Американські гірки
Американська політика сьогодні така ж непередбачувана, як і повороти, підйоми та падіння на Американських гірках. Але затамовуючи дихання, маємо прибути на фінішну пряму цілими. Сподіваюся )
Байден в неділю зняв свою кандидатуру з президентських перегонів 2024 і запропонував номінувати кандидатом на президентство свою віцепрезидентку Камалу Гарріс.
Гарний вибір. Тому що опитування у США, проведених The Hill і проєкт Decision Desk HQ (DDHQ), показують, що Трамп, який офіційно став кандидатом від республіканців 19 липня, випереджає Гарріс лише на 2 пункти — 47% підтримки проти 45%.
Для президентських перегонів це ніщо. Тим паче коли Трамп був орієнтований на збиття Байдена, а у Гарріс вже мають бути заготовочки на збиття Трампа. Тобто Трампу і його штабу прийдеться сильно переробити стратегію для виграшу, а Гарріс, напевно, скористається вже тим, що на тепер підготовлене. Але це не точно (люблю цю фразу)).
З чого виходжу я.
У своїй попередній колонці на УП після неочікуваних дебатів Байдена і Трампа 28 червня на телеканалі CNN, я висловив припущення, що Трамп може піти на угоду з демократами та американським істеблішмент і зняти свою кандидатуру з перегонів, в разі, якщо Байден зніме свою кандидатуру. Чому я так припускав? З американських інсайдів чув, що Байден «розсипається на очах» і з цим треба щось робити, а у Трампа реальні проблеми із судовими переслідуваннями, з якими треба щось вирішувати, що за вироками судів Штатів у Трампа не буде можливості зняти із себе судимість у разі обрання президентом. Та і судові тяжби обертаються фантастичними витратами, які можуть вести занадто тяжких фінансових наслідків.
13 липня та поранене вухо Трампа змінили мої припущення. Коли під час передвиборчого мітингу в Батлері, Пенсильванія, я побачив скривавлене та нескорене обличчя Трампа, який просунувшись «у віконце» між тілами і руками своїх охоронців показав нескорене лице, піднятий кулак і мімічне викрикування «FIGHT» (Боріться), а потім ще – й фото піднятої руки Трампа на фоні американського прапора, я зрозумів, що ситуація змінилася і Трамп піде на вибори, навіть ризикнувши всім.
У мене, звісно, залишається дуже багато питань щодо того, як в таких умовах Трамп міг вижити і ушкодження зазнало лише його вухо…, але ця колонка не про це.
Ключове питання для мене. Чому в порушення американських традицій та логіки кампанії, дебати на телеканалі CNN відбулися ще до номінування кандидатів на президентство? А також, чому на ці дебати пішли Байден і Трамп?
Чому пішов Байден мені зрозуміло. Джо з досвідом і демократичний істеблішмент (політики і донори) знали, що Байден піде. Їм потрібно було показати картинку, що Трамп обрав помилкового опонента і виглядає смішно. Треба внести смуту в ряди республіканців і заставити їх терміново щось міняти по ходу, роблячи помилку за помилкою. Хоча інша версія – показати, що це був виступ двох «збитих льотчиків», які кожний у свій спосіб вийде із кампанії.
Чому пішов на дебати Трамп? Зараз я бачу, що у нього не було планів домовлятися і виходити з кампанії. Чому ж тоді пішов на CNN? Обманути, пережити замах на себе і як герой здійснити переможну кампанію з обрання себе президентом – найкращим за всю історію США. Байдена ж, звісно, Трамп, називає найгіршим президентом за всю історію.
Тепер Трамп закликає Гарріс йти на дебати на FOX і дуже емоційно висловлюється про номінування пані Камали. Видно, що Трамп нервує. Є чого. Мені, до речі, дуже кортить, написати про Джей Ді Венса, запропонованого Трампом на кандидата у віцепрезиденти США. Там багато цікавого. Але поки потримаю свої думки про нього до того, як Гарріс визначиться зі своїм кандидатом у віцепрезиденти серед одного із губернаторів.
В передвиборчих перегонах США є величезна інтрига і абсолютна невизначеність у кінцевих результатах, на які вплине американський народ і колегія виборників. Ці американські гірки будуть дуже лякаючими, тамуючими подих, неочікуваними у своїх поворотах, злетах і падіннях, та фінішна пряма, сподіваюся, дасть нам позитив на адреналіні.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 199
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 179
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6204
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 6174
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 6104
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5639
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3260