Росія намагається втримати Балкани під контролем
Москва дала хід відчайдушній кампанії спротиву розширенню НАТО на Балканах. І не дарма, адже майже всі перелічені країни вже є членами на вступ до Північноатлантичного альянсу.
Кілька днів тому російська партія влади «Єдина Росія»започаткувала новий політичний проект на Балканах, який має запобігти поширеннюєвроатлантичних прагнень у регіоні. Так, наприкінці минулого тижня єдиноросипідписали з кількома опозиційними партіями Чорногорії спільну декларацію простворення альянсу нейтральних держав у Південно-Східній Європі.
Цей союз задуманий як альтернатива входженню балканськихкраїн до складу НАТО. Ловченську декларацію (за назвою відомої гори вчорногорському місті Цетіньє, де і було створено документ) підписали лідеридвох опозиційних партій Чорногорії – Демократичної народної та Соціалістичноїнародної партії. Основними пунктами декларації є дотримання балканськимидержавами військового нейтралітету, а також визнання приналежності КосовоСербії. За задумом творців проекту, до складу нового союзу мають увійтиЧорногорія, Боснія і Герцоговина, Македонія та Сербія. Гарантами нейтралітетуостанніх виступатимуть, на думку ініціаторів проекту, НАТО і Росія.
Таким чином, Москва дала хід відчайдушній кампанії спротивурозширенню НАТО на Балканах. І не дарма, адже майже всі перелічені країни вже єчленами на вступ до Північноатлантичного альянсу. Виняток становить лишеСербія, яка, проте, сьогодні тісно співпрацює з ЄС і НАТО. Тому Росія просто немає іншого виходу, окрім як створювати і популяризувати альтернативнірегіональні проекти.
Однак подібні кроки Москви виглядають приречено.Політичні сили, на які робить ставку Кремль, - це маргінали балканськоїполітики. Для прикладу, та ж Демократична народна партія Чорногоріїпредставлена в тамтешньому парламенті всього трьома депутатами. Натомістьпровладна більшість країни планує вступити в НАТО вже через рік, а Македонія,Боснія і Герцоговина є офіційними членами на вступ до організації, іприхильників нейтралітету там, м’яко кажучи, не багато.
Отже, факт залишається фактом: Балкани вийшли із зони геополітичноговпливу Росії, і спроби Москви переламати ситуацію за допомогоюполітиків-маргіналів навряд вплинуть на майбутній військово-політичний курс даногорегіону.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 10291
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9832
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6429
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3651
-
ЄС інвестує 32 млн євро у реконструкцію 375 км залізниці у Молдові
Бізнес 3450