент подання заявки або заявник перебуває під судовим провадженням. Щоб уникнути проблем, потрібно перевірити всі документи перед подачею та погасити борги.
- Нецільове використання коштів. Уважно читайте умови надання гранту та дотримуйтесь їх. Отримане фінансування можна використовувати лише з метою, зазначеною в цих умовах.
- Заявка на участь подається від імені фізичної особи, проте в умовах зазначається, що в конкурсі можуть брати участь лише юридичні особи.
- Неповний набір документів. В умовах гранту вказується список документів, які має подати заявник. Зберіть увесь пакет документації заздалегідь.
- Неправильні розрахунки щодо спільного фінансування. Багато грантів даються на умовах, що держава або недержавна організація оплачує лише 50-70% вартості проєкту, а решту вносить власник підприємства. Якщо в розрахунку вартості не враховано ПДВ, можуть виникнути помилки у пропорціях платежу кожного з учасників. Ці дані потрібно уважно перевірити перед поданням, у крайньому разі залучити фахівця.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13682
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 8942
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 7743
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 4394
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4177