Наслідки анулювання реєстрації платником єдиного податку
Скасувати реєстрацію платником єдиного податку податківці можуть з підстав передбачених у Податковому кодексі.
Скасувати реєстрацію платникомєдиного податку податківці можуть з підстав передбачених у Податковому кодексі.Такими підставами можуть бути: перевищення граничного обсягу доходупередбаченого для певної групи платників єдиного податку, перебування утрудових відносинах з платником податку працівників, кількість яких перевищуєвстановлені ліміти, здійснення видів діяльності, які не можуть здійснюватисяпевною групою платників єдиного податку або взагалі, видів діяльності при якихзастосування спрощеної системи оподаткування неможливе. Крім того, платникєдиного податку може здійснювати лише діяльність, яка зазначена у реєстріплатників єдиного податку. У випадку, коли платник єдиного податку будездійснювати діяльність, яка не зазначена у реєстрі платників єдиного податку,це також буде підставою для скасування реєстрації платником єдиного податку.
В податковому законодавствівідсутня норма, яка б чітко вказувала на строк протягом якого здійснюєтьсяповідомлення про анулювання реєстрації платником єдиного податку. Це в своючергу створює ситуацію, коли суб’єкт господарювання може офіційно вже неперебувати на спрощеній системі оподаткування, але продовжує вважати себеплатником єдиного податку. У такому випадку варто бути готовим до негативнихнаслідків, пов’язаних з відмінностями перебування на загальній та спрощенихсистемах оподаткування.
Одним з наслідків, який можеспіткати суб’єкта, щодо якого відбулося скасування реєстрації платником єдиногоподатку, є відповідальність за незастосування РРО при здійсненні розрахунків.Для суб’єктів, які перебувають на загальній системі оподаткування застосуванняРРО є обов’язковим при здійсненні готівкових розрахунків, тоді коли дляплатників єдиного податку існує вимога застосовувати РРО платникам 2 і 3 груп,обсяг доходу яких протягом року перевищує 1 млн. грн. та платниками 4 групи,щодо інших платників спрощеної системи оподаткування такої вимоги немає. Тому,суб’єкту, щодо якого було анульовано статус платника єдиного податку, вартовідразу після отримання інформації про анулювання припинити всі готівковірозрахунки до того моменту, поки він не почне використовувати РРО.
Ще одним наслідком, якийстосується лише платників єдиного податку, в яких обсяг обороту перевищував заостанній рік 1 млн. грн., буде їх обов’язок зареєструватися платником ПДВ. Увипадку, якщо платник податків не зареєструється платником ПДВ, то він все однозмушений буде сплачувати ПДВ, проте у нього буде відсутнє право на податковийкредит. Якщо ж суб’єкт не буде сплачувати ПДВ у встановлені строки, то йомудоведеться крім ПДВ, сплатити додатково ще й штрафні санкцій у розмірі 25 % відсуми податкового обов’язку.
Наступним наслідком скасуванняспрощеної системи оподаткування буде обов’язок сплачувати військовий збір,оскільки на відміну від платників єдиного податку, платники на загальнійсистемі оподаткування зобов’язані сплачувати військовий збір щорічно разом зПДФО. Проте, у зв’язку з тим, що по військовому збору немає окремої декларації,то за штрафні санкції у разі її неподання не варто хвилюватися.
При зміні спрощеної системиоподаткування на загальну платнику потрібно буде сплачувати з власних доходів ПДФО,тому для зменшення сум, які необхідно буде сплатити, потрібно заздалегідьпотурбуватися про наявність документів, які б підтверджувати витрати. У іншомуж випадку доведеться сплатити значну суму податків.
Для того, щоб мінімізуватинегативні наслідки скасування спрощеної системи оподаткування та можливісанкції необхідно регулярно перевіряти на сайті Державної фіскальної служби чиє Ви в реєстрі платників єдиного податку.
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 256
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 93
- Справа на мільярд 91
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3048
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2646
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2157
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1807
-
Верховний суд відмовився скасувати приватизацію Укртелекому
Бізнес 1747