Більшість не доживе до пенсії
Останнім часом від Гройсмана і його політрука Реви лунає багато гучних заяв щодо так званої пенсійної реформи...
Аналізопублікованого у ЗМІ витоку інформації з Кабінету Міністрів про переговори іпідготовку чергового меморандуму з МВФ, дозволяє стверджувати,що мета пенсійної реформи за Гройсманомзводиться до зобов'язань перед МВФ скоротити критичний дефіцит бюджетуПенсійного Фонду за рахунок максимального зменшення чисельності осіб, щопретендують на отримання пенсійних виплат !
Досягнутицієї мети планується шляхом підвищення пенсійного віку до 63 років, збільшеннямінімально необхідного страхового стажу до 35 років, ліквідації працюючихпенсіонерів, максимального обмеження права на дострокові і пільгові пенсії ...
Напогашення загального дефіциту бюджету ПФ у 2017 році затверджено перерахуваннякоштів з державного бюджету в обсязі 141,31 млрд.грн., що складає 50% всіхвидатків ПФ. Якщо половина всіх коштів на пенсійні виплати надходить з держбюджету, постає питання про сенс існуванняПФ як позабюджетного фонду соціального страхування.
Нажаль, Уряд не придумав нічого кращого ніж вирішитисерйозні проблеми дефіциту бюджету ПФ за рахунок громадян пенсійного іпередпенсіного віку. Так, замість негайного запровадження комплексної системи3-рівневого пенсійного забезпечення, владайде шляхом механічного підвищення пенсійного віку для чоловіків і жінокдо 63 років.
І це при тому, що середня тривалість життя в Україні значно менша ніж уЄвропейських країнах. Cереднятривалість життя чоловіків в Україні 62 роки, для порівняння, у Європі – біля78, у Японії – 80 років.
У цих країнах значно вищий і рівень життя, і якість медичного забезпечення.Та й самі пенсії у них трохи відрізняються від наших. Це десь всередньому 620 Євро у них, проти 50доларів у нас.
З урахуванням того, що за даними USAID більше 90% населення не підтримують зростанняпенсійного віку, влада без громадського обговорення, нахабно робить все, щобпротягнути ці псевдореформи до кінця 2017 року.
Верхом цинізму є розрахунок влади на те, що більшість українцівпросто не доживе до пенсійного віку!
Але парадокс в тому, що за підрахунками експертів механічне підвищенняпенсійного віку не вирішує проблеми дефіциту бюджету ПФ. Це лише дає економію до 1,5 мільярду гривень щороку.
Проблеми, які виникнуть при підвищенні пенсійного віку, наступні. По-перше,пенсіонери займатимуть робочі місця, на які може бути зарахована молодь, тобтосотні тисяч молодих людей поповнять армію безробітних.
По-друге, зменшаться самі пенсії. Щоб залишитись на робочому місці людистаршого покоління будуть погоджуватись на будь-яку роботу і на будь-якумінімальну оплату. Тобто виникне "зарплатний демпінг". Це на рукувеликому олігархічному капіталу, який тим самим посилить експлуатаціюукраїнської робочої сили.
Планується також збільшення мінімально необхідногострахового стажу з 15 до 35 років. При цьомуміністр соцполітики Рева милостиво заявив, що кому буде не вистачати років стажу, той може їх докупити, навітьтаксу назвав – 130 тисяч за 15 років. Проблема в тому, що це зачепить мільйонипрацівників так як за нинішніх умов важко мати безперервний стаж, особливо усільській місцевості.
Ліквідація виплатпрацюючим пенсіонерам. Людей фактично поставлять перед вибором: чипенсія, чи зарплата. І це при тому, що в Україні більше 7мільйонів пенсіонерів отримують пенсії меншеза прожитковий мінімум,і щоб якось вижити більшість вимушена підзаробляти.
Максимально обмежується правона дострокові іпільгові пенсії за вислугу років, в разіскорочення штатів, за станом здоров'я, за роботу на шкідливих виробництвах.
А ті, хто працює зараз за спрощеною системоюоподаткування, зможуть претендувати лише на мінімальну пенсію.
Людожерські заходи уряду щодо обмеження виплат пенсій торкнуться кожного українця. Соціальна цінапенсійних реформ Порошенка-Гройсмана-Реви– не варта тих втрат, які понесе кожний громадянин.
Проблеми пенсійного забезпечення в Україні є похідними від проблемнеефективної олігархічної економіки, нераціональної структури національноговиробництва, де найбільші прибутки приносять застарілі енергоємні галузі.
Запровадження сучасних високотехнологічних виробництв дозволить створитинові високооплачувані робочі місця, що суттєво збільшить відрахування доПенсійного фонду.
До джерел покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду можна віднести:
- зменшення обсягу тіньової економіки, яка наразі перевищує 50%;
- закриття чорних офшорних дір,куди з України витікають щороку мільярди доларів;
- скорочення сумнівних бюджетних програм;
- скорочення бюджетних витратна утримання президента та його адміністрації, Кабінету міністрів, Верховної Ради та поліційно-карального апарату.
Влада нарешті повинна зрозуміти,що гідна пенсія це не пільга, а святий обов’язок держави стосовно старшого покоління, яке створило суспільне багатство, з якого і отримують надприбутки владніолігархічні клани.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 214
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 9359
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8406
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 7843
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3752
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 3420