Кремль відшліфовує проведення "виборів" у зонах замороженого конфлікту
Як стало відомо, вчора відбулися вибори до «представницького органу» так званої Республіки Абхазія. Безумовно, навряд чи в даному випадку можна говорити про адекватне народне волевиявлення, оскільки ця територія повністю контролюється російськими війсь
Як стало відомо,вчора відбулися вибори до «представницького органу» так званої РеспублікиАбхазія. Безумовно, навряд чи в даному випадку можна говорити про адекватненародне волевиявлення, оскільки ця територія повністю контролюється російськимивійськами. Але такого роду вибори в ряді квазідержав на теренах колишнього СРСРповинні стати гарним нагадуванням для України, оскільки, на даний момент,Кремль крок за кроком намагається розбудувати власні маріонеткові утворення насході нашої держави.
Перш за все, варто розуміти, щооднією з ключових функцій виборів у випадку так званої Республіки Абхазія єлегітимація наявного стану справ, тобто, не стільки підтвердження конкретнихдепутатських мандатів, а чергове висловлення підтримки «суверенітету» цьогоутворення. Загалом, якщо поглянути на конфігурацію політичних сил не лише вАбхазії, а й у Південній Осетії та Придністров’ї, то їх варто умовно поділитина такі, що «підтримують сепаратистський курс та виступають за зближення зРосійською Федерацією» і такі, що «дуже підтримують сепаратистський курс тавиступають за зближення з Російською Федерацією». Безумовно, в даному контекстіможна згадати начебто окремі випадки проявів опозиційності у вище наведенихдержавах. Наприклад, під час президентських виборів у Південній Осетії (2011)та Абхазії (2014). Але різного роду акції протесту та прихід до влади «новихсил» виступають нічим іншим як ротацією місцевого істеблішменту здійснюваноюКремлем.
Теж саме можна спостерігати натериторії так званих ДНР та ЛНР. Починаючи від створення різного роду«представницьких інституцій» та «органів державної влади», закінчуючи введеннямв дію паспортів (з їхнім визнанням у Російській Федерації) й встановленнямросійського рубля як офіційної валюти – це все етапи поступової легітимаціїнаявного стану справ. Тобто, мова йде про цілеспрямоване створення начебтожиттєздатних (принаймні зовні) «державних організмів». У даному контексті вартозгадати, що саме у схожій з появою ДНР/ЛНР манері виникали так звані РеспублікаАбхазія, Республіка Південна Осетія і їм подібні маріонеткові утворення.Відповідно, завдання Кремля є очевидним – створення «повноцінних держав» (якінасправді утримуватимуться з російського бюджету) та забезпечити їм визнання збоку декількох країн-членів ООН (наприклад, тієї ж таки Венесуели та Нікарагуа,як у випадку із сепаратистськими Абхазією та Південною Осетією).
Але якщо у випадку «легітимації»появи окремих «державних утворень» на вище згаданих грузинських територіяхзіграв етнічний фактор (разом з іредентистським у Південній Осетії), то насході України у Кремля виникли проблеми. Як не працювала б російська пропаганда,факт залишається фактом – більшість населення окупованих територій єукраїнцями. Тому Кремль й використовує ідеологічний конструкт «російськомовненаселення» задля обґрунтування своїх дій. Але все ж повної аналогії«державотворення» на сході України з процесами в Абхазії та Південній ОсетіїРосії буде складно досягти. Утім, як вже зазначалося, вона поступово йде цимшляхом. Відповідно, найбільш небезпечною буде ситуація, за якої на територіїтак званих ДНР та ЛНР буде налагоджена періодичність електоральних процесів,нормальне функціонування місцевих «органів державної влади», тобто, як це маємісце у сепаратистській Абхазії та Південній Осетії. У такому випадку Українане лише втратить окуповані території на невизначений час, а й отримає постійнеджерело тиску та напруги з боку Російської Федерації.
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8488
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 8443
-
Відстрочки, видані Мінекономіки та через Дію, анулюють 28 лютого
Бізнес 7373
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 5971
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
виправлено Бізнес 4318