Центри психологічної допомоги українцям. Створити не можна чекати
Україна терміново потребує створення великої кількості кабінетів психологічної допомоги.
Наразі 67% українців визнають найбільшою проблемою психологічне здоров’я, про це свідчать дані останнього дослідження Національного демократичного інституту. Згідно оцінок ВООЗ, станом на лютий 2023 року, кожна четверта людина в Україні перебуває під загрозою важкого психічного стану.
Разом з цим, нейропсихологи попереджають про те, що після нашої перемоги ситуація може суттєво погіршитися та країна зіткнеться зі сплеском різноманітних психологічних розладів серед цивільного населення. Тому фахівці радять якнайшвидше проходити реабілітацію – від першої психологічної допомоги до комплексного психологічного супроводу.
Сьогодні Україна потребує створення комплексної мережі психологічної роботи. Бо, як показує практика, в прикордонних чи на тимчасово окупованих територіях, які весь час знаходяться під обстрілами, ситуація дещо стає спокійнішою, з часом, там отримаємо яскраві прояви посттравматичного стресового розладу.
Наразі маємо величезне навантаження на психологів від цивільного населення, яке згодом лише зростатиме.
Згідно досвіду Ізраїлю, підготовка психологів потребує іншої методики. Тобто, у підготовці цих спеціалістів мають бути міжнародні регламенти, а саме: глибинне навчання, як в медицині, з обов’язковою інтернатурою. На цьому фоні нам корисний досвід цієї країни, яка воює вже 75 років. В частині роботи з ветеранами - досвід США.
Також для освітніх психологів, які працюють не тільки в школі, а ще й в закладах загально-середньої освіти, мають бути оновлені регламенти роботи діючих психологів та соціальних педагогів відповідно до реалій сучасності. Окрім цього, у компетенції одного психолога має бути визначена кількість дітей для певного рівня результативності та можливості достукатися до кожного учня.
Щодо роботи психологічної служби Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), вона досить результативна, але має набагато більше навантаження, ніж реально може осягнути. Є непогані психологи, які працюють з військовими в травмі, але це лише окремий фрагмент. Було б непогано, щоб таких фахівців ставало більше, або з’явилася можливість залучати якісь мобільні групи екстреної допомоги.
Серед рятувальників є окрема психологічна служба, підпорядкована ДСНС, яка працює бездоганно та гарно обладнана. До речі, у них є продуманий до дрібниць "Чемоданчик психолога".
Що робить БО "БФ "Фонд освітніх ініціатив" у цьому напрямку
1. Спільно з IT-Інтегратором ми створили рятувальні термоковдри для закладів освіти. Це був великий проєкт як через інноваційні освітні методи можна здійснювати психологічну роботу з дітьми. Зокрема, БО БФ "Фонд освітніх ініціатив" вболіває за те, щоб очної освіти стало більше, яка сприятиме нормалізації психологічного стану дітей.
2. Спільно з партнерами ми координували навчання шкільних психологів практичним навичкам роботи з дітьми у період військового конфлікту. Тренінг проводила Ізраїльська організація Early Starters International.
3. Ми розробили Проєкт «Кабінети ментального здоров’я при освітніх хабах (STEM центрах)» на базі інститутів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Завдяки глибокій експертизі в кризовій психології та доклінічній психіатрії, а також використовуючи всі можливості сучасних технологій, допоможемо відновити психологічну рівновагу та підтримати у складних життєвих обставинах українців, які особливо цього потребують. Цей проєкт ще не реалізований, однак, у разі отримання гранту, ми готові його реалізувати з урахуванням всіх складових.
Висновок:
Виходячи з усього вищепереліченого, зазначу, що рівень психологічної роботи в Україні, все ще недостатній. Потрібно побудувати комплексну систему психологічної допомоги.
Фактично, травматичний досвід українців особливий, бо маємо тривалу війну на території своєї країни. Європейський континент не мав такого досвіду з Другої світової війни. Надалі, весь світ зможе скористатися нашим досвідом. Тому, ми самі маємо винайти способи цієї психологічної роботи.
- Дисципліна у стилі Стіва Джобса: як не здатися і втілити свої мрії Катерина Мілютенко 18:00
- Антитренди в ІТ в 2025 році: час позбутися баласту Михайло Зборовський 13:43
- Мистецтво перевтілення брендів Ірина Кононенко 13:29
- В пошуках щастя. Частина перша: Непарна пара Алла Заднепровська 12:01
- Інноваційні технології: майбутнє енергетики для сталого розвитку Ростислав Никітенко 11:55
- Закон про народовладдя: як українці зможуть активно впливати на життя своїх громад Лариса Білозір вчора о 21:38
- 10 помилок юристів при веденні соціальних мереж Тетяна Лежух вчора о 14:48
- Податкові стимули для чистого водню: як США задають тренд і що варто врахувати Україні Олексій Гнатенко вчора о 14:42
- Рашистська пропаганда отримала рекордне фінансування Володимир Горковенко вчора о 13:51
- Про обмін чи повернення подарованого товару: в Україні та закордоном Світлана Приймак вчора о 12:53
- Чи зможуть жінки подолати "скляну стелю" у сучасному світі? Галина Пустова вчора о 11:50
- Другий шанс: як громадяни ЄС можуть завершити випробувальний термін у рідній країні Дмитро Зенкін вчора о 11:01
- Чому люди дурні, а ШІ стане Президентом Тайваню Олег Короташ вчора о 07:30
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель 05.01.2025 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов 05.01.2025 10:05
-
Екснардепа Журжія зняли з потяга під час проходження кордону. Він подаватиме до суду
Бізнес 32480
-
Український бізнесмен планує відродити знамениту марку польських тракторів
Бізнес 12144
-
Велика Британія обігнала Німеччину і стала найбільшим ринком електромобілів у Європі
Бізнес 8067
-
Удар по бджільництву: в Україні померло до 25% бджіл у 2024 році
Бізнес 6893
-
У новому сезоні серіалу "Гра в кальмара" з’явиться нова лялька – що відомо про третій сезон шоу
Життя 3606