Як оскаржити розмір матеріальної шкоди, розрахований СК
Наразі, питання відшкодування шкоди завданої в наслідок дорожньо-транспортної пригоди у зв'язку із пошкодженням автомобіля є досить актуальним.
Основначастина автомобілістів укладає зістраховими компаніями поліси обов'язковострахування цивільно-правовоївідповідальності. На сьогодні страховасума (ліміт відповідальності страховиська)становить - 50 000, 00 грн. Це та сума в межахякої власник пошкодженого автомобіля— потерпіла внаслідок ДТП особа, можеочікувати страхове відшкодування відстрахової компанії, що застрахувалавідповідальність винуватця ДТП.
Однак,Закон України “Про обов'язкове страхуванняцивільно-правової відповідальностівласників наземних транспортнихзасобів”, який регулює відносини, щодопорядку здійснення страховоговідшкодування за винуватців ДТП, міститьспеціальні умови визначення розмірустрахового відшкодування.
Вищевказанимзаконом визначено, щоузв'язку з пошкодженням транспортногозасобу, страховикомвідшкодовуютьсявитрати, пов'язані з відновлювальнимремонтом транспортного засобу зурахуванням зносу, розрахованого упорядку, встановленому законодавством.
Длявизначення вартості відновлювальногоремонту та коефіцієнту зносу деталейавтомобіля, страхові компанії замовляютьу оцінювачів (суб'єктів оціночноїдіяльності) проведення оцінки. Враховуючи,що необхідні розрахунки такіоцінювачі проводятьв інтересах страхових компаній, доситьчасто, виходить, що сума страховоговідшкодування визначена страховою єзначнозанижена танедостатнядля відновлення пошкодженого автомобіля.
Вситуації коли потерпіла особа незгодназ визначеним страховою компанієюрозміром страхового відшкодування тавартість відновлювального ремонту,постає питання, як оскаржити розрахункистраховика, та отримати реальний розмірстрахового відшкодування для відновленняавтомобіля.
Наведемоможливі варіанти, привикористанні яких, можнаоскаржитивисновкиавтотоварознавчогодослідження,проведеногона замовлення страхової компанії:
1.Замовлення рецензування оцінки, щопроводилась на замовлення страховика.
Згідноположень ст. ст. 4, 12, 13ЗаконуУкраїни “Прооцінку майна, майнових прав та професійнуоціночну діяльність в Україні” пп.62-67 Національного стандарту №1 “Загальнізасади оцінки майна та майнових прав”перевіркадотримання вимог нормативно-правовихактів з оцінки майна під час проведенняоцінки здійснюється шляхом рецензуваннязвіту про оцінку майна.
Рецензуваннязвіту про оцінку майна (акта оцінкимайна) може виконуватиоцінювач, який має не менш ніж дворічний досвідпрактичної діяльності з оцінки майна,експертніради,щоспеціально створені саморегулівними організаціями оцінювачів з метоюконтролю за якістю оцінки майна,якапроводиться оцінювачами - членамисаморегулівної організації, оцінювачі, які маютьне менш ніж дворічний досвід практичноїдіяльності з оцінки майна та працюютьу Фонді державного майна України, атакож інших органах, зазначених у статті5 цього Закону.
Рецензування полягає у неупередженому об'єктивномурозгляді оцінки майна особою, яка немає особистої матеріальної або іншоїзаінтересованості в результатах такоїоцінки, відповідно до напряму таспеціалізації її кваліфікаційногосвідоцтва.
За результатами своєї роботи рецензентготує рецензію у письмовій формі, якускріплює підписом. Рецензія не повиннамістити власного висновку про вартістьоб'єкта оцінки. Будь-які судження провартість об'єкта оцінки, виражені угрошовій формі, можуть відображатисярецензентом виключно у формі звіту прооцінку майна, складеному у повній формівідповідно до вимог національнихстандартів.
2. Зверненнядо Фонду державного майна України
Відповіднодо п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону України “Прооцінку майна, майнових прав та професійнуоціночну діяльність в Україні»Сертифікатоцінювачаможе бути анульовано Фондомдержавного майна Українивиключно з таких підстав: за наявностіпорушень вимог цього Закону та іншихнормативно-правових актів з оцінкимайна, виявленихшляхом рецензування,які призвели до визнання неякісноюоцінки майна, проведеної суб'єктомоціночної діяльності - суб'єктомгосподарювання, або оцінювачами, які працюють у його штатному складі.
3.Подання позову до суду на суб'єктаоціночної діяльності.
Відповіднодо п. 3 ч. 1 ст. 20 Закону України “Прооцінку майна, майнових прав та професійнуоціночну діяльність в Україні»Сертифікат можебути анульовано Фондом державного майна Українивиключно з таких підстав: набраннязаконної сили двома і більше судовимирішеннями, якимибуло задоволено позови до оцінювачів(суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання), пов'язані зпроведенням ними неякісної оцінки.
4.Замовлення альтернативної оцінкирозміру матеріальної шкоди, зверненняз позовом до суду про стягнення страховоговідшкодування та ініціювання пере судомпро проведення судової експертизи.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 255
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 93
- Справа на мільярд 91
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3041
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2601
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2147
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1807
-
Азербайджан вигнав із країни головну пропагандистську організацію Кремля
Бізнес 1745