Бізнес-процеси після карантину: шукаємо точки росту
Кілька трендів, які з'явились в бізнес-процесах під час карантину.
Коли ми проводимо тренінги по впровадженню процесного управління, то завжди акцентуємо увагу на тому, що бізнес-процеси існують завжди. Існують в різних форматах — описані і не описані, на папері, в програмному забезпеченні тощо. Це означає, що як не крути, а бізнес-процеси всіх компаній змінились під час карантину. В той же час розуміємо, що деякі бізнеси можуть навіть цього не усвідомлювати.
Карантин в Україні поступово послаблюється. З 5 червня вже повноцінно будуть працювати заклади харчування, авіакомпаніям дозволено здійснювати внутрішні рейси, церквам — богослужінням, а літнім людям старше 60-ти років — покидати оселю.
Ряд компаній вже розробляють плани повернення до старих форматів роботи (наскільки це є можливим), переглядають стандартні процедури ухвалення рішень, зустрічей тощо. Ситуація однозначно змінилась, тож ми вирішили виокремити кілька трендів, які помітили в бізнес-процесах під час карантину. Скоріш за все, більшість з них супроводжуватиме бізнес і в “післякарантинний” період:
1. Більш детальний опис поточних бізнес-процесів
Уявімо ситуацію, що вам потрібно передати рахунок в бухгалтерію. Раніше можна було зайти в кабінет і віддати його. Тепер же, в умовах карантину, вам потрібно знати ім'я та контакти відповідальної особи, якій треба передати ваш документ. Коротко кажучи, наразі для ефективної роботи нам потрібно знати до кого і з яким питанням звертатись. Виходом з цієї ситуації і служить опис процесів. Він дозволяє зрозуміти логіку процесу, відповідальних і критерії прийняття тих чи інших рішень.
2. Поєднання клієнтського досвіду і бізнес-процесів
Це стало для нас особистим приємним відкриттям! Наші клієнти стали більш уважними та вибагливими до бізнес-процесів. Вони акцентують увагу на тому, щоб всі бізнес-процеси злагоджено працювали і клієнт отримував свій гарний клієнтський досвід.
Це прекрасно поєднується з бізнес-процесами, адже ми можемо ідентифікувати всі точки дотику з клієнтами і проаналізувати, які процеси впливають на це. Як наслідок — покращити їх та проконтролювати важливі показники.
3. Побудова бази знань і її актуалізація в реальному часі
Наразі багато команд переформатовують: хтось залишає компанію, хтось запускає нові напрямки роботи і проекти, проте ці всі процеси доволі динамічні. Для того, щоб не втратити найцінніше — інформацію — компанії активно працюють над базами знань, їх наповненням та актуалізацією.
4. Діджиталізація процесів
Наразі в фокусі прискорення процесів та перехід на дистанційний формат. Тому паралельно з описом процесів і їх налаштуванням, компанії часто їх і автоматизовують. Проте, щоб автоматизація не стала ще однією з проблем, спочатку беріться за процеси і їх розуміння, а тоді вже за їхню автоматизацію.
5. Сценарний підхід до роботи в компанії і адаптація процесів в залежності від обраного сценарію
Зараз багато бізнесів будують плани на осінь з урахуванням ризику другої хвилі захворюваності на коронавірус. В фокусі різні сценарії по відкриттю кордонів, зміни планів продажів тощо. Компанії формують кілька можливих сценаріїв розвитку подій.
6. Збільшується швидкість процесів
Один з основних наших запитів від бізнесу наразі — це прохання переглянути поточні показники і пошукати точки росту і пришвидшення.
7. Орієнтація на цифри і дані
Компанії починають все більше уваги приділяти даним, їх достовірності, швидкості їх отримання та аналізу. Це потрібно для того, щоб розуміти картинку в режимі реального часу, а не по завершенню звітного періоду. Часто для цього крім структури даних варто розуміти і з яких процесів ми їх отримуємо, що впливає на ту чи іншу цифру, щоб свідомо цим керувати.
8. Оптимізація процесів через призму переглядів процесів саме власниками і першими особами компанії
Все більше власників та керівників компаній розуміють, що неважливих процесів не існує. А ще те, що перед тим, як якийсь процес комусь делегувати, його треба спершу налаштувати.
9. Аутсорсинг процесів
Для того, щоб віддати деякі процеси на аутсорс, нам варто спершу зрозуміти, яким чином вони побудовані і як відбуваються в компанії. Це дозволить нам формувати адекватні вимоги, визначити точки контролю і розрахувати, наскільки це для нас є вигідним.
10. Фокус на human resources
Одночасно з фокусом на бізнес-процесах, компанії переглядають і HR. З усвідомленням конкретних процесів, ролей в команді і відповідальності кожного з її членів, становиться ясним і той факт, хто відповідає цим вимогам. Так можуть змінюватись певні ролі в команді, чи навпаки — ви зрозумієте, хто цим вимогам не відповідає.
Насправді нам подобаються наведені вище тенденції. Адже ми спостерігаємо, як бізнес стає більш зрілим, відповідно змінюються і запити до нас — стають більш складними. А коли розвиваються і зростають наші замовники, то зростаємо разом з ними і ми. Карантин став для багатьох бізнесів тією точкою росту, яка змінила багато бізнес-підходів на краще.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1312
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 609
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 563
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 249
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 133
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 13260
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 7207
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4619
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4451
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3321