Карантин запалив зелене світло для нових напрямків у книжковій справі
Серія постів про популярні, ефективні напрямки та тренди
Наш світ дуже стрімко змінюється. Він не буде таким, як раніше. Не тільки через пандемію, що зупинила всі бізнес-процеси світу на тривалий термін. І до неї ми проживали значну кількість подій глобального значення, а вже за тиждень ставалися кардинальні зміни у світобудові. Карантин надав змогу зупинитися на якийсь час і придивитися до процесів, що відбуваються навколо. Пандемія стала свого роду випробуванням на стійкість та креативність.
Економіка України, окремі її сегменти зазнали збитків. Перш за все постраждали креативні індустрії та книжковий бізнес. За даними Книжкової палати на початку липня випуск книжок та буклетів за 6 місяців 2020 року склав 13,9 % за накладами і 35,7 % за назвами в порівнянні з минулим роком. Згідно з даними друкарень, середній наклад друкованих книжкових видань скоротився на 50%, водночас значно зменшився випуск книжок у твердих палітурках. Крім того, експерти ринку вимальовують невтішну картину з перспективою закриття на кінець 2020 року 20% книгарень і 10% видавництв та падінням сумарного накладу виданих у країні книг до 60%.
І тим не менше, не зважаючи на драматичну картину, карантин показав, що люди продовжують читати. Навіть зараз, у посткарантинну епоху безгрошів'я, читачі підтримують видавців. Особливо це стоється батьків, які прагнуть зайняти своїх дітей читанням нових книжок для їхнього розвитку. Видавництво «Ранок» досі утримує докризові розцінки на книги, влаштовує вигідні акції для читачів та доставляє продукцію, придбану в інтернет-книгарні, безкоштовно. До речі, під час карантину на фоні зниження загальної кількості реалізованих книжкових видань до 60% , продажі через інтернет-магазин видавництва «Ранок» зросли удвічі.
Від початку катантину стрімко почав розвиватися напрямок електронних книжок. Згідно з нещодавно опублікованими даними Info Sapiens, частка покупців електронних книжок у Європі за останні три місяці зросла з 3 % до 47%, а загалом серед усіх куплених книжок електронні становили 37%. Серед причин зростання популярності електронних видань - ускладнення доставки та контакту під час покупки, нижчу ціну в порівнянні з паперовими книжками. Перевага «паперу» поки що очевидна, але електронні разом з аудіокнижками також не пасуть задніх.
Популярність аудіокниг на світовому ринку кожного року зростає на 25 %. В Америці за останні п’ять років ринок виріс фактично втричі. Щось подібне відбувається і в Європі. Подкасти привчають людей слухати «на ходу» не тільки музику та розмовні жанри, але й книги. Такого контенту більше, але й споживається він інакше. Середні за розмірами книги читачі здатні проковтнути за раз. Людям катастрофічно не вистачає часу. Тренд дефіциту уваги спрощує формати. Книги – не виняток. Над їх створенням працюють люди, але все більше для озвучування видань долучають роботів. Сучасні технології генерації голосу дозволяють змінювати голоси, інтонацію, а саме озвучення вже не звучать механічно й кумедно.
Ці два напрямки відкривають для видавців розвинених країн Світу нові комерційні можливості. Нажаль, поки що, це не стосується України, де через піратство в Інтернеті і звичку завантажувати контент безкоштовно продажі книжок мінімальні. Але сподіваюсь, згодом, питання з піратами буде вирішено і у нас. В напрямку інтеграції до європейської спільноти Україна буде змушена врегулювати законодавство.
Врешті, не зважаючи на кризу та пандемічні обмеження, сучасні технології відкривають для світу книги нові вікна та можливості. Про всі популярні тренди книжкової галузі в одному тексті розповісти важко. Тим більше, зважаючи на ефективність використання часу не бачу в цьому сенсу. Отже, представлю найцікавіші в серії постів.
Далі буде.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 360
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 230
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12259
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10360
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6576
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4166
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3656