Асоціація між Україною та ЄС опинилася під загрозою зриву
У квітні цього року в Нідерландах відбудеться загальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом, то євроінтеграційний курс України може опинитися перед заг
У квітні цього року в Нідерландах відбудетьсязагальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію міжУкраїною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом,то євроінтеграційний курс України може опинитися перед загрозою зриву.
В самих Нідерландах референдум обґрунтовують нестільки небажанням зближуватися з нашою державою, скільки протестом протиполітики ЄС і необхідністю переглянути правила існування об’єднання. Тобтоголландці мають сумнів у доцільності збереження ЄС в тому форматі, в якому вініснує тепер.
Попри намагання створити вигляд, що конкретно Українатут ні до чого, до подібних ініціатив виникає ряд справедливих запитань.Зокрема, чому на референдумі предметом голосування буде саме асоціація зУкраїною, а не з іншою державою, адже ідея з референдумом виникла фактичноодночасно з ратифікацією Нідерландами таких самих угод з Грузією та Молдовою.Очевидно, що саме до України в нідерландському суспільстві культивується негативнеставлення. Великий вплив на цей процес мала катастрофа малазійського боїнга надДонбасом, жертвами якої в більшості були громадяни Нідерландів. Крім того,масла у вогонь підлив і нещодавній скандал з викраденою колекцією картин знідерландського музею, які несподівано «спливли» на території України. Танайбільш показово те, що всі ці факти активно підігріваються в інформаційномупросторі Нідерландів, в основному з подачі правих і ультраправих сил, яких вЄвропі спонсорує наш колишній старший брат. Відверта антиукраїнська пропагандау європейській країні, від якої тепер залежить майбутнє асоціації Україна-ЄС,ще раз переконує, наскільки далеко простягає руки Кремль.
Для розкручування євроскептичних і антиукраїнськихнастроїв у Нідерландах наразі склалися дуже сприятливі обставини, пов’язані іззагрозою ісламського екстремізму, міграційної проблеми та повільногоекономічного зростання єврозони, яке гальмує розвиток окремих країн-членів ЄС.Тож не дивно, що ініціатива провести референдум набрала потрібні 300 тис.підписів у рекордно стислі терміни. До того ж опитування громадської думки вГолландії показують, що якби парламентські вибори в країні відбулися сьогодні,то перемогу на них здобула б популістськаПартія Свободи Ґеерта Вільдерса, яка виступає проти ЄС. Відтак за нинішньоїкон’юнктури суспільних настроїв в Амстердамі результати голосування нареферендумі навряд чи будуть на користь України.
У вітчизняному МЗС запевняють, щодипломатичний корпус веде інтенсивну роботу з громадськістю і політичнимкерівництвом Нідерландів для того, аби референдум не мав для нас негативнихнаслідків. Однак ця робота має виконуватися не лише української стороною.Більшість політиків ЄС в унісон заявляють, що голландський референдум можеспричинити континентальну кризу і поставить під сумнів існування Євросоюзу.Відповідно всі, хто зацікавлений в попередженні подібних наслідків, маєпрацювати над подоланням впливу правого популізму і євроскептицизму вНідерландах.
Насамкінець, варто зазначити, щозапланований референдум є дорадчим і не має імперативної сили, тобто навітьякщо громадяни висловляться проти асоціації з Україною, голландський парламентвсе одно зможе ратифікувати Угоду.
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 475
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 143
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 112
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 14186
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 6566
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3833
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3757
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 3611