Відкритий лист Президенту Януковичу В.Ф. та Прем'єр-міністру Азарову М.Я.
Ініціатива лідера партії "ЗЕЛЕНІ" А. Прогнімака щодо створення Державної програми реагування на кліматичні зміни.
Шановний Вікторе Федоровичу!
Шановний Миколо Яновичу!
Літо 2010 року немовби взялося довести відому китайську мудрість про те, що немає нічого гіршого, ніж жити на зламі епох. Страшенна спека, що б‘є усі рекорди, небачувані за масштабами лісові пожежі свідчать – настає новий час глобальних змін. Вочевидь, від готовності нашої держави до цих змін залежить доля усієї України.
Безумовно, було б занадто несправедливо стверджувати, що влада нічого не робить. Навпаки – всупереч сумній національній традиції реагувати випадково на події, що вже відбулися, цього разу і Президент України, і Кабінет Міністрів оперативно відреагували на небезпеку. Кримське засідання Ради національної безпеки та оборони чітко вказало орієнтири для нейтралізації загрози, а швидкі та іноді навіть жорсткі дії Кабінету Міністрів та голів обласних державних адміністрацій дозволили локалізувати проблему.
І, хоча партія «Зелені» цілком підтримує зусилля керівництва держави у її боротьбі із небезпекою, доцільно зазначити – сьогодні проблема спеки та лісових пожеж має значно масштабніший характер, ніж здається. Це – лише наслідки глобальних процесів, що відбуваються на планеті.
Рекордна спека та катастрофічна ситуація з лісовими пожежами у Росії, проти яких виявилася практично безсилою уся її потужна державна і військова машина, змусили російське керівництво прямо визнати реальність та загрозу глобального потепління. 30 липня на зустрічі з керівниками міжнародних спортивних організацій президент Медведєв закликав "вживати більш енергійних зусиль, спрямованих на протидію глобальній зміні клімату".
Отже, Україна не може усунути небезпеку, але вона може зустріти її у повній готовності. Переконаний – прийшов час і нашій державі подивитися правді в очі та визнати проблему глобального потепління, серед наслідків якого спека та загроза пожеж може виявитися далеко не самою страшною. Наприклад, згідно з результатами досліджень Спілки захисту дикої природи, глобальне потепління спричинить зміну екосистем, звичних для певних кліматичних поясів, на інші. Це призведе до появи нехарактерних для України хвороб – в тому числі тих, проти яких сучасна медицина поки що безсила (серед них – лихоманка Ебола і жовта лихоманка).
Світ вже намагається пристосуватися до змін. Але масштаби інвестицій, що необхідні для адаптації економіки до кліматичних катаклізмів, просто вражають. Тільки країнам, що розвиваються, щорічно буде потрібно від 100 до 180 млрд доларів. Таким чином, мова йде про капітальні витрати в розмірі не менше 0,5% світового ВВП. При цьому розраховувати на допомогу найбільш економічно розвинутих країн достатньо проблематично – вони й самі постали перед необхідні пристосовуватися до нового світу.
Тому час для вагань та роздумів минув. Партія «Зелені» закликає у стислі терміни розробити та затвердити на законодавчому рівні Державну програму реагування на
кліматичні зміни, яка має ґрунтуватися на науковому прогнозі й об‘єктивному оцінюванні рівня загроз для України.
Із свого боку «Зелені» готові надати у розпорядження України увесь свій інтелектуальний потенціал та професійний досвід для підготовки цього без перебільшення історичного документа. Переконаний – сьогодні нам необхідно забути усі політичні, національні чи релігійні відмінності та разом зустріти небезпеку.
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра Павло Васильєв 31.05.2025 13:54
- На росії існує лише одна церква – це терор Володимир Горковенко 30.05.2025 22:44
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? Валерій Карпунцов 30.05.2025 14:32
- Ритейл уже не про полиці: нова екосистема бізнесу Олег Вишняков 30.05.2025 13:13
- Про обопільну вину у справах ДТП та страховку Світлана Приймак 30.05.2025 11:48
- Чому досі немає легших бронежилетів для ЗСУ: історія марнотратства та байдужості Дана Ярова 30.05.2025 11:46
- Чому водень потребує політики, а не лише технологічного прориву? Олексій Гнатенко 30.05.2025 11:13
- Як аграрний бізнес стає жертвою рейдерства і як цьому запобігти Сергій Пагер 30.05.2025 09:08
- Відсутність доходу як підстава для звільнення від сплати судового збору: судова практика Арсен Маринушкін 30.05.2025 08:39
- Мінфін проігнорував вимоги громадськості підвищити акциз на ТВЕН Артур Парушевскі 29.05.2025 18:58
- Підроблені документи: правовий компас Дмитро Зенкін 29.05.2025 16:47
- Хрестоматія винахідництва. Системно-синергетична методика Вільям Задорський 29.05.2025 14:43
- Кібербезпека: до яких викликів готуватися у 2025 році Андрій Михайленко 29.05.2025 14:12
- Як реалізувати переважне право купівлі частки ТОВ? Альона Пагер 29.05.2025 11:36
- Кенселінг як штучний контроль Михайло Зборовський 28.05.2025 13:21
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1203
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 325
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 146
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 141
- Промптинг як нова необхідна навичка: чому вона важлива для кожного 94
-
Фахівці назвали доступний і недорогий продукт, що знижує рівень холестерину
Життя 15251
-
Польща обирає президента. Хто з кандидатів кращий для України – Тшасковський чи Навроцький
10100
-
"Росія хоче все. Це визнав навіть Венс". Кащюнас – про гроші на зброю та плани Кремля
10000
-
Тест на дорослість: щоб кожна дитина була бажаною. Розвінчуємо міфи про планування сім'ї
Спецпроєкт 6877
-
Ядерна тріада Росії під ударом – прямі та непрямі наслідки
Думка 6689