І в карантин з адміністративним штрафом від податкової
Штрафи за адміністративні правопорушення потрібно збільшувати! Бо треба шукати джерела для наповнення бюджету
Податковий кодекс «звільняє» у період карантину від чималої кількості штрафних санкцій (див. п. 52-1 Підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України), проте ніхто ж не скасовував адміністративної відповідальності.
Наприклад, за невчасно поданий об’єднаний податковий звіт передбачена адміністративна відповідальність:
неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 грн. – 51 грн.) (ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Та нібито і штраф дуже незначний, але він може стати неприємним сюрпризом для платників податків, коли банківський рахунок буде арештовано та з нього буде знято кошти, значно більші, ніж сам штраф.
Тому слід зважати на те, що:
По-перше, факт невчасної подачі звітності встановлюється в межах проведення камеральної перевірки (про яку платник може і не знати):
предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) … та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов’язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах (ст. 75 Податкового кодексу України).
По-друге, сама камеральна перевірка податкової декларації (уточнюючого розрахунку) проводиться лише протягом 30 днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
Отже, впродовж місяця з моменту завершення періоду для подачі звітності у податківців є місяць для проведення камеральної перевірки.
По-третє, акт камеральної перевірки буде покладено в основу протоколу про адміністративного правопорушення, а платник податків має бути запрошений для складання цього протоколу та вправі, відповідно, надавати свої зауваження та пояснення до нього:
У разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі (Наказ Міністерства фінансів України за № 566 від 02.07.2016 «Про затвердження Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення»).
По-четверте, накладання штрафу відбувається в судовому порядку (ст. 221 КУпАП), тобто про засідання платник податків повинен бути також повідомлений (звісно, що на практиці, все навпаки: ніхто нікого не повідомляє).
По-п’яте, слід зважати, що саме невчасна подання податкової декларації не є триваючим правопорушенням, а це означає, що суд може застосувати штраф протягом трьох місяців з дня вчинення, тобто з дати, коли було подано декларацію з порушеними строками.
Загалом більше 3 тис. справ про порушення строків подачі податкових декларацій було розглянуто по Україні з січня 2021 року по грудень 2021 року та майже всі провадження закриваються внаслідок спливу строків (3 місяців) для накладання адміністративного штрафу.
По-шосте, якщо ж все-таки постанову прийнято не на користь платника податків, то для оплати штрафу є 15 днів з моменту вручення (ст. 307 КУпАП), в іншому випадку, доведеться сплатити подвійний розмір штрафу, а ще витрати, можливого виконавчого провадження (ст. 208 КУпАП).
Щоразу думаєш, штрафи по КУпАПу, загалом, невеликі; уникнути відповідальності зазвичай вдається «завдяки» спливу строку для притягнення до відповідальності, так коли ж нарешті наш законодавець зверне увагу на цей золотий клондайк для наповнення державної скарбнички – просто підняти штрафи, збільшити строки для притягнення відповідальності!
Пам’ятаймо: самодіяльність може зашкодити Вашому бізнесу!
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 87
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6515
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5843
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3834
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3231
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 3035