Урядовий законопроект "Про працю" порушує Угоду про асоціацію з ЄС
Законопроєкт "Про працю" (№2708) порушує не тільки Конституцію України, а й міжнародні зобов’язання і угоди України, зокрема Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.
Урядовий Законопроєкт «Про працю» (№2708) порушує не тільки Конституцію України, а й міжнародні зобов’язання і угоди України, зокрема конвенції Міжнародної організанізації праці та Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.
На шляху до асоціації з ЄС Україна зобов’язалась імплементувати Директиви Європейського Союзу у сфері регулювання соціально-трудових відносин. Юридична служба Конфедерації Вільних профспілок України підготувала ще один правовий аналіз урядового законопроєкту №2708 у питаннях порушення ним Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Уряд наполягає на прийнятті проекту закону, що демонстративно порушує:
– Положення частини першої статті 5 Директиви 91/533/ЄЕС про обов’язок роботодавця інформувати своїх службовців про умови, що застосовуються до трудового договору чи трудових відносин в частині обов’язку роботодавця про надання працівнику письмової інформації про умови трудового договору та повідомлення працівника про зміни умов трудового договору/трудових відносин не пізніше місяця з дати вступу в дію вказаної зміни.
– Запропонована редакція проєкту не містить норм, які мають враховувати вимоги директиви Ради 98/59/ЄС від 20.07.1998 про зближення законодавства держав стосовно скорочення штатів, де передбачається законодавче визначення державами поняття масових (колективних) звільнень та відповідних критеріїв.
– Масове використання строкових трудових договорів суперечить директиві ЄС 1999/70/ЄС, зокрема — умові про пріоритет стабільних відносин.
– Порушуються вимоги Директиви Ради 2000/78/ЄС від 27 листопада 2000 року, що встановлює загальну систему рівного поводження у сфері зайнятості й професійної діяльності — в частині недопущення дискримінації працівників на основі релігії або віросповідання, обмеженості фізичних можливостей, віку або сексуальної орієнтації під час відбору, приймання на роботу та запровадження дієвих механізмів виявлення порушень, посилення забезпечення ефективного доступу населення до інформації.
– Не враховуються вимоги Директиви 2003/88/ЄС від 04.11.2003 про деякі аспекти організації робочого часу в частині максимальної щотижневої тривалості робочого часу разом з позанормовою роботою, статтею 6 (пункт b) якої передбачено, що середня тривалість робочого часу впродовж кожного семиденного періоду, включаючи позанормові години, не повинна перевищувати сорока восьми годин, а також в частині надання визначення нічного працівника та нічної роботи.
– Порушуються норми Директиви Ради 2004/113/ЄС від 13 грудня 2004 року про імплементацію принципів рівності чоловіків і жінок у доступі до товарів і надання послуг – в частині покладення тягаря доказування на відповідача, коли представлено докази дискримінації.
– Згідно зі статтею 296 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Товариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, кожна Сторона повинна ефективно застосовувати своє екологічне та трудове законодавство за допомогою стійких чи повторюваних дій або бездіяльності у такий спосіб, що впливає на торгівлю або інвестиції між Сторонами.
Жодна Сторона не повинна послаблювати або знижувати рівень охорони навколишнього середовища чи праці, передбачений в її законодавстві, з метою покращення торгівлі або інвестицій шляхом відмови чи часткового відступу або пропонування такої відмови чи часткового відступу від своїх законів, підзаконних актів або стандартів у такий спосіб, що впливає на торгівлю або інвестиції між сторонами.
За орієнтацією на потенційних інвесторів, чи не втратимо ми головну цінність – людей та чи не знайдемо нових проблем-санкцій від європейських партнерів аж до втрати безвізу! Тим більше, що про це вже йшла мова на рівні міжнародних правозахисних організацій...
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 410
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 329
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 325
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 320
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 152
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
15307
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 9385
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6700
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 5022
-
Німеччина витратить 25 млрд євро на танки через російську загрозу
Бізнес 4702