Зміни до держбюджету від ПР: "Це – собі, а це – знову собі"
Провладна партія продовжує штампувати сумнівні законодавчі ініціативи, фактично спрямовані на дорозкрадання бюджетних коштів.
Провладна партія продовжує штампувати сумнівні законодавчі ініціативи, фактично спрямовані на дорозкрадання бюджетних коштів.
Так, нещодавно з’явилися два чергові законопроекти про внесення змін до державного бюджету України. Суть однієї з ініціатив – вельми проста – 825 мільйонів гривень, які раніше передбачались місцевим бюджетам для придбання машин швидкої допомоги та обладнання для лікарень, передадуть Міністерству охорони здоров’я. Обґрунтовується це тим, що МОЗ нібито краще організує закупівлю в централізованому порядку. Таким чином, замість того, щоби надати можливість місцевій владі дійсно дієво використати кошти на закриття тих «дірок», які нині існують у технічному забезпеченні кожної лікарні, чинна влада передає ці гроші у розпорядження міністерству, яке вже неодноразово довело свою недієздатність.
Варто лише згадати минулорічні висновки Рахункової палати України, в яких офіційно визнано, що в 2011 та 2010 роках Міністерство охорони здоров’я повністю провалило програму забезпечення населення медичною допомогою. Так, з вини чиновників не було здійснено закупівлі життєво необхідних для населення ліків та відповідно їх не отримала жодна лікарня України. Тобто всі ліки, безкоштовне забезпечення якими передбачено законом, українцям довелося купувати власним коштом. При цьому лише 5% хворих мали змогу самостійно забезпечити себе ліками, решта 95% українців, що нездужали, не змогли купити навіть аспірин. Куди зникли передбачені держбюджетом на ліки кошти – досі не відомо.
Таким чином, цілком зрозуміло, що у разі прийняття зазначеного законопроекту 825 мільйонів гривень просто осядуть у кишенях провладних посадовців, а медицина вже вкотре отримає дірку від бублика.
Йдемо далі. Друга ініціатива регіоналів щодо змін до держбюджету взагалі не вкладається у рамки здорового глузду. Так, завдяки перевиконанню надходжень до держбюджету за рахунок ввізного мита, чинна влада вирішила збільшити «армію» Служби зовнішньої розвідки. Так званих «зайвих» 47 мільйонів гривень витратять нібито на доукомплектування розвідки на майже 900 осіб. Тобто замість того, щоби направити ці кошти на погашення дефіциту Пенсійного фонду, а 47 мільйонів гривень – це фактично річна пенсія 4000 пенсіонерів, регіонали хочуть витратити їх на «боротьбу із вітряками». Хоча, з іншої точки зору, пояснення таких намірів чинної влади досить очевидне – рейтинг нинішнього президента скотився до нульової відмітки не лише серед українців, вперше за історію незалежної України нашого очільника відверто бойкотує світова спільнота. Тому єдине, що залишається нинішньому президенту, – витрачати мільйони на додаткові спецпідрозділи, які через свої надширокі повноваження цілком можуть здійснювати не лише зовнішню, а й внутрішню розвідку.
Таким чином, зміни до держбюджету від ПР – не що інше, як чергове протизаконне перекладання чинною владою коштів із кишень українців до власних гаманців, що насправді підуть на здійснення усіх можливих напередодні парламентських виборів заходів, щоби й надалі утриматися при владі.
- Щодо накладення штрафів одним державним органом за виконання вказівок іншого Олександр Серт вчора о 22:46
- Критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року Віталій Соловей вчора о 21:46
- Ракети та дрони тиснуть на психіку Євген Магда вчора о 16:44
- Чому ChatGPT не замінить людей, а допоможе їм стати ефективнішими Ярослав Кондратюк вчора о 11:50
- Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 11:31
- Вид судового провадження щодо визначення місця проживання дитини Євген Морозов вчора о 09:47
- С кем собрался воевать Дональд Трамп? Володимир Стус вчора о 01:39
- Право на гідність: шлях до інклюзії та рівності Данило Зелінський 27.11.2024 14:24
- Якнайкращі інтереси дитини: адвокатський погляд на визначення місця проживання дитини Світлана Приймак 27.11.2024 11:00
- Можливість оскарження ухвал Вищого антикорупційного суду у справі про застосування санкцій Євген Морозов 27.11.2024 10:49
- Мобилизация 50+: действительно ли существует запрет? Віра Тарасенко 26.11.2024 21:58
- Сила особистого бренду Наталія Тонкаль 26.11.2024 18:43
- Як ініціювати приватизацію обʼєкту та організувати роботу з Фондом державного майна Віталій Жадобін 26.11.2024 15:31
- ЄС затвердив нові вимоги до промислових зразків Дмитро Зенкін 26.11.2024 14:11
- Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон? Сергій Моргун 26.11.2024 11:20
-
Найстаріший чоловік у світі: новий рекорд у Книзі Гіннеса
Життя 20441
-
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство "слоном у кімнаті"
Бізнес 19844
-
ПУМБ хоче залучити частину клієнтів monobank
Фінанси 12164
-
Центробанк РФ негайно оголосив, що припиняє купувати валюту на тлі падіння рубля
Фінанси 11318
-
Без Пушкіна: у Харкові перейменували театр на честь українського письменника
Життя 8944