Що дасть Хмельницькому продаж майна через OpenMarket
Чесний, відкритий продаж майна – надійне джерело коштів для бюджету.
Взаємовигідна співпраця
18 жовтня 2017 року відбулося підписання угоди проспівпрацю та партнерство та меморандуму про співпрацю з організації тапроведення електронних торгів з Хмельницькою міською радою. З боку містадокумент підписав заступник міськогоголови Володимир Гончарук. Також до системи долучилася Хмельницька районнарада.
Для чого потрібні такі послуги? Справа в тому, що органи місцевогосамоврядування та комунальні підприємства можуть заробити додаткові кошти длясвого розвитку. Для цього в місті є достатній ресурс та можливості, а державнасистема електронних аукціонів СЕТАМ створила механізм для його реалізації.
В місті завжди є надлишкове майно, що просто «вісить» на балансі не даючижодної користі. Ба більше – подекуди завдаючи збитків: нарахування амортизації,потреба в періодичній інвентаризації, витрати на зберігання, охорону. Видитакого майно можуть бути дуже різними: від металобрухту та непридатної технікидо приміщень.
Тож тепер керівники комунальних підприємств Хмельницького зможуть продаватинеліквідне майно через систему державних електронних аукціонів із значнимпідвищенням ціни.
Надійний партнер
OpenMarket (СЕТАМ) - це чесний,простий та ефективний засіб реалізації арештованого майна через мережуІнтернет. Система працює на всій території України з 2014 р. Підприємствоналежить Міністерству юстиції України.
Тож у випадку СЕТАМ надійність аукціону гарантується державою. Доступ доповного переліку майна, яке продається в системі – повністю відкритий. А всібажаючі можуть вільно зайти на сайт СЕТАМ та обрати лот, що планується до продажу.
Можна побачити, які середні ціни на таке майно, оцінити відкритістьпроцедури та відслідкувати всі етапи продажу майна. Система побудованамаксимально відкрито та зрозуміло. А значить, кожен потенційний покупець можепереконатись у незаангажованості електронних аукціонів.
Додатковим фактором надійності є робота майданчику на технологіїBlockchain. Це технологія, якій довіряє весь світ, оскільки вона є однією знайбільш захищених. Її неможливо обдурити. Завдяки інноваційному способузберігання та накопичення даних, кожен бажаючий матиме змогу перевіритихронологію усіх дій, здійснених під час аукціону і, що нічого не було зробленозаднім числом.
Тож система повністю ізольована він втручання людського фактору. Переможецьтой й лише той, хто дав найбільшу ціну за лот.
Конкуренція дає високі ціни
Чим більше покупців змагаються за лот – тим більша конкуренція. Чим більшеконкуренція – тим вишче ціна. Чим більше ціна – тим більше грошей йде в бюджет.Все просто.
В нас є модуль статистики, який підтверджує ефективність цієї моделі. ОсобливостіСЕТАМ в тому, що 40-тисячна армія постійних користувачів системи дозволяєзалучити до конкретного аукціону з продажу майна якомога ширше коло учасників. Йця форма явно ефективніша ніж, наприклад оголошення в газетах.
Чому ціни ростуть? Це психологічна особливість будь-яких торгів, оскільки,якщо вже людина бере в ньому участь – то вона ставить собі за мету придбатибажаний товар. Вона вже бачить його «своїм».
При цьому, пілотні продажі майна вже давно принесли кошти організаторам –місцевим комунальним та державним установам, органам місцевого самоврядування.Так, Івано-франківська облрада тричі безуспішно продавала автомобілі зі свогоавтопарку на місцевій регіональній біржі. А через СЕТАМ продали швидко – йнабагато дорожче за стартову ціну. Переваги системи вже відчули органимісцевого самоврядування в Миколаївській, Херсонській, Черкаській,Івано-Франківській, Закарпатській, Дніпропетровській областях та місті Києві.
Приємний бонус для міста - для місцевих органів влади та підприємствпослуги системи є безкоштовними. Комісія для органів місцевого самоврядування вСЕТАМ становить 0%. У разі успішного продажу, комісію платить переможець торгіві вона коливається в межах 1-3%.
На сьогодні в системі вже реалізовано 36 тис. торгів, загальною вартістю 4,9млрд. грн.. Кожен другий лот продається з приростом ціни, а середнє зростання –більше 11 відсотків.
Тож я радий, що Хмельницький долучився до нашої системи.
Впевнений, спільними зусиллями ми залучимо кошти на розвиток міста.
- Увольнение с военной службы, родители - инвалиды Віра Тарасенко вчора о 20:04
- Інноваційна стійкість – запорука розвитку під час кризи Єгор Осадчук 31.01.2025 20:39
- Як штучний інтелект і дата-центри стимулюють глобальний попит на мідь Ксенія Оринчак 31.01.2025 10:37
- Спільна власність та спадкування: мрії та реальність у лабіринті правових зв'язків Світлана Приймак 31.01.2025 10:09
- Інтернет-реклама, що уникає бана. Але так буде не завжди Богдан Кашаник 30.01.2025 15:24
- Тренди українського фінтеху 2025: адаптація до викликів і нові можливості Сергій Сінченко 30.01.2025 15:08
- Як обрати правильного партнера для співпраці в рамках моделі Build-Operate-Transfer (BOT) Ніна Гузей 30.01.2025 14:21
- Освіта майбутнього: які революційні зміни потрібні Україні? Любов Шпак 30.01.2025 13:21
- Чому ми знаємо багато, але не діємо? Катерина Мілютенко 29.01.2025 22:23
- Економічні бульбашки: причини виникнення, характеристика та основні цикли Юрій Асадчев 29.01.2025 15:43
- "Нові" гарантії для бізнесу: чи зупинять вони безпідставні кримінальні провадження? Богдан Глядик 29.01.2025 15:16
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки Сильвія Красонь-Копаніаж 29.01.2025 14:41
- Найбільший банк Нідерландів ING Group залишає росію після більш ніж 30-річної присутності Володимир Горковенко 29.01.2025 12:26
- Діти під прицілом Богдан Кашаник 28.01.2025 23:01
- Точний прогноз, що змінює все Наталія Качан 28.01.2025 21:10
- Точний прогноз, що змінює все 101
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки 82
- Скасування Господарського кодексу України: необхідність чи передчасність? 80
- Модна усмішка: Як сучасна ортодонтія змінює стандарти краси 74
- Встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи: що змінилося? 74
-
Тюрма за допомогу? Хто і чому блокує підтримку України в ЄС – перелік країн
2372
-
В Україні не вистачає сховищ для 1 млн тонн картоплі, це дестабілізує ринок
Бізнес 2159
-
Тисяча і одна проблема. Як амбітний проєкт міста Неом опинився на межі закриття
Технології 1692
-
Бізнес-тиждень: Ахметов завезе кокс зі США, Київстар купує таксі, де мобілізованим платять більше
Бізнес 1661
-
Молдовагаз замінила Газпром у Придністров'ї: першу партію газу вже доставили
Бізнес 1285