Посольські сигнали Заходу для України
Україні від ротації послів ЄС, США та Німеччини варто очікувати нових кроків та спроб мирного врегулювання ситуації на Донбасі.
Якщо ситуація, якарозгортається навколо кандидатури посла РФ в Києві жваво обговорюється в українськомусуспільстві, то зміни глав дипломатичних представництв ЄС, США та Німеччинизалишилися без належної уваги. Дану ротацію не слід вважати звичайноювипадковістю, а варто розглядати як підготовку фундаменту для певних політичнихманеврів.
Цілі, які переслідував Кремль, відправивши у відставкуМихайла Зурабова та запропонувавши Києву «суперечливу» кандидатуру МихайлаБабича, були розглянуті в межах попередньої статті. Відповідно, вартозосередити увагу на мотивах ЄС, США та Німеччини.
Ще наприкінці липня стало відомо, що замість ЯнаТомбінського, який відбуває у Ватикан, представником ЄС в Україні буде ХьюгоМінгареллі. Варто зазначити, що ця зміна є закономірною, оскільки у польськогодипломата закінчувався термін каденції, тому вона відбулася в порядку звичайноїротації. Але слід звернути увагу на особу нового очільника представництва ЄС вУкраїні. Хьюго Мінгареллі – досвідчений дипломат, який ще з 1995 рокуспеціалізується на східноєвропейському регіоні. Головною його заслугою дляУкраїни є те, що він, так би мовити, «доклав руку» до Угоди про асоціацію міжУкраїною та ЄС. Тому його призначення говорить про зацікавленість ЄС упоглибленні співпраці з Україною.
Найбільш вірогідною заміною послу США Джеффрі Пайетту,який відбуває до Греції, є Мері Йованович. Вона вже має досвід роботи в Україні– з 2001 по 2004 роки дипломат займала посаду заступника посла. Потім МеріЙованович працювала послом у Киргизстані та Вірменії для налагодження контактівтодішніх новообраних президентів Курманбека Бакієва та Сержа Саргсяна зі США.Загалом, варто зазначити, що кандидатура Мері Йованович вказує на прагненняВашингтона активізувати мирний процес на Донбасі.
У цьому руслі слід розглядати й призначення ЕрнстаРайхеля новим послом ФРН в Україні. На перший погляд його переведення з роботив Косово може розцінюватися негативно, оскільки дипломат працював у невизнанійУкраїною державі. Але до даного призначення слід ставитися позитивно, тому щоЕрнст Райхель використовувався ФРН для виконання регулюючої ролі в Косово(налагодження відносини з Сербією).
Тому Україні від ротації послів ЄС, США та Німеччиниварто очікувати нових кроків та спроб мирного врегулювання ситуації на Донбасі.
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 372
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 217
- Професії зникають, навички – у тренді 142
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 121
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14517
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12961
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11531
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9739
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9282