Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.11.2024 10:54

Від інтуїції до даних: data-driven підхід до відбудови впізнаваності брендів

Senior Econometrist at Publicis Groupe Ukraine

Визначаємо маркетингові канали та інструменти, що працюють для впізнаваності бренду

Щодня бренди конкурують між собою за увагу своїх споживачів. Важливу роль для бізнесу, щоб не загубитись у цьому потоці рекламного шуму, відіграє впізнаваність бренду. І мова не лише про вміння відрізнити логотип і назвати слоган, а про більш глибоке розуміння цінностей бренду та його унікальності.

Численні дослідження показують, що сильна впізнаваність бренду підвищує рівень лояльності клієнтів та конкурентоспроможність бізнесу. Однак, виникає логічне запитання: як саме досягти високого рівня впізнаваності? Як визначити, які маркетингові канали та інструменти працюють найкраще? Як не «злити» бюджети на те, що не працює?

Існує перевірене рішення – моделювання впізнаваності бренду (Awareness Modeling), що є потужним аналітичним інструментом, адже він допомагає маркетологам розібратися у впливі медіаактивностей на споживачів.

Що таке моделювання впізнаваності бренду?

Awareness Modeling (АМ) – це статистичний метод, який дозволяє кількісно оцінити, як різні маркетингові активності впливають на впізнаваність бренду серед споживачів. На відміну від інших методів аналізу, АМ фокусується на оцінці впливу саме медіачинників (наприклад, ТВ-реклами, реклами у соціальних мережах) та креативів, ізолюючи вплив інших факторів. Це допомагає зрозуміти, які креативні рішення викликають емоційний відгук, які запам'ятовуються, та як використати маркетинговий бюджет якомога ефективніше.

Основні переваги моделювання впізнаваності бренду

  1. Дозволяє точно визначити, які медіаканали найкраще працюють для підвищення впізнаваності бренду.
  2. Дає змогу оцінити, як різні креативні підходи впливають на сприйняття аудиторією.
  3. Завдяки data-driven підходу, можна збільшити віддачу від інвестицій, розподіляючи ресурси на ефективніші канали.
  4. Моделювання впізнаваності допомагає будувати впізнаваний та сильний бренд, знижуючи залежність від конкуренції.

Як воно працює?

Завдяки моделюванню упізнаваності бренду можна оцінити вплив від кількісних факторів, як кількість рекламних каналів, частота та тривалість контактів з аудиторією, обсяг інвестицій, географічне охоплення та інші показники, як, наприклад, кількість згадок у соціальних мережах чи трафік на сайті.

Важливо, що моделювання впізнаваності бренду може проаналізувати вплив і якісних показників, як, наприклад, релевантність маркетингового повідомлення, креативи, емоційний відгук та відповідність цінностям аудиторії.

Чому важливо враховувати не лише кількісні, а і якісні фактори?

Наприклад, сильний креатив, що викликає емоційний відгук і запам'ятовується, може підвищити ефективність рекламної кампанії навіть при меншій кількості контактів зі споживачем. І навпаки, слабкий креатив може знизити ефективність, навіть якщо рекламна кампанія має великий бюджет і охоплює широку аудиторію.

Практичний приклад

Українське медіасередовище останні три роки динамічно змінюється, тож один із гравців телекомунікаційної сфери застосував Awareness Modeling, щоб оцінити ефективність своїх рекламних кампаній. Аналіз показав, що телевізійна реклама, онлайн-відео та соціальні мережі мають різний вплив на впізнаваність бренду, залежно від креативних рішень. Найбільший ефект мали ті кампанії, які показували близькість бренду до своєї аудиторії, демонстрували впізнаваних героїв і висвітлювали соціально важливі теми. Водночас консистентність креативних рішень (узгодженість стилю та повідомлень) покращувала ефективність.

Завдяки цьому вже протягом більш як 2 років вдається отримувати оптимальний рівень впізнаваності комунікації від кампанії до кампанії. Найперше, завдяки комбінації вдалих креативних рішень та правильних медіаканалів.

Чому це важливо?

Моделювання впізнаваності бренду дозволяє маркетологам робити обґрунтованіші рішення, базуючись на даних, а не на інтуїції. Це допомагає розподіляти маркетингові бюджети з максимальною віддачею. А також створювати більш ефективні стратегії для довгострокового зростання бренду.

Заключні думки

Впізнаваність бренду – це один з ключових активів компанії, який може забезпечити їй довгостроковий успіх. Використання моделювання впізнаваності бренду допомагає маркетологам зрозуміти, як різні медіаканали та креативні елементи впливають на сприйняття бренду та як ефективно інвестувати у маркетинг для досягнення максимальних результатів.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи