Цифровий туризм: світові тенденції та українські рішення
Розвиток цифрової економіки та вплив пандемії кардинально змінили модель функціонування більшості видів діяльності, зокрема і сфери туризму
Широкомасштабне впровадження технологій є одним із напрямів майбутнього розвитку галузі. Крім того, такий сценарій вбачається як шлях виходу з кризи - через пандемію світовий туристичний сектор втратив понад 1,3 трлн доларів.
Набагато більше, ніж просто бронювання
Коли ми говоримо про цифровий туризм, ми не повинні думати, що «цифра» відіграє роль лише в бронюванні та оплаті поїздки, проживання чи проїзду. Навпаки, цифрова трансформація проявляється на всіх етапах подорожі, крок за кроком слідуючи шляху, який проходить турист.
Цифрові тенденції в індустрії
Інтернет речей (ІоТ)
Інтернетом речей називається взаємодія електронних пристроїв, здатних відправляти та отримувати дані за допомогою мережі. Модель туристичної інфраструктури розумного міста заснована саме на даних, які зібрані з датчиків та дій людини. У свою чергу, турист отримує можливість в декілька кліків генерувати та отримувати всю необхідну інформацію.
Big Data — технології великих даних
Дані — це паливо для будь-яких проектів в різних галузях. В туристичній сфері Big Data дає можливість створити модель регіона чи міста - цифровий двійник.
Завдяки даним можливо аналізувати поведінкові тренди туристів та містян: найпопулярніші маршрути, види транспорту, оцінити маятникові міграції тощо. Використання даних допомагає ефективно планувати розвиток регіону. Наприклад, на основі великих даних можна удосконалити транспортні маршрути, кількість громадського транспорту та головне - збільшити туристичний потенціал міста.
Окрім того, важливим аспектом є створення електронного реєстру туристичних локацій країни чи міста. У Києві вже не перший рік працює інформаційно-аналітична система «Майно», на якій в тому числі є база пам'яток культурної спадщини.
Персоналізація
Великі бази даних дозволяють містам забезпечити персоналізований досвід для кожного туриста, і ця тенденція буде зростати в наступні роки. Складні алгоритми можна використовувати для прогнозування потреб, окрім того, з’являється можливість автоматично надавати підлаштовані пропозиції щодо подорожей, виходячи з інтересів та уподобань туриста.
Віртуальна реальність
Оцифровування туристичних об’єктів та локацій з використанням новітніх технологій — один з головних трендів галузі. У першу хвилю коронавірусу віртуальні екскурсії, онлайн-тури стали дуже популярними: не було альтернатив. З'явилися цілі сервіси, які проводять виключно онлайн-екскурсії.
Використання технологій доповненої реальності в туризмі тільки набирає обертів в Україні, та в Києві у тому числі. За допомогою таких технологій туристична галузь стає цікавою і затребуваною.
Цифровий туристичний Київ
Київ — одне із найбільш відвідуваних міст України. Як і інші світові мегаполіси, ми активно йдемо шляхом діджиталізації, у тому числі галузей креативної економіки і туризму. Використовуються новітні технології щодо оцифрування локацій, створення 3D-турів, елементи доповненої реальності.
Через пандемію та зменшення потоку іноземців внутрішній туризм та е-сервіси для залучення туристів стали як ніколи актуальними — нещодавно у Києві був запущений новий туристично-культурний хаб.
На порталі guide.kyivcity.gov.ua доступні нові 3D-тури, можна дізнатись про туристичні локації, актуальні події та отримати іншу корисну інформацію (туристично-інформаційні центри, карта метро, міський транспорт тощо). Впевнений, що він стане справжньою цифровою візитівкою столиці.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 360
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 230
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12276
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10364
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6577
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4167
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3666