Урядова програма компенсації вартості сільгосптехніки-провалена
Середній аграрний бізнес не зацікавлений в участі у програмі часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва.
Цього тижня взяв участь в роботі розширеного засідання ради асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш». Одне з ключових питань - стан виконання бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Нагадаю, що у 2018 році на дану програму виділено 945 млн. грн. В ході засідання стало відомо, що станом на березень місяць використано лише 47193,7 млн. грн. Фактично ми бачимо ситуацію, що нагадує минулий рік. У 2017 р. було виділено 500 млн. грн., а використано – лише 134,1 млн. грн. При таких темпах виконання програми, у 2018 р. при 25% компенсації буде використано не більше 400 млн. грн., а 545 млн. грн. залишаться невиплаченими.
Постає питання навіщо на 2018 рік потрібно було завищувати суму до 945 млн. грн. адже реалізувати її в повній мірі вітчизняні виробники сільськогосподарської тхніки не в змозі, а аграрії через такі завищені суми на різні системи підтримки позбулися квазіакамуляції ПДВ. Окремо слід зазначити, що це веде до "краху" всієї моделі державної підтримки, яку розробив Уряд на 2018 рік для сільгоспвиробників. Цифри свідячать самі за себе державнв підтримка в частині розподілу коштів неефективна.
Нагадаю, що загалом, цьогоріч уряд збільшив державну підтримку аграрної галузі до 6,3 млрд грн з 5,5 млрд грн у 2017 році. Зокрема, Кабінет міністрів спрямував 4 млрд грн на підтримку галузі тваринництва, 1 млрд грн на підтримку фермерських господарств і кооперативів і 300 млн грн – на підтримку садівництва та виноградарства. Однак на переконання самих аграріїв та провідних експертів галузі, цьогорічні порядки розподілу державної підтримки викликають значне занепокоєння як в частині їх загальної доцільності, так і невідповідності діючому законодавству України, оскільки затверджений механізм розподілу коштів неефективний та розроблений в інтересах конкретних великих гравців ринку.
- Перфоманс-маркетинг 2025: 10 інструментів для масштабування лідогенерації Андрій Волнянський 19:58
- Міжнародна інтеграція українських університетів: як вийти на глобальний рівень Віталій Кухарський 19:53
- Генрі Форд: агресивний менеджмент, що врятував Ford Motor Company Наталія Качан 18:52
- Філософія та практика поділу майна подружжя в Україні Світлана Приймак 12:05
- $50 млн компенсації від Starbucks за опік паху гарячою кавою Дмитро Зенкін 12:00
- Фінансові вигоди від цифровізації: як скоротити витрати та покращити фінансову прозорість? Олександр Вернігора вчора о 11:31
- Будівництво на прибережній смузі: деталі розгляду скарги Павло Васильєв 15.03.2025 00:00
- Закон 12093: что следует знать о скидках на штрафы ТЦК Віра Тарасенко 14.03.2025 23:07
- Облігації у 2025: золота можливість чи пастка? Петро Цибуля 14.03.2025 13:23
- Drill, БЕБ, drill Євген Магда 14.03.2025 11:43
- Парламент підтримав "знижку мінус 50%" за порушення правил військового обліку Анна Даніель 13.03.2025 18:24
- Трагедія в Одесі в контексті Рішення ЄС: Де межа відповідальності держави? Дмитро Зенкін 13.03.2025 14:21
- Російське бачення "припиненння війни" Георгій Тука 13.03.2025 09:24
- Які поважні причини неприбуття до ТЦК та СП по повістці? Що треба знати? Віталій Соловей 13.03.2025 01:26
- Ринок автобусів в Україні у 2024 році та прогнози на 2025 рік Микита Гайдамаха 12.03.2025 22:33
-
Дніпро — це офіси, SOHO й ескортниці? Репортаж про життя міста під час війни
16868
-
Ані Путін, ані Трамп насправді не зможуть побудувати новий світовий порядок. Ось що каже історія
Думка 3961
-
Трамп розпорядився ліквідувати агентство, яке курує Радіо Свобода та Голос Америки
Бізнес 2722
-
Каліфорнійські фермери б’ють на сполох: нові тарифи загрожують експорту мигдалю
Бізнес 2616
-
У Києві під час демонтажу моста пошкодили колію метро. Довелося закрити шість станцій
Бізнес 2070