Підвищення тарифів замість реформування?
З першого липня тарифи на водопостачання та водовідвід зросли майже вдвічі (93%). В середньому це ще плюс 36 гривень до витрат середньостатистичної київської сім’ї.
З першого липня тарифи на водопостачання та водовідвід зросли майже вдвічі (93%). В середньому це ще плюс 36 гривень до витрат середньостатистичної київської сім’ї. Раптове підвищення цін пояснюється столичними чиновниками різкимзбільшенням собівартості в роботі водоканалів та неможливістю державикомпенсувати додаткові витрати з бюджету країни. Ніби все зрозуміло: важкаситуація з грошима у державі, порожній столичний бюджет... Однак чи можна було уникнутичергового підвищення тарифів? Давайте спробуємо розібратися в системі, якаформує наші платіжки, та яку найближчим часом чомусь ніхто не планує змінювати.
Необхідно уточнити: подорожчання торкнеться і тепла (+40%) і електроенергії.Постачальники виправдовуються стрімким подорожчанням цін на газ, падіннягривні, інфляцією і т.д. Хоча все це схоже на бажання різко підняти своїприбутки в той момент, коли народу не буде до них справи, тут головне країнузберегти. Нагадаю, що існує чітка формула здорової економіки – всі стратегічніпідприємства в руках держави, все інше в приватному бізнесі. У нас ця формула,на жаль, не працює…
Постачальники електроенергії. Нагадаємо, що всі Обленерго країни знаходятьсяу приватних руках. При цьому саму електроенергію виробляють державніпідприємства. Однак кінцеву ціну формують саме постачальники. Постачальникнакручує від 30% (фактично лише за транспортування). І не забуваємо, щоОбленерго є монополістом, тому ви будете вимушені або прийняти його умови, абоставити на балконі сонячні батареї чи вітряк на даху будинку, іншого варіантупросто немає. До речі, дуже багато електроенергії списується, як втрата притранспортуванні. Таким чином просто іде звичайне відмивання коштів в обхідподаткової.
Дуже зручним для постачальника є система розраховування тарифів напостачання гарячої води. Так у нас, на відміну від Європи, нарахування іде заспожиті куби води, а не гігакалорії. Тож не важливо скільки води ви злиєте, щобтаки отримати гарячу воду, чи наскільки сильно ця вода буде нагріта. Ви всерівно будете платити ціну за максимально гарячу воду.
З Облгазами ситуація така сама, неприємна, як і з Обленерго. 90% відсотківОблгазів у власності сумнозвісного Дмитра Фірташа. Київенерго належить РинатуАхметову. Обох навряд чи можна назвати патріотами України, однак два ключовихдля столиці підприємства належать саме цим олігархам. І, зрозуміло, що самевони будуть формувати ціну, яка вигідна лише їм. Саме вони, великі друзі Москви,в такий тяжкий час, наносять підступний удар у спину звичайного мешканцястолиці.
Що можна зробити в такій ситуації? Можна все змінити, але для цьогонеобхідна політична воля нової столичної та державної влади. Приватизації Київводоканалу,Київенерго та Облгазу проходили зі значним порушенням закону, фактично їхпросто передали у приватну власність двом олігархам. Чому ніхто з новітніхможновладців не ініціює процес їх повернення у держвласність? Чому наш мер неб’є на сполох, адже його киян просто обдирають як липку? Чому Київрада простозакриває очі на безпрецедентне підвищення тарифів? Ці питання мають ужесьогодні задавати кияни, інакше і ця влада буде не служити народу, априслужувати своїм передвиборчим спонсорам.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 104854
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 86508
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 45689
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12732
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12434