У мене свій ресторан, або чи дешево утримувати заклад?
Продовжую розповідати про справи ресторанні для тих, хто все ж виношує ідею про власний заклад і думає “чи варто”. Ну одразу нагадаю, що якщо з нервами у вас не дуже, то не варто) Але якщо ліве око у вас ще не сіпається, а така перспектива вас не лякає, мо
Продовжуюрозповідати про справи ресторанні для тих, хто все ж виношує ідею про власнийзаклад і думає “чи варто”. Ну одразу нагадаю, що якщо з нервами у вас не дуже,то не варто) Але якщо ліве око у вас ще не сіпається, а така перспектива вас нелякає, можете читати далі.
Роботаресторатора – це робота з людьми. І часто ці люди ваш заклад трішки не шкодують:)Що я маю на увазі? В закладах часто-густо на білі стільці ставлять темні дамськісумочки, які активно ці стільці затирають. В ресторанах на підлогу падаютькальяни, які цю ж підлогу пропалюють. У вбиральнях різко шарпаються кранизлегка п’яними гостями. І все це абсолютно нормальні процеси, властиві длялюдей, які приходять до вас відпочити. До всього цього необхідно ставитися зрозумінням, терпінням й …тверезими розрахунками. Так, ремонт в ресторанінеобхідно робити значно частіше, ніж у квартирі. І коштує цей ремонт теж значнобільше. Тепер детальніше.
Наступаєтакий момент, коли ти у власному закладі починаєш помічати недоліки. Спочаткубачиш, що столик, за яким ти вранці п’єш каву, має не таке вже й ідеальнепокриття. Потім помічаєш, що кран увбиральній злегка тьмяний і не виблискує так, як раніше. А далі бачиш, що осьтут, саме в цьому місці варто поставити ще одну барну стійку. І як ти про це неподумав два роки тому, до відкриття закладу? Дивно… Так, так. Це ще однаісторія про ремонт у ресторані. Називається – робота над помилками.
Якийби прекрасний-розпрекрасний дизайнер не працював над вашим проектом, є великаймовірність, що в ході практичної експлуатації простору, ви зрозумієте, що відеалі щось десь трішки необхідно змінити. Наприклад, організуватиіндивідуальне освітлення над столиками, чи поставити нову барну стійку длякальяну чи пофарбувати стіни у колір морської хвилі (я в TO BE реалізував усі три пункти, бо відчув, що кращебуде саме так)). Але головне в усій цій історії – зрозуміти, щооновлення необхідне раніше, ніж це зрозуміють ваші гості.
Зізнаюся,коли я точно розумів, що апдейт ресторану потрібно зробити, жоден мій гістьцього не помітив. Але я розумію, що в ресторанному бізнесі пріоритетирозставляти потрібно чітко: або ти сьогодні викладаєш кругленьку суму й далізберігаєш теплі любовні стосунки зі своїм гостем, або ж завтра усі не зовсімідеальні моменти в твоєму закладі помітить твій відвідувач… А це збитки значносерйозніші, ніж планова, хоча й велика інвестиція в оновлення інтер’єру.
Тепер про інвестиції
Заклад,на прикладі якого, я розповідаю цю історію має площу 410 квадратних метрів й вміщає 170 осіб. Вдихнутинове життя у всю історію нам коштувало 800 000 гривень. Майже мільйон. І так,ми заробляємо такі кошти далеко не одним місяцем важкої роботи нашої команди.
Про складні моменти
Момент №1 – втримати персонал
Так,люди не готові сидіти вдома безоплатно навіть тиждень. У кожного є своїпотреби, плани й регулярні статті витрат врешті-решт. Персоналу потрібноплатити зарплату навіть тоді, коли він вдома на вимушених канікулах. Миексплуатацією робочої сили не за призначенням не займалися. Ремонт робилипрофесійні майстри, а не наші шефи з офіціантами.
Альтернатива– вашим працівникам на цей період можна знайти підробіток.
Якщож ви просто запропонуєте робітникам безоплатно 10 днів посидіти вдома, будьтепевні – ви втратите левову частку колективу. А це для закладу дійсно критично.Адже команда – це його душа. Якби пафосно це не звучало.
Момент №2 – знайти перевірену бригадуробітників, які готові працювати 24/7
Так,так. Якщо ви затягнете ремонт, ви втратите частину своєї аудиторії. Люди небудуть довго чекати. Як наслідок – вам знову доведеться проходити шляхзавойовування гостя. Тому моя порада, беріть перевірених “ремонтників”, якіготові якісно працювати 24 години на добу й без вихідних.
Намвдалося зробити серйозні зміни в інтер’єрі за 12 днів. Хоча левова частка майстрівоб’єктивно оцінювала обсяг робіт на місяць мінімум.
Момент №3 – виділити кошти на ремонт
Цедуже непросто. Коли ви починаєте рахувати, вам одразу здається, що ремонт заразвже не такий і необхідний. Це ілюзія й обман. Беріть гроші й чаклуйте над своїмрестораном. Непросто й дорого. Але варіантів немає. Ви ж не дозволите їсти гостямв неідеальній атмосфері.
Момент №4 – почути кожного :))
Вході роботи ресторану, ви будете розуміти, що в ньому варто вдосконалити. Проце я згадав вище. Але варто не забувати, що ресторан – це гра командна.Поговоріть з кожним (!) членом вашої команди. Навіть, якщо у вас 100 офіціантівй 30 шефів. Це важливо, адже ймовірно в них з’являться ідеї яким чином вартовдосконалити їх робочі місця. І не забувайте, що максимально зручне робочемісце вашого працівника – це швидкість обслуговування вашого гостя і … вашприбуток відповідно.
Підсумовуючи,зазначу, що ресторан потрібно любити так, як герої Ремарка любили своїавтомобілі. І дбати про ресторан теж потрібно не менше. Особливо, якщо вихочете, щоб ваш заклад “їхав швидко”.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 260
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 94
- Справа на мільярд 91
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3078
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2845
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2204
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 2132
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1812