Нам необхідна соціальна та економічна Стратегія
Інакше, як і всі останні роки, держава може піти у будь-якому напрямку розвитку
Тектонічні зрушення всередині України, зміни у всьому світі і зовнішньополітичної ситуації навколо нашої країни, російська агресія на Сході України і готовність відмовитися від позаблокового статусу, привели нашу державу до вимушеної необхідності реформування Збройних сил України.
Вперше, за всі роки незалежності нашої держави, розроблений повний цикл оборонного планування, розроблена Оборонна реформа України.
Оборонна реформа України спрямована на набуття Збройними Силами Укра їни спроможності ефективно реагувати на загрози у воєнній сфері, та базується на низці стратегічних документів:
- Стратегія Національної безпеки України;
- Воєнна Доктрина України;
- Концепція розвитку сектору безпеки і оборони України;
- Стратегічний оборонний бюлетень України.
Однією з головних цілей Оборонної Стратегії, крім мінімізації загроз державному суверенітету, та підвищенню національної безпеки, є забезпечення нової якості економічного, соціального і гуманітарного розвитку України.
Оборонно-промисловий комплекс України є сьогодні однією з провідних бюджетоутворюючих галузей держави.
Отримавши чітку Стратегію розвитку, і необхідні для цього умови, включаючи фінансування, Оборонний сектор може, на довгі роки, стати локомотивом економічного розвитку України .
Розвиток оборонної промисловості, неминуче, стане каталізатором розвитку суміжних галузей економіки України: переробна промисловість (включаючи металургію); транспортна інфраструктура; енергетика; наукові дослідження і освіта, і т.і.
Ці, та інші галузі, отримають колосальний імпульс і можливості розвитку.
Але їх ефективний розвиток можливий тільки тоді, коли у них, вже в момент старту, будуть власні довгострокові Стратегії розвитку.
І ці Стратегії повинні бути об'єднані між собою в єдину систему загальнодержавного розвитку.
Україна, перебуваючи під тиском внутрішніх і зовнішніх загроз національної безпеки, була змушена прийняти комплексну Оборонну Стратегію.
Але наша держава, так само, знаходиться під тиском подальшого погіршення економічної і соціальної ситуації, загрози погіршення якої, як і загрози Національної безпеки, можуть привести розвиток України до незворотних наслідків.
Україні необхідний довгостроковий комплексний План зовнішньополітичного і внутреннесоціального і економічного розвитку.
План, який на довгі роки визначить соціальні та економічні пріоритети і цілі, пов'яже і синхронізує між собою різні напрямки життєдіяльності і розвитку України.
Цей План треба починати розробляти вже зараз, залучаючи провідних українських фахівців, представників громадськості, та проводячи діалог зі всім суспільством.
Інакше, початковий імпульс розвитку може розсіятися, не давши країні необхідних результатів.
- Джерела фінансових показників - шлях боротьби із фінансовим шахрайством. Артем Ковбель 14:08
- Референдум: про що можуть запитати українців Ірина Овчар 00:23
- ШІ у різних сферах: тандем чи боротьба? Михайло Зборовський 07.03.2025 13:05
- Наслідки ухилення від експертизи ДНК Владислав Штика 07.03.2025 00:00
- Визначення батьківства: як віднайти правду про батьківство після смерті Світлана Приймак 06.03.2025 22:57
- Корупція на експорт: як нові закони ставлять бізнес під удар Дмитро Зенкін 06.03.2025 15:28
- Кадровий потенціал українських ВНЗ: як утримати й мотивувати викладачів Віталій Кухарський 06.03.2025 14:30
- Суддя та абревіатури Євген Магда 06.03.2025 10:38
- Як перетворити невизначеність на перевагу: стратегія Ілона Маска Катерина Мілютенко 05.03.2025 20:27
- The Socio-Economic framework for Ukraine's reconstruction: challenges and strategies Сергій Шинкаренко 05.03.2025 16:08
- Автономія та децентралізація: шлях до ефективного освітнього менеджменту вишів Віталій Кухарський 05.03.2025 14:30
- Крос-функціональний маркетинг: чому сучасний маркетинг більший, ніж один відділ Андрій Волнянський 05.03.2025 10:50
- Планування vs. Хаос: хто переможе у твоєму бізнесі і житті? Катерина Мілютенко 04.03.2025 20:20
- Тінь радянського минулого: агенти КДБ і ФСБ у США Дмитро Зенкін 04.03.2025 15:29
- Портфель розумного українського інвестора Аліна Шух 04.03.2025 10:32
-
Завершився саміт ЄС щодо України. Пояснюємо, про що там домовилися
4515
-
Україна вимагає від МАГАТЕ більше не порушувати суверенітет України під час ротацій на ЗАЕС
оновлено Бізнес 2385
-
Плюс 40 000 населення та нові бізнеси. Як змінився Ужгород за три роки повномасштабної війни
2338
-
Maxar офіційно підтвердила відключення України від супутникових знімків: пояснення компанії
Бізнес 2338
-
У Дніпрі на маршрути випустили другу партію трамваїв із Лейпцига – фото
Бізнес 2309