IKEA націлилась на європейську нерухомість: Україна могла б отримати більше
Відомий шведський ритейлер IKEA націлився на пошук дорогої нерухомості у центральних районах європейських столиць.
Нещодавно експерти помітили активізацію шведського гіганта торгівлі меблями й товарами для дому – IKEA на ринку європейської комерційної нерухомості. Проте якщо зазвичай компанія будує власні великі торгові центри за межами міст, то зараз вона шукає торгові площі в престижних центральних районах європейських столиць. Варто зазначити, що нерухомість, яка цікавить IKEA, не втратила у вартості з початку 2020 року. Однак шведська компанія все одно готова вкладати кошти в хороші локації в мегаполісах.
По-перше, такі кроки можуть бути частиною нової стратегії IKEA, коли компанія адаптується до подальшого зростання популярності онлайн-торгівлі. Люди все більше купують в інтернеті, в тому числі меблі та великі речі для дому. Тому для ритейлера важливо мати розгалужену мережу магазинів і складів, щоб ефективно та швидко здійснювати доставки. Також менші формати площею у декілька тисяч квадратних метрів та розташовані у міських районах можуть працювати за принципами шоу-руму, куди клієнти приходять не для того, щоб купити та одразу забрати меблі, а подивитися на товар і далі замовити доставку. У цьому випадку близькість до клієнта є дійсно ключовим фактором. Сьогодні не кожна людина захоче їхати аж за місто та витратити щонайменше половину вихідного день на придбання столу, якщо можна просто зайти в магазин на 10 хвилин під час прогулянки містом та замовити доставку на зручний час в будь-яких день тижня.
Примітною деталлю є те, що компанія зараз шукає локації у центральних районах європейських столиць, хоча вартість такої нерухомості не знизилась на фоні пандемії. Найімовірніше, це можна пояснити тим, що в IKEA сподіваються на швидке закінчення ситуації з коронавірусом та відсутність затяжної кризи, а тому передбачають у майбутньому лише подорожчання нерухомості.
Що стосується України, навесні IKEA вийшла на вітчизняний ринок після років анонсів та постійних переносів. Поки вона представлена лише українською версією онлайн-магазину. Покупці можуть подивитись на товари від шведського виробника на сайті та замовити їхню доставку. Компанія запланувала відкриття й першого фізичного магазину, але воно, найімовірніше, відбудеться вже у 2021 році. Також, попри активізацію IKEA в роботі з нерухомістю в Європі, Україна навряд може розраховувати на попадання до списку країн, які отримають хороші інвестиції від шведського бренду.
Ще до свого виходу на ринок України, в IKEA говорили про плани вкласти понад 2,5 мільярди доларів у розвиток торгової мережі та будівництво торгових центрів. Згодом IKEA зіткнулась із рядом труднощів у процесі придбання та оформлення земельних ділянок. Фактично, зараз її потенційна модель розвитку в Україні серйозно відрізняється від європейської. Через низку проблем, компанія може значно знизити обсяги інвестицій та заходити в спільні проекти як партнер або навіть просто орендатор. Зважаючи статус "якоря", ціна за оренду для IKEA навряд буде високою.
Це означає, що українська економіка серйозно недоотримає в грошах. Замість початкових вкладень у будівництво на понад 2,5 мільярдів доларів, компанія буде просто використовувати зароблені в Україні кошти на оплату поточних витрат. З урахування мультиплікатора будівництва, можна говорити про загальні економічні втрати на рівні в декілька разів більше, аніж навіть передбачений рівень інвестицій.
Ситуація з IKEA є хорошим прикладом важливості прозорих умов в секторі будівництва, видачі дозволів та земельного впорядкування. Зараз компанія показує зацікавленість в різноманітній нерухомості в Європі та готова вкладати величезні кошти у розвиток власної мережі. Тоді як Україна має відносно невисокі шанси потрапити в пул держав, куди IKEA вкладатиме кошти, бо раніше компанія вже зіткнулась тут із рядом серйозних проблем. Щобільше, сьогодні компанія може бути лакмусовим папірцем для інших потенційних інвесторів в нашу економіку. Залежно від того чи зіткнеться IKEA с новими проблемами частина інвесторів може також вирішити вкладати гроші в розвиток виробництв та розвиток мереж в Україні або навпаки обрати альтернативні більш передбачувані напрямки.
Серед позитивних моментів IKEA продає товари для будинків та меблі, які мають попит під час активізації сектора житлової нерухомості, коли люди шукають кращі квартири, купують нерухомість та облаштовують нові оселі. Все це відбувається під час фази економічного зростання. Якщо компанія зараз готова переплачувати за преміальні локації у великих містах, то її менеджмент має достатні підстави передбачати відносно швидке завершення пандемії та перехід економік до стійкого зростання. Отже, такі рішення є проявом позитивних очікувань бізнесу, які дозволяють українцям також сподіватись на якнайшвидше відновлення економіки та активний розвиток сегмента житлової нерухомості.
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук вчора о 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 521
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 500
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 357
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 333
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 164
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
26983
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 14610
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 8508
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
8162
-
Унаслідок атаки дронів пошкоджено відділення Нової пошти в Чугуєві – фото
Бізнес 7830