Волонтери і майбутнє
Чим волонтерський рух сьогодення України відрізняється від громадських організацій? І чи є в ньому майбутнє? Ці питання дуже актуальні бо влада зараз знаходить всі можливі зачіпки, щоб навілювати ідеї волонтерства. Чому?
Чим волонтерський рух сьогодення Українивідрізняється від громадських організацій? І чи є в ньому майбутнє? Ці питаннядуже актуальні бо влада зараз знаходить всі можливі зачіпки, щоб навілюватиідеї волонтерства. Чому?
По перше, волонтерський рух їй дуже заважає, бопоказує її неспроможність в вирішенні багатьох питань.
По друге, влада не може не визнавати важливістьволонтерів (хоча б з огляду на роль волонтерів в період і після Революціїгідності і під час АТО), хоча і намагається в будь-який спосіб принизити інівелювати саму ідею, бо волонтерство значно прогресивніше і ефективніше задержавну машину.
По третє, влада залюбки звела би волонтерів доролі громадських організацій, якими вона навчилась маніпулювати. І тодіволонтерство стало б частиною «договорняка» між олігархами, владою іполітиками. (Ні в якому разі не очорнюю громадські організації. Просто звертаюувагу на якісну різницю між цими течіями. Громадські організації можутьперетворюватися в волонтерські. До деякої міри вони ними і являються. Алезворотна трансформація неможлива).
Тобто, на цьому етапі розвитку Україниволонтерський рух все більше вступає в конфлікт з ідеологією нинішньої влади.Волонтери – це засіб пряної дії суспільства. Суспільство без будь-якихпосередників дає гроші на те, що вважають за потрібне, і інші члени суспільстваце виконують. І влада не може втрутитися в цей процес. Вона не можезайняти найулюбленішу нішу – прокладки між грошима, яке генерує суспільство увигляді податків, і потребами суспільства. Влада повинна бути менеджером, якийза гроші суспільства в найкращий спосіб виконує його потреби, а не бутизлодієм, який краде кошти та ще й не виконує роботу.
Волонтери – це не державні службовці. Спробаперевести волонтерів в державні органи, як правило, закінчується нічим. Бо вцьому випадку волонтер повинен стати держслужбовцем зі всіма обмеженнями,спокусами, неефективністю прийняття рішень. Волонтер повинен бути тількиволонтером, тою частиною суспільства, яка знає найкоротший і найефективнішийшлях використання коштів суспільства. Я не кажу державних коштів. Бо як тількинаші податки попадають у держбюджет, ефективність у вирішенні наших проблемнадає в рази. Чому?
Тому, що вся логіка життя держслужбовця полягає втому, щоб не взяти на себе ніякої відповідальності, а волонтер бере всювідповідальність на себе.
Держслужбовець (в нинішній Україні) вважає, що віні є держава і без нього її немає, а волонтер відчуває себе провідником волісуспільства. Держслужбовець бачить своє місце, як місце де він має отриматиперсональний прибуток (часто він же заплатив іншому держслужбовцю за «хлібне»місце), а волонтер витрачає крім свого часу, ще й свої гроші, щоб зробити діло.
Держслужбовець робить все, щоб шляхи до кінцевогорішення були складні і заплутані, а волонтер шукає найкоротші найдієвіші шляхи.І, головне, держслужбовець (теоретично) відповідає перед законом за своїрішення, а волонтер відповідає здебільшого перед своєю совістю і людьми.
Звісно ці порівняння не на користь держави. Інезрівнянно більший ефект країна отримала б якщо передала кошти волонтерам. Алеце не є абсолютно вірним. Волонтери не можуть вирішувати всі проблеми держави ітому не треба ними підміняти чиновників.
Але роль волонтера в формуванні правильних шляхівфункціонування держави непересічна. Вони показують, як насправді повинніфункціонувати державні органи, як використовуватися кошти. Волонтери ставлятьмораль вище ніж економічні аспекти і тому вони успішно їх вирішують.
Звісно державна система не може не пручатися.Волонтери їм заважають, дратують своєю порядністю і ефективністю.
Інша річ прикормлені партійні діячі, карманнігромадські організації, які за невелику плату роблять вигляд роботи. Алеволонтерський рух в Україні стався. І з цим вже ніхто не зможе нічого зробити.Будуть спроби підстав, купування, реалізації принципу «Всім дякуємо. Всівільні.» Але суспільство відчуло смак прямих дій від грошей до ефективногорезультату. І суспільство буде продукувати нові і нові волонтерські рухи:Допомога армії, Допомога інвалідам, Допомога біженцям. Будування соціальнихоб’єктів, … , Мова, Освіта, Медицина, Довкілля, Історія, Екологія, Енергетика,всі ці і багато інших напрямів – будуть народжувати нових і нових волонтерів.
Будуть промахи і зневіряння. Але волонтерськірухи, як потяги будуть тягти Україну в Майбутнє наперекір, чиновникам,олігархам, прем‘єр міністрам і президентам.
Волонтери це ми, а не вони.
І тому, Майбутнє наше, а не їхнє.
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко вчора о 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко вчора о 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш вчора о 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер вчора о 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Пенсійна реформа 2025 року 409
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 170
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 105
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 97
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 96
-
Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві
Бізнес 18607
-
Reuters дізналося зміст нового пакета санкцій ЄС проти Росії
Бізнес 6390
-
Україна переходить до остаточного знищення Чорноморського флоту
Думка 6292
-
Правопис без правил: дев'ять дивних винятків, які ми взяли як норму
Життя 4147
-
"Що скажуть люди": чому нас так хвилює думка інших — і як повернути собі себе
Життя 4042