Давайте захищатися по-справжньому, а не лише руками махати...
Лист до опозиційного народного депутата
Прочитав нині звернення народного депутата України Яни Зінкевич з приводу подій у рівненському автобусі, де змушували всіх пасажирів дивитися російськомовний бойовик по славу московії, і наче наштовхнувся на давню зубну біль. Друзі! Що ж ви так мілко орете, московити вам точно цього не простять, порвуть на шматки...
Так народився цей лист до пані Я. Зінкевич.
Вельмишановна, мила пані депутатко! Хіба ж ви не розумієте, що ваші заклики, це, на жаль, все одно, що мертвому припарки. В Україні триває активний і цілеспрямований, грубий і кровопролитний реванш промосковських сил, добре організований і підгодований. Тому потрібні, даруйте за відвертість, не ваші нашіптування, як бабусі з яєчком над переляканим дитям, а конкретна дія. Насамперед, як мені видається, створення потужного штабу опору гібридній атаці московитів.
Уже зрозуміло, що головний фронт боротьби за українську самостійну і незалежну Україну переноситься на вулиці наших міст і сіл, у наші помешкання, кінотеатри, автобуси/тролейбуси, лікарні, у школи і виші. ЗЕзараза, подібно до коронавірусу, щодоби з апетитом саранчі, поїдає, трощить усі українські національні надбання в Україні, здобуті в останні десятиріччя, щосили і відверто штовхає наш ковчег до московського берега. Якщо ви з висоти печерського пагорба у Верховній Раді, можливо, бачите, лицезрієте бодай один організований бастіон спротиву, опору цьому здичавілому наступу, підкажіть, де він. Я його просто не бачу, на жаль. Назвіть, будь ласка, бодай один номер телефону, одну адресу державного органу в Україні, громадської організації, які можуть захистити українця, якого оце зараз катують і вбивають за його українську мову. В його ж рідній державі! Як подібне сталося нещодавно в Донбасі з українським патріотом Артемом Мірошниченком.
Детальним з’ясуванням обставин цього бузувірського, безщадного нападу на українського патріота давно мала би займатися уповноважений з функціонування державної мови в Україні пані Т. Монахова. Але вона одразу ж умила руки від цього, переклавши всю справу на слідчі органи. Добре, либонь, знаючи, що тим спущена вказівка перевести весь конфлікт на побутовий рівень.
І не дивно. Новою владою на цю посаду затверджено особу, яка виростала, навчалася в дрімучому зросійщеному заповіднику, якими, на жаль, іще залишаються її рідний Миколаїв, Одеса, де вона здобувала фах і захищала свої наукові ступені. Думаю, що пані мовна начальниця, мабуть, глухне нині в українському оточені, в якому іноді опиняється на новій посаді. Підозрюю, що той, хто добирав на цей пост «достойну» особу і мав якраз на меті знайти сюди таку людину, яка б на всі вибрики русифікаторів просто… грала в мовчанку. Як є це у випадку з убивством українця А. Мірошниченка, з диким ворожим російським кінофільмом, перегляд якого фактично силою нав’язували пасажирам у «далекобійному» автобусі сполучення Рівне-Запоріжжя. Мовчить же ж, бачите, виразно і не двозначно мовчить уповноважений з контролю за дотриманням Конституційних норм функціонування української мови й тут. А мала б, напевне, першою притомно висловитись із цього болючого питання. Начебто, очікує ця персона на те, а що ж скаже з цього приводу хворий на русифікацію «малчік-депутат», 25 літ від роду, який знайшов ворогів в особі двох українок, котрі зажадали не зрусачувати їх у далекій дорозі. В Україні, а не в Московії, дідько вас побери, некультивовані українофоби!
Хіба ж ми не розуміємо, що Т. Монахова, це персона з обойми, яка видала «на-гора», у владу, і нового директора Українського інституту національної пам’яті, якому місце не більше, ніж у єврейському музеї. Відчувається, що тут ми ще будемо мати не одну проблему на полі боротьби за українську ідентичність, декомунізацію, за перенайменування наших вулиць і населених пунктів…
А вчорашнє призначення урядом голови Держкіно особи, яка ще не так давно воювала за те, щоб заборонити демонстрацію фільмів про героїв української революції 1917-1920 років в очолюваному нею кінотеатрі на Запоріжжі, хіба це не є реванш московитських сил? Що це, як не відвертий наступ на наші національні інтереси, державні засади України?
Народний депутат України Яна Зінкевич
Тому тут беззубими зверненнями як ваше, мила пані Яно, справі не зарадиш. Тут потрібно створити потужний громадський редут опору русифікації. А це, насамперед, взяти під публічний, гуртовий контроль діяльність органів влади, які свідомо і цілеспрямовано намагаються применшити роль російської воєнщини, яка вже шостий рік веде безперервну, криваву війну проти України. Які, здається, виключили з числа агресорів московитів, котрі на Сході Донбасу щодоби розстрілюють наших військових і цивільних громадян.
Думаю, що належить узяти під громадський контроль діяльність засобів масової інформації, які на нашій території ведуть активну агресивну і цілеспрямовану пропаганду проти нашої держави, нашого державного устрою. Не випускати з поля зору діяльність таких осіб, як Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, Уповноваженого з дотримання Конституційних вимог використання української мови, як Український інститут національної пам’яті, як Держкіно…
Треба негайно створити рух Опору русифікації. Очолити його мають, за моїм переконанням, такі активні і бойові особистості як народний депутат України Олексій Гончаренко, котрий сам, без підтримки прихованих українофобів зі «Слуги народів», котрі засіли в українській делегації у Страсбурзі, зумів на пленарному засіданні ПАРЕ рознести у пух і прах цю ялову, пісну європейську структуру, присвоївши їй назавжди гласний, публічний статус «кімнатного песика Путіна».
Є в Україні багато людей, котрі роз’єднано, сказати б, поодинці ведуть спротив і русифікації, і відродженню стандартів морадору, нової сталінізації суспільства, повернення до радянського мислення мав. Їх треба об’єднати. Бо нова влада щоденно ллє воду лише на млин Кремля, працює якраз у протилежному напрямі. Кому цим зайнятися, як не вам, панове народні депутати України? Я й сам залюбки приєднаюсь до цього руху.
Треба створювати таку організацію, котра б могла надавати в критичних ситуаціях (а вони виникатимуть обов’язково, бо це ідеологічна гаряча війна!). Щоб були «гарячі телефонні» лінії, сайти SOS і таке подібне.
Думаю, що це нині найголовніше завдання для опозиційних фракцій Верховної Ради, тих народних депутатів, які є українцями…
- Американські спонсори російського тероризму Володимир Горковенко вчора о 23:52
- Китайські електрокари та регуляторна політика ЄС: чи є шанс у Європи вийти з кризи? Олексій Гнатенко вчора о 12:47
- Перший президент США, який вступить на посаду із судимістю Світлана Приймак 10.01.2025 17:36
- Советы по обжалованию штрафов за отсутствие военного документа Віра Тарасенко 10.01.2025 17:16
- Три покарання за одне порушення – це абсурд. Маємо залишити одне адекватне Галина Янченко 10.01.2025 16:03
- Колективний договір як гарант трудових прав: практика, виклики, і закордонний досвід Дмитро Зенкін 10.01.2025 15:18
- Фактична перевірка податковою і місце її проведення Леся Дубчак 10.01.2025 13:57
- Про пенсії і справедливість… Андрій Павловський 10.01.2025 12:44
- 50% піратських сервісів – російські. Яку загрозу це становить для українців? В’ячеслав Мієнко 10.01.2025 10:00
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? Юлія Мороз 10.01.2025 09:49
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму Ірина Голіздра 09.01.2025 16:38
- Опіка над майном безвісно відсутніх осіб: як законодавчі зміни змінюють реальність? Світлана Приймак 09.01.2025 14:21
- Інновація у збереженні енергії в епоху ВДЕ Олексій Гнатенко 09.01.2025 11:37
- Міжнародна енергетична співпраця: виклики, можливості та юридичні аспекти Ростислав Никітенко 09.01.2025 11:36
- Як змінити систему, що закриває очі на насильство? Механізм захисту дітей у закладах Микола Литвиненко 08.01.2025 16:43
-
"Це будуть великі гроші". Шмигаль пояснив, чому не можна зупинити транзит нафти з РФ
Бізнес 22487
-
Таки вся Одеса за це пересварилась. Що одесити думають про деколонізацію
8432
-
Після дронів. Яка зброя може переламати ситуацію на фронті цього року
Думка 4792
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4278
-
Суд відмовив британцю у пошуку викинутого 12 років тому диска з $735 млн у біткоїнах
Бізнес 3509