Податкові тренди 2018
Цю статтю присвячую тенденціям оподаткування, для того, аби бізнес розумівся, які тенденції сьогодні присутні на міжнародній арені і мав можливість спланувати, в якому напрямку тримати курс
Чи цікаво вам, у якому напрямку сьогодні розвивається та рухається бізнес? Гадаю, що так, і на цю тему написано досить багато. Проте що стосується оподаткування (теми не менш важливої, і не менш обговорюваної), то про тенденції розвитку та вектор руху міжнародної системи оподаткування говорять менше.
Тому цю статтю присвячую саме цій тематиці, бо якщо бізнес почне цікавитись та розумітись, які тенденції сьогодні присутні на міжнародній арені, то матиме можливість спрогнозувати та спланувати, в якому напрямку тримати курс, аби бізнес процвітав та приносив прибуток, а питання, пов’язані з податками, були оптимізовані.
Отже, починаємо. Тренд №1
Пам’ятаєте, як ще нещодавно багато компаній, які мали міжнародні зв’язки та намагались для оптимізації податків відкривати та вести бізнес закордоном у тих країнах, де розмір податкової ставки був меншим та була можливість працювати через компанії-посередники? Тепер бізнес вітає зовсім іншу тенденцію: сьогодні ми спостерігаємо, що ставлення до реальної економічної присутності компаній змінюється, і за новими правилами – BEPS, які вирішили сповідувати усі високо розвинуті країни, передбачено, що реальна присутність компанії – це не факультативне право, а скоріше обов’язок.
І багато міжнародних корпоративних структур вже припинили працювати з компаніями-посередниками. Хоча б тому, що останнім часом банки в різних країнах починають при відкритті банківських рахунків вимагати від іноземних компаній наявність реального офісу в тій самій країні, аби була можливість легко і швидко перевірити, чи не співпрацюють вони з «shell company», яка фактично є просто підставною. Дотримуючись таких тенденцій, прибалтійські та кіпрські банки вже закривають рахунки для таких компаній.
На що вони звертають увагу?
- наявність у компанії свого офісу та інших активів в іноземній юрисдикції;
- наявність співробітників в іноземній юрисдикції;
- структура прибутку компанії, обсяг витрат та інше;
- сама діяльність компанії та чим реально важлива ця компанія для інших своїх партнерів;
- хто саме є директором даної компанії та чи не є ця особа «номіналом», якого використовують в якості директорів в сотнях інших компаній;
- використання імітованого офісу, за адресою якого зареєстровані сотні інших компаній.
Часто мої клієнти питають, як вберегти компанію від визнання її кондуітною. Тут насправді потрібен мінімум, який допоможе довести її реальну економічну присутність.
В першу чергу, реальний офіс за реальною адресою, один або кілька реальних співробітників, а також наявність у них хоча б мінімальних повноважень.
Тренд №2 – Brexit
Знаєте, що це? Brexit, якщо коротко, – це вихід Британії з ЄС. Так, як би дивно це не звучало, але незважаючи на те, що вихід Британії не за горами (він планується на березень 2019 року), досі немає визначеності щодо точної форми та того, як поводити себе компаніям, бізнес яких невід’ємно пов’язаний з цією юрисдикцією. Саме тому у багатьох компаній виникає купа питань стосовно майбутнього планування, оптимізації оподаткування та побудови бізнеса після березня 2019 року.
Звісно, вже сьогодні можна передбачити деякі основні податкові наслідки виходу Великобританії з ЄС. Наприклад, втрата прямої дії Директиви ЄС «Про материнські і дочірні компанії» та Директиви «Про відсотки і роялті», які виключають утримання податку у джерела між пов'язаними підприємствами, що знаходяться в різних країнах ЄС. І що буде з компаніями, які мають представництва, як в Британії та і в ЄС? Поки вони не підпишуть якусь окрему додаткову угоду, Директиви ЄС, що скасовують податок на дивіденди, відсотки і роялті, більше не застосовуватимуться в Великобританії. І, відповідно, виникне необхідність покладатися на велику мережу Угод про уникнення подвійного оподаткування Великобританії як альтернатива Директивам, яких поки що немає. Тож варто вже зараз замислитися про необхідність реструктуризації існуючих корпоративних структур, аби мінімізувати можливі негативні наслідки Brexit, як роблять деякі мої клієнти.
Звісно що кожного дня правила гри змінюються і необхідно враховувати усі нюанси та слідкувати за останніми тенденціями і новинами, бо хто володіє інформацією, той володіє світом, а в нашому випадку – не має податкових проблем.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 221
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 65
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 11895
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10133
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6538
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4074
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3274