Кіпрський армагедон українського олігархату
Ну що, дочекались, панове олігархи? Ось вам ще одна причина чому гроші потрібно тримати у вітчизняних фінансових установах а не на Кіпрі.
Ну що, дочекались, панове олігархи? Ось вам ще одна причина чому грошіпотрібно тримати у вітчизняних фінансових установах а не на Кіпрі.
Причинадоволі позаїчна – все та ж криза. Вранці 16 березня міністри фінансів державєврозони, після десятигодинного засідання, прийняли рішення виділити 10 млрд.євро замість 17,5, до того ж з дуже цікавими вимогами. Хоча не виключено, що тіукраїнські грошові мішки в кого хороші фінансові аналітики свої капітали вже давновивели.
Зелений понеділок, а цього року це 18 березня що знаменує собоюпочаток Великого посту, на Кіпрі відзначається на державному рівні, а отже вихіднийдень. Та не зважаючи на це парламент острівної країни має вирішити одну дужеважливу проблему, прийняти вимоги Євросоюзу про примусове списання до 10 %коштів з банківських депозитів та підняття ставки корпоративного податку 10 до12,5 %.
В таких випадках говорять: «Кризапідкралась незамітно». Думаю, що не потрібно окремо зазначати, про те що не маєнічого страшнішого на світі ніж паніка. Вірніше навіть не так. Не має нічогострашнішого на світі, а ніж паніка, особливо приведена в дію недовірою чиневизначеністю. А паніка на світових фінансових ринках буде.
Кіпр до останнього часу був таким собімаленьким острівком безмежного щастя та тихою гаванню для багатіїв з цілогосвіту, а в останній час еСеНДовських олігархів та ще невідомо кого. І хоча звступом до Європейського Союзу у 2004 році багато чого змінилось в податковійполітиці цього з дозволу сказати, офшорчику, а конкретніше в сторонузакручування гайок, все одно тепер це буде виглядати легесеньким бризом на фонітого шторму, що може початись, власне з 20 березня 2013 року.
В нашому випадку, правда доцільніше вестимову про Республіку Кіпр. Саме в республіканському парламенті бракує одногоголосу для початку здійснення доленосних змін. З іншої сторони опозиційні силизадекларували, що ні за яких умов жодного свого голосу не дадуть. Та якщо бути об'єктивним, по великому рахунку, це вже не має жодного значення. Великий маховикзапущено. Станом на сьогодні борги Кіпру складають приблизно 60 % від ВВП, що, доречі, в межах Маастріхських угод, але завтра… А завтра це може бути вже цілих150 %. І хоча економіка Кіпру надзвичайно мала у порівнянні з економікою об'єднаної Європи, наслідки можуть бути просто катастрофічними. Катастрофічнимив силу цієї ж таки паніки.
Кіпріоти масово вилучають готівку збанківських терміналів. Та максимально на що вони можуть розраховувати це на 200євро з одного банкомату. Острів’янам можна лише поспівчувати, українцям таківідчуття знайомі ще з початку дев'яностих. Та це не саме страшне. Страшнішеінше. Кіпр обіймає перше місце по обсягах інвестицій в Україну. Не секрет, щоце повертаються ці самі українські гроші. Так от, мало того що з депозитіводноразово, одномоментно буде експропрійовано до 10 % коштів, так ще й можебути «заморожено» деякі рахунки з одночасним розкриттям банківської таємниці.Це, звичайно, якщо буде підозра про нелегальне або кримінальне походження, хочаЄвросоюз бажає повної прозорості.
Зважаючи на масштабність недавніх виборчихкомпаній деяких кандидатів в народні депутати, а також політичних партій, невиключено, що гроші з Кіпру потрапляли і на виборчі перегони. То ж цілкомймовірно, що найближчі вибори, приміром до Київської ради, можуть виявитись длядекого марними надіями. До речі, призупинення операцій по деяких рахункахкорпоративних клієнтів, може негативно вплинути на діяльність українськихпідприємств, що в свою чергу може спровокувати затримки по виплаті заробітноїплати, а від так і підвищення, і без того високого, градусу соціальної напругив Україні.
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 372
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 217
- Професії зникають, навички – у тренді 142
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 121
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14517
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12961
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11531
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9739
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9282