Уряд України надав фінансові гарантії для суден "зернового коридору"
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок надання гарантій компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії російської федерації
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок надання гарантій компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та воєнних дій на території України.
Порядком встановлено механізм надання гарантій компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії рф проти України та воєнних дій на території України, фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав , у разі заподіяння шкоди під час перебування таких суден у територіальних водах України, коли такі судна для здійснення вантажних перевезень прямують до/з відкритих морських портів України.
Згідно із проектом Порядку, який було опубліковано на сайті Мінінфраструктури для обговорення, компенсація шкоди здійснюється відповідно до цього Порядку судновласнику, якому страхувальниками письмово відмовлено у наданні страхового відшкодування на ризики, що сталися під час воєнного стану в Україні, за договором страхування. Гранична сума компенсації шкоди не може перевищувати розміру страхового відшкодування, передбаченого договором страхування.
До шкоди, механізм надання гарантій компенсації якої встановлює цей Порядок, належать:
а) збитки, заподіяні судну внаслідок:
- загибелі;
- конструктивного руйнування, після якого проведення відновлювального ремонту є недоцільним;
- втрати та/або псування вантажу;
б) витрати з усунення конструктивного пошкодження судна, яке призвело до втрати судном морехідного стану, що включають у тому числі витрати на аварійно-рятувальні роботи.
Страховики судів заявили, що з 1 січня 2023 року скасовують покриття військових ризиків у росії, Україні та білорусі після виходу перестраховиків з регіону через серйозні збитки. Водночас програма страхування, яка забезпечує покриття вантажів через український експортний коридор зерна, у 2023 році діє без підвищення ставок, оскільки продукт був створений таким чином, що страховики, які беруть участь у програмі, поділяють ризик без необхідності перестрахування.
Верховною Радою України при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», передбачено гарантії компенсації шкоди, заподіяної внаслідок агресії рф на суму до 20 млрд грн, які надають фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання.
Нагадаю, «зерновий коридор» діє з липня 2022 року та відкриває для судноплавства три порти Великої Одеси. За цей час з України було вивезено понад 30 млн тонн продовольства.
«Зернова угода» між Україною, Туреччиною, ООН та росією 18 травня була продовжена ще на два місяці.
Такий механізм не стосується суден, власниками або судновласниками яких є громадяни рф та рб, юридичні особи, які зареєстровані на території рф та рб, юридичні особи, зареєстровані на території України, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни рф та рб, чи юридичні особи, зареєстровані на території України, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є рф та рб, фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до ЗУ «Про санкції».
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13664
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5943
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5797
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5790
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199