"Громадська синергія" без енергії?!
Які цілі переслідує проект «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах», що фінансується ЄС?
Створити поновціннегромадянське суспільства в інтересах суспільства – ось основне завдання, якестоїть перед громадськими організаціями України. І в цьому, в рамкахімплементації Угоди про асоціацію, ми отримуємо суттєву допомогу від ЄС. Дляцього, тільки на 2017 рік ЄС виділило на розвиток громадянського суспільства черезфонд «Відродження» 2,7 млн. євро., з яких на проект «Громадська синергія:посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» передбаченопорядка 300 тис. євро., і лише 15 громадських організацій із понад 60-ти, сталипереможцями цього конкурсу.
Про чесність, прозорість та об’єктивністьпроведення цього конкурсу іншим разом. Зараз мова піде про інше.
На сьогодні в Україні існуєпонад 250 тис. громадських організацій. Їх вплив на суспільні процеси зростає зкожним днем. Представники від ІГС приймають участь в роботі різного родугромадських об’єднань, об’єднуючись навкого вирішення регіональних проблем, входять до громадськихрад при органах влади, приймають участь в роботі різних Платформ громадянскогосуспільства, тощо. Одною з такихПлатформ є УС ПГС, яка створена в реалізацію положень Угоди про асоціацію міжУкраїної і ЄС і , яка вже зарекомендувала себе активним учасником на громадськомуполі країни. Саме тому, УС ПГС, разом з іншими Громадськими платформами, має усізадатки стати центром розбудови повноцінного громадянського суспільства вУкраїні.
Оскільки, ми говоримо прогромадянське суспільство, якому відводиться значна роль на євроінтеграційномушляху України, ми маємо виходити з того, що таке громадянське суспільство маєіснувати не тільки в Києві серед членів, так званої, 15-ки УС ПГС чипрацівників фонду «Відродження», в Урядовому офісі чи Парламентскому комітеті,не кажучи вже про Європейський соціально економічний комітет. Мова має йти протаке громадянське суспільство, складовою частиною якого стануть регіональнігромадські осередки, як снова повноцінного громадянського суспільства України.
Для розбудови поновцінногогромадянського суспільства України необхідно більш ширше залучати до роботирегіональні громадські організації та формування. Така розбудова має включати створення системноїмережи громадських центрів по Україні, яка б була здатна активізувати діяльність громадських організацій, координувати їх дії щодо участі у виконанні пріоритетів Угоди проасоціацію, через громадський моніторинг,аналіз, ефективний суспільний діалог, інформування громадськості проєвропейські цінності і стандарти. А це можна зробити лише за умови, коли ми започаткуємо створення інформаційно-просвітницьких центрів врегіонах України, мережа яких, і станеосновою створення повноцінногогромадянського суспільства України.Це дасть змогу налагодитизв’язок міжрегіонами і центром щодо здійснення ефективної взаємної комунікації, добитися ефективного обміну інформацією та проведеня якісного аналізу дій влади щодо своєчасного виконанняположень Угоди про асоціацію.
Налагодженняінформаційно-просвітницької роботи серед регіонів, створенняінформаційно-просвітницьких комунікаційних центрів в регіонах для впровадженняєвропейських стандартів в соціально-економічній сфері, приведе до створеннядієвих механізмів комунікації між ІГС та владою на місцях, дасть можливість більш об’єктивно проводитимоніторинг, аналіз виконання Угоди про асоціацію, більш ефективніше впливати, через інститути громадянськогосуспільства, на пришвидченняпроведення реформ в Україні.
Саме на вирішення поставленоїцілі, громадська організація «Громадська Палата України» і подавала проект наконкурс «Громадська синергія: посилення участі громадськості вєвроінтеграційних реформах», який фінансується ЄС, але організатори несприйняли цю ідею; фонд «Відродження» направив кошти ЄС на інші цілі.
Виникає законне питання: «Длячого створена УС ПГС? Які цілі в подальшому нею переслідуються?». На цьомупоприщі виникає безліч питань, але мова про це іншим разом.
- Пристань для Ocean-у Євген Магда вчора о 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер вчора о 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 15.05.2025 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
-
Один російський Су-35 змусив НАТО відступити. А якби поруч були українські морські дрони
Думка 47636
-
Психолог розповідає про п’ять способів, як щасливі пари проводять час разом – добірка
Життя 7976
-
Чому Росія не готова воювати вічно, що б там не говорив Мединський
Думка 7889
-
Як уберегти себе та свою тварину від сказу. Ветеринарна лікарка та імунологиня – простими словами
7046
-
Виживання через загибель. Війна стала одним з головних засобів заробітку для росіян
Думка 6933