З дітьми – за кордон: що потрібно знати!
З дітьми – за кордон: що потрібно знати!
Незалежно від мети подорожі (лікування чи оздоровлення за кордоном, туристична екскурсія, поїздка до родичів тощо), діти до 16 років мають право на виїзд за кордон тільки за згодою обох батьків (усиновлювачів) і в їх супроводі або разом з особами, які уповноважені батьками дитини.
Виїзд дітей, які не досягли 16 – річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними осіб, здійснюється за нотаріальною посвідченою згодою одного з батьків, документу із зазначенням мети виїзду та термін перебування за кордоном (це може бути наприклад, довідка з медичного закладу для лікування (оздоровлення) або навчального закладу про участь у конкурсі).
Існують випадки коли нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини віком до 16 років не потрібна:
- батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропускує;
- підтверджена заборгованість по сплаті аліментів (довідка про наявність боргу по аліментам видана державним або приватним виконавцем);
- є рішення суду або органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини разом з одним із батьків;
- в закордонному паспорті одного з батьків або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік;
- довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України;
- свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України;
- судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
- судове рішення про позбавлення батьківських прав;
- свідоцтво про смерть одного з батьків.
В житті не рідко трапляються випадки, коли один із батьків не дає згоду на виїзд неповнолітніх дітей з України. Це може бути коли разом не проживаєють або місце проживання одного з батьків просто невідомо, існуючим конфліктом між батьками дитини.
Якщо мирним шляхом досягти компромісу не вдається, єдиним варіантом вирішення проблеми є звернення до суду з позовною заявою про дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон дитини віком до 16 років.
Враховуючи викладене, та з метою уникнення проблем при перетині кордону про підготовку документів для виїзду за кордон потрібно подбати заздалегідь.
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра Павло Васильєв 31.05.2025 13:54
- На росії існує лише одна церква – це терор Володимир Горковенко 30.05.2025 22:44
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? Валерій Карпунцов 30.05.2025 14:32
- Ритейл уже не про полиці: нова екосистема бізнесу Олег Вишняков 30.05.2025 13:13
- Про обопільну вину у справах ДТП та страховку Світлана Приймак 30.05.2025 11:48
- Чому досі немає легших бронежилетів для ЗСУ: історія марнотратства та байдужості Дана Ярова 30.05.2025 11:46
- Чому водень потребує політики, а не лише технологічного прориву? Олексій Гнатенко 30.05.2025 11:13
- Як аграрний бізнес стає жертвою рейдерства і як цьому запобігти Сергій Пагер 30.05.2025 09:08
- Відсутність доходу як підстава для звільнення від сплати судового збору: судова практика Арсен Маринушкін 30.05.2025 08:39
- Мінфін проігнорував вимоги громадськості підвищити акциз на ТВЕН Артур Парушевскі 29.05.2025 18:58
- Підроблені документи: правовий компас Дмитро Зенкін 29.05.2025 16:47
- Хрестоматія винахідництва. Системно-синергетична методика Вільям Задорський 29.05.2025 14:43
- Кібербезпека: до яких викликів готуватися у 2025 році Андрій Михайленко 29.05.2025 14:12
- Як реалізувати переважне право купівлі частки ТОВ? Альона Пагер 29.05.2025 11:36
- Кенселінг як штучний контроль Михайло Зборовський 28.05.2025 13:21
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1203
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 325
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 146
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 141
- Промптинг як нова необхідна навичка: чому вона важлива для кожного 94
-
Фахівці назвали доступний і недорогий продукт, що знижує рівень холестерину
Життя 15442
-
Польща обирає президента. Хто з кандидатів кращий для України – Тшасковський чи Навроцький
10233
-
"Росія хоче все. Це визнав навіть Венс". Кащюнас – про гроші на зброю та плани Кремля
10091
-
Ядерна тріада Росії під ударом – прямі та непрямі наслідки
Думка 7444
-
Малюк плете "Павутину". Як СБУ атакувала дронами аеродроми РФ і які наслідки це матиме
6885