Захист прав людини: про ідеї, символи та дати
Не проведення майстер-класів юристів, не презентація досягнень правової думки й не спільні круглі столи представників державних органів, адвокатів та громадськості є запорукою становлення правової державі. Правовою стане лише та держава, в якій на практиці
10 грудня 2013 року світова спільнотасвяткуватиме 65-ту річницю прийняття Загальної декларації прав людини, яка булапроголошена Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948. Власне саме таким єсередній вік статистичного покоління людства, але ідея рівних прав для всіх, що не залежать віднаціональності, мови, майнового стану та світогляду людини, все ще актуальна йдотепер.
Не менш символічним є й те, щорівно 50 років назад Мартін Лютер Кінгочолив демонстрацію за громадянські права «Марш на Вашингтон», де він виголосивсвою знамениту промову «У мене є мрія»(«I Have a Dream») на сходах Меморіалу Лінкольна. Під час промовипрозвучали, можливо, найбільш відомі його слова: «У мене є мрія, що одного разучетверо моїх дітей житимуть в країні, де їх будуть судити не за кольором їх шкіри,а за змістом їх характеру». Півстоліття потому, в грудні 2013 року в Україні проходить свій «Марш на Київ», учасникиякого, зібравшись на Майдані Незалежності, також звертають увагу чиновників тасвітової спільноти на захист основоположних конституційних прав та свободгромадян, в тому числі й на справедливий судовий захист…
Сьогодні, 9 грудня 2013року Міністр юстиції України ОленаЛукаш привітала громадян нашої держави із відкриттям черговогоВсеукраїнського тижня права та Міжнародним Днем прав людини, до якого іприурочено цей Тиждень. «Цей Тиждень –добра нагода нагадати про постійну потребу удосконалення механізмів захиступрав людини. Адже дотримання та захист прав людини є ознакою правової держави»,- говориться у привітанні очільника Мінюсту. І це дійсно так. До речі,аналогічні заходи проводяться не лише в Україні. Для прикладу, в Німеччині нарівні федеральних земель проводиться «Тиждень юстиції» (WochederJustiz) – комплексправоосвітніх заходів у формі дня відкритих дверей судів і безоплатнихконсультацій. Та й у СШАщороку відзначають«День права» (Day Law): проводяться правові заходи, спрямовані на популяризаціюправових знань, підвищення поваги до права.Але не проведеннямайстер-класів юристів, не презентація досягнень правової думки й не спільнікруглі столи представників державних органів, адвокатів та громадськості єзапорукою становлення правової державі. Хоча й всі ці способи та методи також єдуже важливими. Головне – в реалізації цих принципів.
Останнім часом,говорячи про захист прав людини, багато хто з юристів та державних діячівповторюють відомий вислів Віктора Гюгопро те, що «є щось сильніше, аніжвійсько, сильніше всього на світі – це ідея, час якої настав». Ці слова В. Гюгой справді дуже пасують основній ідеї Всеукраїнського тижня права як відповідіна виклик часу – усвідомлення цінності права, необхідності поваги до нього якоснови подальшої розбудови правової України.Проте не слід забувати йслова іншого великого гуманістата філософа ХХ століття Рона Хаббарда, який сказав: «Правалюдини повинні стати реальністю, а не ідеалістичною мрією».Власне в цьому йполягає основна мета діяльності кожного правника, не залежно від його сферидіяльності, ким би він не був – адвокатом, юрисконсультом, нотаріусом чидержавним виконавцем.
65 років назад з’явився перший теоретичнийдосвід колективної розробки універсального документа з прав людини. Сьогоднінастав час колективної практичної реалізації цих прав. Ухилення від цьогообов’язку ані держави, ані громадян не допустиме! Бо саме від нас великою мірою залежить становлення України як демократичноїєвропейської держави, в якій надійно гарантований захист політичних,соціально-економічних та особистих прав і свобод людини й громадянина.Тож спробуємо разом, і громадяни, іоргани державної влади, своєю працею та професійною діяльністю утверджуватиповагу до права і стояти на сторожі законності, бути гарантом прав і свободлюдини і громадянина.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 255
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 93
- Справа на мільярд 91
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3044
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2613
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2153
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1807
-
Азербайджан вигнав із країни головну пропагандистську організацію Кремля
Бізнес 1745