Немає можливості виплачувати кредит: що робити?
Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отримати як залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак не кожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант – залучити партнера, і
Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отриматияк залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак некожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант –залучити партнера, і разом працювати над спільним проектом, але не завждипартнер є надійним, та й ділитися своїм власним проектом, а потім і прибуткомні з ким не хочеться. А можна йти у вільне плавання без сторонньої підтримки.Часто в цьому допомагає кредит.
Коли «проект» приносить прибуток і все йде як планувалося – проблем ізвиплатою кредиту не виникає.
Проблеми починаються тобі, коли немає можливості виплачувати кредит через фінансовітруднощі, зміну курсу валют, зміну ставок та ряду інших причин.
Що робити, коли немає можливості виплачувати кредит та як вийти з «кабали»проаналізуємо в даній статті.
На жаль досягти порозуміння з фінансовою установою про певні поступки доволіскладно. Але складно не означає неможливо. В першу чергу, необхідно зрозуміти,що варто просити в банку.
Є декілька варіантів.
Одним із варіантів є «кредитні канікули». За допомогою так званоговідпочинку дається можливість або не платити по кредиту нічого, або тількивідсотки впродовж певного періоду часу після досягнення такої домовленості. Прицьому при такому варіанті розвитку подій важливо все уважно прорахувати тазрозуміти наскільки вигідною буде така поступка.
Не менш поширеним способом не платити кредит є реструктуризація кредиту,яку часто пропонують і самі банки. Так, при реструктуризації, певним чиномпереглядаються умови погашення боргу, наприклад, зменшення сум виплат спочаткуі збільшення в кінці кредитного періоду. Але в цьому випадку необхідно пам’ятати, що акційні пропозиції банку можутьвиявитися зовсім невигідними та детально аналізувати всі умови реструктуризації.Крім того, переговори з банком варто вести в письмовому вигляді, оскількивідповіді з такої переписки можна оскаржити і при необхідності використовуватияк доказ в суді. Якщо умови по виплаті боргу не влаштовують, варто апелювати добанку про перегляд конкретних пунктів, а в разі відмови йти на компроміс -звертайтеся до суду.
Очікуваним для боржників банка є прощення боргу. Банк звісно може «з панськогоплеча» списати частину боргу, але в таких випадках слід розуміти, що фінансоваустанова відразу ж повідомляє про таке погашення податківцям, які сприймаютьцей борг як базу для оподаткування, а тому необхідно буде сплатити податкипісля погашення.
Та як кажуть «на Бога надійся, а сам не зівай», а тому необхідно не тількинадіятися, що банк піде на уступки і чекати «щастя», але й самостійно проаналізуватиризики, що можуть очікувати Вас і ваш проект у випадку невиплати кредиту тавідмови банку йти на поступки. Варто вжити заходів для того, щоб банк не наклаварешт та не забрав майно, що використовується як засіб забезпечення виконання зобов’язання.Слід пам’ятати і про внески засновників, можливий арешт рахунків, та про те, щобанк може бути ініціатором процедури банкрутства бізнесу у випадках, коли сума боргуперевищує 300 мін. заробітних плат.
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 12:25
- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов вчора о 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну, від КМУ Дмитро Зенкін вчора о 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак вчора о 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
- Парламентський "подарунок" під ялинку для сфери містобудування Любомир Зубач 30.12.2024 15:58
- Концепція ЄСІКС: короткий огляд Дмитро Зенкін 30.12.2024 15:37
- В новий рік без насильства: символи, що змінюють долі жінок Галина Скіпальська 30.12.2024 14:44
- Свідоцтво про право на спадщину: недійсность та судова практика Світлана Приймак 30.12.2024 12:34
- "УЗ" повертає не туди Євген Магда 30.12.2024 12:32
- Розуміння Сходу Сильвія Красонь-Копаніаж 30.12.2024 09:51
- Рік новий, а ти – ні Валерій Козлов 29.12.2024 22:59
- Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця Євген Морозов 29.12.2024 21:19
-
Переможці й невдахи 2024 року: найкасовіші й найпровальніші фільми
Життя 12548
-
Акції турецької пивоварної компанії Anadolu Efes обвалилися через указ Путіна
Бізнес 11046
-
"З огляду на воєнний стан". Оператор ринку електроенергії закриває дані про торги
Бізнес 4741
-
Заморожування війни або чорні лебеді. Чи зможе Україна досягти перемир’я у 2025 році
4644
-
Мур, Жадан, Кажанна, Пиріг і Батіг: сім кращих альбомів грудня
Життя 4395