Програмно-бюджетна Львівська аномалія
Україна ще, принаймні, має хоч сяке-таке законодавство. Звісно, це не Швейцарія, чи Норвегія, чи Австралія, де законослухняність та виконавська дисципліна майже взірцеві. Щоправда, і не Сомалі, тому хоч сяк-так, але дотримуватись законів потрібно.
Україна ще, принаймні, має хоч сяке-такезаконодавство. Звісно, це не Швейцарія, чи Норвегія, чи Австралія, дезаконослухняність та виконавська дисципліна майже взірцеві. Щоправда, і неСомалі, тому хоч сяк-так, але дотримуватись законів потрібно. Але ж не можнавже цілковито так нагло ігнорувати все і вся, особливо, як це робить влада намісцях. Конкретно ж це стосуєтьсястратегічних програмових документів, зокрема програми економічного тасоціального розвитку Львівської області на 2012 рік.
Найвищим законодавчим актом в Україні єКонституція. До речі, єдиними і обов’язковим для всіх в нашій державі.Відповідно до Основного закону Кабінет Міністрів України (КМУ) розробляє проектзакону про Державний бюджет України і забезпечує виконання затвердженого ВерховноюРадою Державного бюджету. Та перед тим як розробляти сам бюджет, ще однимЗаконом України, а саме «Про державне прогнозування та розроблення програмекономічного і соціального розвитку України» за № 1602-III від 23 березня 2000року, все те ж КМУ має розробити (що також передбачено Конституцією) прогнозекономічного і соціального розвитку України на середньостроковий період.Розробляється такий прогноз на п’ять років. Крім того, розробляється прогноз накороткостроковий період, тобто один рік. Прогнози є підставою для розробки Державної програми економічного ісоціального розвитку України на короткостроковий період. Програма розробляєтьсящороку взаємоузгоджено з проектом Державного бюджету на відповідний рік і подаєтьсядля затвердження до Верховної Ради одночасно з проектом Державного бюджету.Коротко кажучи, схема така: прогноз – програма – бюджет. Все просто, як білийдень чи український борщ.
За подібною схемою, відповідно до Конституціїта названого закону, органи виконавчої влади, до прикладу, Львівської обласноїдержавної адміністрації, мають розробляти свої програмові документи. Якщо бутибільш конкретним, то це - середньостроковий прогноз на п’ять років,короткострокова програма на один рік взаємоузгоджено з якою розробляєтьсябюджет області.
Відповідно до Бюджетного кодексу Українипроект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії відповідноїмісцевої ради схвалює місцева державна адміністрація. Разом з проектом рішенняподається пояснювальна записка, яка має містити інформацію просоціально-економічний стан відповідної адміністративно-територіальної одиниці іпрогноз її розвитку на наступний бюджетний період, які покладено в основупроекту місцевого бюджету.
Ось тут і виникає надто багато запитань. Якимчином, на підставі чого і з якого пальця з’явився бюджет Львівської області на2012 рік, якщо для його розробки немає ні прогнозу на п’ять років, ані незатверджено відповідної програми.
Очевидно для чиновників Львівщини є більшприйнятною докорінно інша схема, ніж це передбачено чинним українськимзаконодавством, а саме спочатку бюджет як-небудь, а потім – «то ся зробит». Алеж закон, що визначає правові, економічні та організаційні засади формуванняцілісної системи прогнозних і програмних документів економічного і соціальногорозвитку адміністративно-територіальних одиниць діє вже понад десятьроків!!!
Цікаво, що всі кивають на Київ, мовляв, засілитам донецькі й «працювати» не дають. Але ж на Львівщині донецьких немає! То жвиходить, що на місцях бардак не менший, а може й більший. Ще можна зрозуміти,якщо чиновник молодий, тільки після навчального закладу прийшов у місцевуадміністрацію і не знає в достатньому обсязі законодавства, що окреслює питанняскладання програм та бюджетів. Але як це можна співставити з посадовою особою,що протирає штанці, бігаючи з одного державного кабінету в інший вже років такз п’ятнадцять.
Взагалі вся ця програмно-бюджетна Львівськааномалія дуже нагадує ситуацію, коли будівельники спочатку «на око» збудувалибудинок, а потім починають розробляти проект. То ж і не дивно, що така будівля,збудована горе-будівельниками, може довго не простояти. Можливо саме тому, що дехтобезвідповідально ставиться до своїх обов’язків, простий люд, важко гарує, живебідно, а ті, що «працюють» в просторих кабінетах, відверто жирують.
Крім того, обласна програма економічного тасоціального розвитку Львівської області на 2012 рік, м’яко кажучи, не зовсімчітко структурно відповідає вимогам законодавства і ще більш туманно зазначаєкуди Львівська область все ж таки рухається, та й з цифрами далеко не всегаразд. Але це вже зовсім інша історія.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 266
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 95
- Справа на мільярд 94
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2992
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 2703
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2247
-
Верховний суд відмовився скасувати приватизацію Укртелекому
Бізнес 1818
-
Перший у світі вуглецевий танкер прибув до Норвегії. Він транспортуватиме CO2 на дно моря
Бізнес 1344