Колівінг – все ще екзотичний вид житла
Інновації ринку нерухомості стукають у двері українських реалій.
Офіційно прийнято вважати, що батьківщина колівінга - це США. Головна мета колівінга - створення зручності проживання для певних груп людей, об'єднаних спільними інтересами або професійною діяльністю. Дане спільне проживання є справою добровільною і залежить від вибору кожної людини. Спільне проживання генетично знайоме і населенню України. Щось схоже на колівінг - це пережиток радянських часів, який увійшов в нашу історію в понятті комунальна квартира. Проживання у комунальних квартирах, на відміну від сучасного колівінга, не було справою добровільною, а вимушеним кроком. Так само й досі актуальними залишаються гуртожитки. Життя в гуртожитках - це особливий світ, який, так само, як і колівінг об'єднує групи людей зі схожими параметрами, будь то студенти, спортсмени або працівники якогось підприємства. Також інтернати – це теж особливий підвид колівінгу.
У сучасному світі, в умовах пандемії, багато хто переглянув необхідність роботи в офісах. Віддалена робота для багатьох компаній стала нормою та економічно ефективним кроком. З цієї точки зору колівінг - це зручний формат життя, в якому є можливість контактувати з колегами, партнерами та підрядниками поза офісами і традиційним місць ділової активності.
Щодо географії перспектив розвитку проектів колівінгу в Україні - це, звичайно ж, найбільші міста. Однак, необхідно брати до уваги, що поодинокі проекти колівінга можуть бути перспективними і в екологічно чистих місцях, таких як в Карпатах, біля моря або десь на значній відстані від міст в оточенні первозданної природи.
Первинний ринок нерухомості України зараз освоює новий для себе формат апартаментів, який в одній зі своїх форм має на увазі проживання в умовах наближених до класичного багатоповерхового житла, але з розширеними функціями сервісу. Коворкінг став невід'ємною частиною нашого життя. А формат житла «смарт» квартир хоч і не став популярним в Україні, але все ще живий і розвивається. З огляду на те, що всі перераховані формати маю ті чи інші характеристики колівінга, можна прогнозувати, що колівінг в найближчій перспективі знайде свого споживача і в Україні. Горизонт створення проектів сучасного спільного проживання - 3-5 років. Частка ринку буде вкрай мала, швидше за все, менше 1% від загальної кількості щорічно побудованого житлового фонду країни.
Стиль життя в форматі колівінга може бути перспективний для молодих людей, у яких є спільні професійні інтереси. До таких можна віднести працівників IT, архітекторів, художників, дизайнерів, біржових брокерів, працівників індустрії краси. Так само, об'єднуючим фактором можуть бути позаробочі інтереси груп людей. Це можуть бути: любов до далеких країн, релігії, вегетаріанство, причетність до поп культур, причетність до певних видів спорту і тп. Відносно даних центрів тяжіння необхідно відзначити, що архітектура, дизайн, зони загального користування повинні відображати тематику такого тяжіння.
Беручи до уваги той факт, що вже сьогодні в декількох містах України існують офісні центри, які повністю орендують компанії IT, можна прогнозувати, що поруч з ними цілком гармонійно можуть виглядати і проекти колівінга. Однак, кожен з перспективних проектів, необхідно піддавати досконалому маркетинговому аналізу з побудовою фінансової моделі проекту. Застосовуючи сучасні фінансові інструменти фінансування проектів, додаючи до них інструменти лізингу, можна створити привабливий проект як інвестиційно для девелопера, так і затребуваний для споживача.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1300
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 588
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 563
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 241
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 131
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 13050
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 6954
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4432
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4431
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3311