Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
31.08.2016 07:05
Випробування для молодих робітників
В даній статті розглядається правомірність застосування випробувального строку до молодих робітників, які закінчили навчатися у професійних навчально-виховних закладах.
Трудовийдоговір є однією найголовніших підстав ймовірного виникнення трудових правовідносин.Чіткий і недвозначний зміст такої угоди складають всілякі за своєю значущістюумови, що є необхідними або факультативними. Наприклад, укладаючи трудовийдоговір, його сторони можуть передбачити в зазначеній домовленості безпосереднювказівку про випробувальний строк. Чи може працедавець застосувати вищевказануумову до молодих робітників, які закінчили навчатися у професійнихнавчально-виховних закладах?
Правоверегулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітнихзаконів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, які функціонують зприводу випробувального терміну найманого працівника, здійснюється: Головнимзаконом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року№ 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайнимизаконами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надаліпо тексту – КЗпП України)).
В злагодженій системі об’єктивних процесів трудовівідносини посідають важливе місце. Зокрема дані стосунки функціонують в цілісномусередовищі, де правові норми, ґрунтуючись на загальновизнаних моральнихімперативах, водночас підлягають обов’язковому виконанню тими чи іншими особами.
Юридичні правила, що регулюють трудовівідносини, водночас утворюють непросту систему трудову права. Безпосереднімисуб’єктами даних стосунків є всілякі особи, які, володіючи відповіднимстатусом, водночас мають права, гарантовані їм, а також виконують обов’язки,покладені на них.
Наймані працівники є одними з основнихучасників трудових відносин. Такі особи, працюючи за строковим або безстроковим трудовим договором,водночас створюють майнові чи немайнові блага, які в свою чергу приносять істотнукористь громадянському суспільству та демократичній Україні.
Правовий статус, гарантований найманимпрацівникам, є багатогранним. Зокрема згідно з ч. ч. 1 ст. 43 КонституціїУкраїни кожен має право на працю, що включає в себе юридичну можливість зароблятисобі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільнопогоджується.
Схожу за свої змістом норма права вміщуютьв собі інші законодавчі акти. Наприклад, ч. 1 ст. 2 КЗпП України закріпленобезпосередню вказівку про те, що правогромадян України на працю, - тобто їхправо на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державоюмінімального розміру, - включаючи при цьому право на вільний вибір професії,роду занять і роботи, відповідним чином забезпечується державою.
Чинним законодавством нашої державипередбачено відповідну процедуру належної реалізації вищевказаними особамизгаданої юридичної можливості. Зокрема громадяни України, які вирішилипопрацювати, зобов’язані вчинити певні дії, які за своєю суттю є правомірними.Що це означає?
Той чи інший працівник реалізовує право напрацю, яке гарантоване йому, шляхом укладеннятрудового договору про роботу на підприємстві, установі, організації абоз фізичною особою, яка здійснює підприємницьку діяльність. Безпосереднявказівка про вказаний факт отримала своє належне закріплення в юридичній нормі,охопленій ч. 2 ст. 2 КЗпП України.
Чіткий та недвозначний зміст згаданоїдомовленості може включати в себе різноманітні умови, окремим з якихпритаманний факультативний характер. Зокрема згідно з ч. 1 ст. 26 КЗпП України приукладенні трудового договору може бути обумовлене угодою його сторінвипробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яку йому працедавецьдоручає виконувати.
Національним законодавством передбаченобезпосередню вказівку про те, що дана умова за жодних обставин не поширюєтьсяна окремих працівників. Зокрема згідно з юридичною нормою, закріпленою ч. 3 ст.26 КЗпП України, одними зі вказаних учасників трудових правовідносин є молоді робітники,які в свою чергу закінчили професійні навчально-виховні заклади.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв вчора о 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук вчора о 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер вчора о 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука вчора о 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов вчора о 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв 12.04.2025 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков 12.04.2025 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 11.04.2025 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 11.04.2025 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
Топ за тиждень
Популярне
-
Завод Порошенка-молодшого першим в Україні почав варити цукор із сиропу
Бізнес 20597
-
Венеція серед пустелі: як Перлина у Катарі стала урбаністичним успіхом країни
Життя 6997
-
Трамп пропонує винятки для автозапчастин, на які поширюються 25% мита США
Бізнес 5334
-
У Кропивницькому запускають виробництво тракторів: інвестиції сягнуть 100 млн грн – фото
Бізнес
5119 -
Найбільший європейський виробник ракет отримав замовлення на сім років наперед
Бізнес 5102
Контакти
E-mail: [email protected]