Голландські міфи про асоціацію України з ЄС
Для нас особливу актуальність представляють аргументи противників асоціації, оскільки їх мотивація залишиться проблемою для євроінтеграції України і після референдуму.
Перші результати екзит-полівсьогоднішнього референдуму в Нідерландах показують незначну перевагуприхильників асоціації ЄС з Україною. Ймовірно, показники голосування так ібалансуватимуть на межі «за» і «проти», аж поки не буде встановлено остаточнийрезультат, який, швидше за все, не означатиме впевненої перемоги тієї чи іншоїпозиції.
Так чи інакше, для нас особливуактуальність представляють аргументи противників асоціації, оскільки їхмотивація залишиться проблемою для євроінтеграції України і після референдуму.Крім того, ці аргументи є актуальними і для євроскептиків інших членів ЄС, щодиктує необхідність навчитися протистояти подібним переконанням.
Попередньо слід зазначити, щоне всі побоювання противників асоціації є наслідком пропагандистської «обробки».Наприклад, застереження з приводу високого рівня корупції в Україні, безумовно,має всі підстави, однак можливий вплив цього негативного феномену на голландціввсе ж доволі сумнівний і необґрунтований.
Натомість серед явно міфічнихмотивацій нідерландських громадян, які виступають проти асоціації, перше місцепосідає страх перед немилістю Путіна. Агітатори намагаються переконати людей,що подальша євроінтеграція України розізлить російського президента, а цезагрожує Європі путінською агресією. На другому місці стоїть переконання, щобільшість, чи принаймні значна частина, українців самі не підтримують асоціаціюз ЄС, тому ратифікація останньої призведе до посилення громадянськоїконфронтації в Україні і дестабілізує східний кордон Європи. Висловлюючисьпроти, нідерландці, відтак, рятують нас самих. Третю сходинку хіт-парадусамообману займає євроскептична ідеологема, яка напряму не стосується України.В її основі лежить уявлення про те, що відтепер в Європі кожен сам за себе, іподолати мігрантську кризу, економічні та безпекові проблеми наодинці будепростіше, ніж в рамках ЄС, так як останній стримує розвиток окремих членівспільноти. Сюди треба додати, що більш як третина (!) противників асоціації зУкраїною взагалі не розділяє європейські цінності (дані соцопитувань). Іншийстрах голландців ховається в уявленні, ніби асоціація – це останній крок дочленства України в ЄС, попри те, що навіть публічні заяви лідерів Євросоюзу невіщують нам такої перспективи в найближчі четверть століття. Нарешті, громадянНідерландів змогли до певної міри переконати і в шкідливості асоціації дляекономіки Королівства, що однозначно спростовують представники голландськогобізнесу.
Звісно, наведений списокагітаційних оман далеко не вичерпний, проте і його достатньо, аби переконатисяв тому, що голландці просто себе обманюють, адже кожен із зазначених аргументівреально діє з точністю до навпаки. Стрімке поширення подібних точок зору свідчитьі про те, що популізм притаманний не тільки Україні, а й розвиненимєвропейським демократіям. Щоправда, ця гра в народовладдя, яка більше походитьна зухвалу політичну провокацію, може в підсумку наламати дров не так дляКиєва, як для Брюсселя. Бо більшість викликів, з якими сьогодні зіштовхнувсяЄвропейський Союз, потребують діаметрально протилежної реакції європейськогосоціуму від тих переконань, які стають дедалі популярнішими і апогеєм якихнаразі виступає нідерландський референдум. А що стосується України, тонасправді жоден результат голосування в Нідерландах не може стати запорукою аніуспіху, ані провалу нашої євроінтеграції. Всі розуміють, що успіх цьогопроцесу, мабуть, найменше залежить від самого ЄС.
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 475
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 143
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 112
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 14186
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 6566
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3833
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3757
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 3611