Нацгвардія у всій красі
Опять пустые разговоры, С концами не свести концы... Нас учат честной жизни офицеры. И — благородству — подлецы.
Чергова історія військового, який не може звільнитись із Національної гвардії через недбалість офіцерів.
Враховуючи практичний досвід роботи з військовими від початку війни в країні, найгіршим випадком проходження військової служби може бути в Нацгвардії або Прикордонній службі. За всі ці місяці було отримано величезний досвід, де географія отримання була від Мукачево до Харкова, від Чернігова до Херсона, проте історія буде не про це.
Історія буде щодо хлопця, який був мобілізований 2022 році від початку війни і який вирішив звільнитись зі служби за наявності батька ІІ - групи інвалідності.
У вересні 2023 року хлопець подав рапорт до офіцерів військової частини, належним чином завірені документи, що підтверджують факт наявності батька ІІ - групи інвалідності (довідка МСЕК, копія паспорту військового, копія ІПН, копія свідоцтва про народження, копія паспорту батька - НАЛЕЖНИМ чином нотаріально завірені).
Увага!!! Кожен додаток повинен бути описаний. Чому? Бо коли рапорт отримають без опису додатків офіцери, є непоодинокі випадки, коли не описані додатки до рапорту просто викидують.
Здивовані? Так, це не жарт. Це мій практичний досвід. Йдемо далі, бо буде досить цікаво.
Військовий подав рапорт і очікує його понад 30 днів. Підходячи до офіцерів, розмова коротка: "очікуй, ти не єдиний".
Увага!!! Під час надання рапорту офіцеру, військовий має право вимагати ВХІДНИЙ № реєстрації, який надасть можливість розуміти від якої дати відліковувати 30 днів. 80% офіцерів просто ігнорують вимогу військового, в такому разі одразу потрібно писати скаргу на командира в/ч.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання відповідно до Закону України "Про звернення громадян".
Не більше одного місяця? Так. А що це за питання, які не потребують додаткового вивчення? Це якраз питання, де складено усі документи і є всі належним чином оформлені документи. Проте і тут є підводні камені, дивимось нижче і робимо висновки.
Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
На разі хлопець через 45 днів дізнався, що РАПОРТ із нотаріально завіреними документами загубили офіцери.
Не може такого бути? Може бути все під час служби. І що було далі?
А далі найгірше! За добу військовому повідомляють, що він зі своїми військовими їде на навчання до Європи. Служба продовжується, рапорт ЗАГУБИЛИ. Ввечері офіцери починають здійснювати психологічний тиск на військового, пропонуючи йому поїхати на навчання і не відмовлятися від наказу. Бо за відмову від виконання Наказу передбачено кримінальну відповідальність.
Підйом о 4-00 годині ранку, всі збираються, а кількість військових настільки велика, що ОДНОГО військового чекали УСІ, які бачили, як хлопець чітко сказав, що він не буде виконувати незаконний НАКАЗ, який автоматично продовжить військову службу у Нацгвардії.
Дзвінок о 4-30 ранку. Доброго дня Сергію Васильовичу. Вашим Клієнтом, а нашим військовим повідомлено, що він не буде виконувати наказ щодо проходження служби (навчання) в Європі. Зараз від вашого рішення буде прийнято рішення нашим керівництвом чи поїде він з нами, чи ми викликаємо військову прокуратуру і ДБР щодо злісного не виконання наказу офіцерів.
Мабуть, кожен хто встане о 4-30 годині ранку важко згадає, що там написано в Кримінальному кодексі України... Проте до цього дзвінка із хлопцем ми попередньо розіграли різні варіанти розвитку подій. Як казав один військовий у 2014 році: "Сподіваючись на погане, завжди отримуєш найкраще. Будеш сподіватись на краще, точно отримаєш найгірше".
І тут було досить цікаво зачитати ст. 41 Кримінального кодексу України, що наказ або розпорядження є законними, якщо вони: віддані відповідною особою в належному порядку та в межах її повноважень;за змістом не суперечать чинному законодавству; не пов'язані з порушенням конституційних прав та свобод людини і громадянина.
Заздалегідь, ми зафіксували усі порушення і відправили скаргу в Національну гвардію України, другу скаргу Уповноваженому з прав людини України. До речі працівники Уповноваженого з прав людини були досить здивовані свавіллям Нацгвардії і повідомили контакти, як діяти з особами, якщо ситуація вийде з під контролю.
На жаль наші ОРЛИ у погонах були дуже розчаровані інформацією, яку було надано о 4-30 годині ранку під час раннього спілкування адвоката з Нацгвардією.
Від себе скажу чесно! Багато разів в роботі брав відповідальність за людей. Проте, коли береш відповідальність за долю людину було досить важко приймати рішення, бо розумів, один не вірний КРОК і хлопець реально буде сидіти в тюрмі.
Сподіваюсь інформація була усім корисна!!! Всім мирного неба...
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 15.05.2025 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
-
Психолог розповідає про п’ять способів, як щасливі пари проводять час разом – добірка
Життя 13884
-
Як уберегти себе та свою тварину від сказу. Ветеринарна лікарка та імунологиня – простими словами
12055
-
Чому Росія не готова воювати вічно, що б там не говорив Мединський
Думка 10362
-
Виживання через загибель. Війна стала одним з головних засобів заробітку для росіян
Думка 7916
-
На Тайвані зупинили останній атомний енергоблок
Бізнес 4836