Що можна очікувати від нової Київради?
Бачили очі, що купували... Вчора 120 новообраних депутатів Київської міської ради узгодили й затвердили склад постійних комісій.
Бачили очі, що купували... Вчора 120 новообраних депутатів Київськоїміської ради узгодили й затвердили склад постійних комісій. У результатіпредставники провладного «УДАРу» очолили 10 з 15 комісій. Зокрема, УДАРівці невіддали під контроль опозиційних фракцій ключові постійні комісії – бюджетну,містобудування й власності, до яких, як вже склалося історично, увійшлонайбільше столичних народних обранців (у цифрах: склад комісії з питань бюджетута соціально-економічного розвитку – 17 осіб, склад комісії з питаньмістобудування, архітектури та землекористування – 20 осіб, склад комісії зпитань освіти, науки та інноваційної діяльності – 3 особи). Такий розклад дехтовже порівняв з узурпацією влади та продовженням самоврядування Порошенка-Кличказа принципами команди «космічного мера».
Турбують «апетити» нової ради,зокрема, у сфері містобудування. Так, з огляду на наявність численної кількостізабудовників у складі нової Київради: троєдиректорів ринків та 9 забудовників. Той факт, щосаме ці люди будуть реалізовувати проекти нового, «ущільненого» Генеральногоплану Києва, наштовхує на певні роздуми.
Реалізація нового генплану Києва коштуватиме500 млрд. гривень у найближчі 15-20 років. Вартістьлише розробки Генерального плану столиці на 2014 рік обійшлася державі в 19,6млн. грн.Відповіднодо нового містобудівного документу столиці, «в Киеве открыли новую землю» – більшніж 10 тисяч гектарів, які можна забудувати житлом, бізнес-центрами та ТРЦ. Підзабудову розглядаються земельні ділянки, які наразі є пустирями, зеленимизонами, на яких розташовані довгобуди, застарілий житловий фонд іпромислово-складські об’єкти та 2680 га земель сільськогосподарськогопризначення. «Розгулятися» начебто є де. Особливо в даному випадку, коли забудовникистали законними представниками інтересів київської громади.
Більшість киян категоричнопроти того, щоб місто перетворили на китайський Шанхай, з 18,5 мільйонноюкількістю населення, адже в Києві протягом останніх 10 років катастрофічно невистачає дитячих садків, шкіл та лікарень, особливо у новозбудованихмікрорайонах. Навантаження на мережу соціальних закладів та на транспорт давноперевищують допустимі норми. Як наслідок, корупція в системі дошкільної йшкільної освіти, перезавантаженість медзакладів, зношений стан автошляхів тазатори.
Житлова й комерційна забудоваміста проявилася у масштабному загарбленні історичного центру Києва, дитячихмайданчиків, парків і скверів по обидва береги Дніпра. Тисячі рішень Київради,які узаконювали передачу комунального майна для реконструкції та забудови, яківіддавали в довгострокову оренду на 50 років (фактично, дарували) ділянкиАндріївського узвозу, території Пирогово та Феофанії, які дозволяли забудовуватиДніпровські схили, які вносили зміни до Генплану щодо перепрофілюваннястатусу природоохоронних територій... Наявність«білих плям» у Генплані та постійний «апетит» київських депутатів каденції2006-2012 рр. – загальновідома більшість Черновецького, перетворили місто насуцільний будівельний майданчик. Забудовувалося все, попри ймовірністьвключення історичних пам’яток до "чорногосписку" ЮНЕСКО ... та заборонирозташування об'єктів над діючими станціями метрополітену.
За останні десять роківможна згадати не менше двадцяти випадків злочинної забудови міста – забудова ПейзажноїАлеї, території Лаври, активне будівництво на Жуковому острові, тощо та неменшу кількість збудованих гігамаркетів та ТРЦ. В той час, як поява нових шкіл,дитсадків, бібліотек, установ охорони здоров’я, транспортних розв’язок – поодинокеявище. Для проживаючих у Києві 3-х млн. людей (офіційнонаселення у столиці сьогодні понад 2,8 млн. людей, фактично – близько 3 млн.)забудовники створюють свій світ – без соціально-рекреаційної сфери та безврахування навантажень на інженерно-транспортну інфраструктуру.
Чи за це голосували кияни, обираючинову місцеву владу?
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 372
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 217
- Професії зникають, навички – у тренді 142
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 121
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14540
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12983
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11547
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9850
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9285